Zaloguj się, aby obserwować  
navigator45

firma na Facebooku - warto?

Recommended Posts

Można też zlecić prowadzenie zewnętrznej firmie/agencji reklamowej choć różnei to wychodzi. No i rzeczywiście nie każda branża. Nie widzę sensu fanpage'a dla zakładu metalurgicznego, a i takie profile się zdarzają. Na zakupach grupowych dla firm jest też dużo ofert pozyskiwania fanów dla firmowych stron, ale co z tego, że będziemy mieli fanów, jeśli treść będzie do kitu? Pomyśl kto jest Twoim klientem i czy ten ktoś jest na facebooku - wtedy to ma sens. Nie wiem nic o dih, ale polecam PC Polska, oni się specjalizują w tej materii.

Facebook niezależnie od branży jest narzędziem pożytecznych. Prowadzony w odpowiedni sposób zwiększa pozycjonowanie firmy i marki wśród klientów. Warto się czasem pomęczyć nad ciekawymi postami oraz innymi elementami, które umożliwią pozyskiwanie coraz szerszego grona fanów

Zależy od biznesu jaki prowadzisz. Jak masz firmę budowalano remontową to nie warto. Jak masz restauracje to już bardziej.

Facebook jest dobry do zbierania adresów email do późniejszych wywyłek newsletterów, ale z mojego doświadczenai słabo działa sprzedażowo. Najbardziej wkurzające w Fejsie jest to, że tak naprawde nie masz do końca kontroli kto zobaczy Twojego posta na wallu.

Współpracuje z małym studiem brandingowym Brandnation. Mamy ponad 900 fanów na swoim fanpage'u. Śmiesznie mało, prawda? Ale już jeden klient okazał się być naszym fanem, a kolejny śledził naszego tumblr'a i na tej podstawie zdecydował się na współprace. Dlatego będę bronił social mediów. Moim zdaniem warto mieć fan page i warto prowadzić go regularnie. Amen.

Warto jednak pamiętać, że prócz facebooka jest jeszcze sporo innych ciekawych portali społecznościowych, które często dają firmie większe możliwości aniżeli fb. Sa to zazwyczaj portale działające w pewnej niszy, umożliwiając tym samym dotarcie do sprecyzowanego grona klientów. Przykładem takiego portalu jest linkedin, który umożliwia dotarcie do profesjonalnych odbiorców z różnych branż. Generalnie wybór portalu do którego firma ma zamiar dotrzeć zależy głównie od jej profilu i grupy docelowej, do której kieruje swoją ofertę.

Czy warto?

Obecnie jest to totalnie niezbędne tak więc nie ma się nad czym zastanawiać. Praktycznie każda szanująca się firma posiada obecnie fanpage na facebooku i jest to jednak konieczność aby zaistnieć na rynku. Trzeba przecież dotrzeć do wielu klientów.

Samemu bardzo ciężko jest to prowadzić. Co jak co ale wymaga to poświęcenia pewnej ilości swojego czasu. Jak i samo stworzenie fan page musi być profesjonalne.

Może jednak warto byłoby rozważyć skorzystanie z firmy ? Mi obecnie fan page prowadzi ta ekipa: http://thinkthings.pl/ . Jestem bardzo zadowolona. Wszystko profesjonalnie, widzisz za co płacisz. Ruch na stronie zdecydowanie większy.

Ja jestem za takimi działaniami social media tak samo jak za call centre . Dobrze zorganizowana taka reklama daje bardzo duże rezultaty pozytywne w firmie. Wiele młodych ludzi zagląda na profile społecznościowe. Bogatą taką ofertę ma firma https://ccig.pl , która ma w tym doświadczenie i zna się na tym.

Facebook to dziś chyba największy portal społecznościowy, a co za tym idzie najlepsze narzędzie do biznesu. Sam zerkam czasem na fan page różnych firm w oczekiwaniu na różne promocje ale i nie tylko, po prostu tak chociażby zobaczyć co nowego tam wrzucili, co się dzieje.

Warto o ile codziennie lub chociaż kilka razy w tygodniu będziesz coś publikował na stronie. Jeśli nie będziesz tego robił, to użytkownicy nie będą wchodzic na Twoją stronę, a pamiętaj, że kilka lików generuje jeden dodatkowy like. Jeśli nie będziesz miał pomysłów na posty, to możesz np pisać kilka zdań i wrzucać jakiś obrazek. Ja czasem tak robię i wrzucam obrazki ze strony http://domyslenia.com

Naprawdę warto promować swoją firmę na FB, ale trzeba umieć to robić. Tutaj http://wojciechbizub.pl/programfacebook jest kurs online, dzięki któremu w 10 tygodni poznamy 150 wskazówek, dzięki którym nie tylko zdobędziemy nowych fanów, ale również na profilu pojawią się interakcje i zaczniemy zarabiać. Jest to skuteczny i praktyczny sposób na rozkręcenie fanpage.

Zależy czy będziesz ją sama prowadziła czy agencja interaktywna, ja zanim skorzystałam z usług https://solv.pl prowadziłam sama firmę, jednak nie prosperowała ona tak jak teraz gdy postanowiłam skorzystać z ich pomocy, są bardzo skuteczną firmą reklamową

Tutaj  każda forma reklamy jest dobra i wskazana, jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to jej jakość oraz systematyczność. Właśnie teraz reklama online w tym na portalach społecznościowych jest po prostu modna.