yonash

firma budowlana

Recommended Posts

No, to prawda,  że wbicie się na rynek warszawski nie jest jakąś mega prostą sprawą, ale nie jest też tak, że nie jest to wykonalne. Pytałeś o firmy z warszawy. przyjżyj się tej http://mabbud.pl/

z tego co widzę radzą sobie świetnie, ja sam korzystałem z ich usług przy okazji remontu siedziby firmy. Myślę, że śmiało warto im zaufać zarówno pod kątem cen, jak i jakości

Ukraina. Deski, elementy, tarcica 50mm nieobrzynana iglasta, lisciasta od 150 zl/m3 w roznych klasach jakosci odpowiednio zapakowana i gotowa do transportowania. Stolarstwo, obrobka plyt meblowych, produkcja mebli. Proponujemy szeroka oferte wyrobow skrzyniowych wykonywanych z wysokiej jakosci plyt wiorowych, laminowanych z wykorzystaniem frontow MDF, okleiny naturalnej. Meble funkcjonalne z litego drewna charakteryzujace sie trwaloscia i latwoscia uzytkowania, konserwacji oraz wysokim poziomem estetycznym. Szeroki asortyment produkcji mozna nabyc w sieci salonow meblowych, hurtowni patronackich. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Dnia 15.01.2018 o 12:58, figlezes99 napisał:

Mam pytanie, gdzie kupić (może być wysyłkowo) dobre siatki na rusztowania, takie które wytrzymają więcej niż jeden sezon i spore obciążenie?

Szukałeś z poziomu wyszukiwarki? Z tą wytrzymałością jest różnie... Podzwoń po hurtowniach. Tutaj dowiesz się najszybciej.

Ukraina. Deski, elementy, tarcica 50mm nieobrzynana iglasta, lisciasta od 150 zl/m3 w roznych klasach jakosci odpowiednio zapakowana i gotowa do transportowania. Stolarstwo, obrobka plyt meblowych, produkcja mebli. Proponujemy szeroka oferte wyrobow skrzyniowych wykonywanych z wysokiej jakosci plyt wiorowych, laminowanych z wykorzystaniem frontow MDF, okleiny naturalnej. Meble funkcjonalne z litego drewna charakteryzujace sie trwaloscia i latwoscia uzytkowania, konserwacji oraz wysokim poziomem estetycznym. Szeroki asortyment produkcji mozna nabyc w sieci salonow meblowych, hurtowni patronackich. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Dnia 15.01.2018 o 12:58, figlezes99 napisał:

Mam pytanie, gdzie kupić (może być wysyłkowo) dobre siatki na rusztowania, takie które wytrzymają więcej niż jeden sezon i spore obciążenie?

Sam prowadzę firmę, która wykonuje izolacje budynków (często kilku naraz), więc takich siatek u mnie jest na pęczki. Zajrzyj na stronę firmy Symar symar.pl/siatki-zabezpieczajace/siatki-budowlane/ oni zajmują się produkcją takich siatek więc zakupisz to, co jest potrzebne realnie, a nie to, co oferują często zbyt drogo markety budowlane.

Dnia 14.10.2008 o 18:42, yonash napisał:

Witam, zwracam się do Panstawa z prośba o przedstawienia jak powinno wyglądać założenie własnej firmy -w moim przypadku firmy budowlanej. Nie jestem za bardzo doświadczony w tych sprawach wiec napisze może na co chciałbym znaleźć odpowiedzi:

- jaka jest najkorzystniejsza forma działalności dla branży budowlanej gdzie firma będzie mieć ok 6 ludzi?

- czy siedziba firmy może być w mieszkaniu lub domu(np. rodziców)?

- jakie koszta i jaki czas obecnie trzeba poświecić na założenie firmy i gdzie trzeba sie udać?

- jak i gdzie strać się o dotacje i ile się na nią czeka?

- czy pieniądze z dotacji mogę wydać na np. narzędzia i samochód?

- jak najkorzystniej zatrudniać ludzi (jaka umowa,zusy itp)

- co z księgowością koszty?

- jakie koszta oprócz wypłat dla pracowników muszę miesięcznie opłacać?( księgowa, zus, itp)

Wiem że pytań jest dużo a odpowiedzi jeszcze wiec ale proszę o jak najprawdziwsze i szczere odpowiedzi bo chciałbym wiedzieć do czego się zabieram...wiem że wiele z pytań nie jest fachowych ale dlatego zwracam się do Was i proszę o odpowiedzi.

Możesz zacząć od jednoosobowej działalności na początek. 

Siedziba może być w domu.

Działalność możesz założyć bezpłatnie, nawet przez internet. 

Najprościej dotację możesz otrzymać z urzędu pracy. Procedura rozpatrzenia wniosku trwa ok. 30 dni, plus do tego dochodzą pozostałe formalności (podpisanie umowy, zabezpieczenie dotacji, przelew środków). Na pieniądze będziesz czekał ok. 2 miesięcy. Pomagałem już uzyskać dotację z PUP na firmy budowlane, więc wiem, jak wygląda cała procedura.

Tak, możesz wydać na narzędzia. Z samochodem może być różnie, ponieważ zależy to od konkretnego urzędu pracy. W niektórych możesz kupić samochód (np. na auto nie możesz przeznaczyć więcej niż 10% wnioskowanej kwoty). Jednak w większości urzędów zakup środka transportu z dotacji jest zakazany. 

Lepiej nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Średnio zapłacisz za obsługę księgową ok. 150-200 zł miesięcznie. 

Miesięcznie opłacasz ZUS, podatki (możesz też kwartalnie), księgową, reklamę, transport, materiały, telefony, czynsz za lokal.

Potwierdzam, Symar ma właśnie bardzo dobre siatki na rusztowania. Mają to, co ciężko czasem dostać właśnie np. w sklepie budowlanym. Z resztą to, co jest oferowane w marketach to najczęściej po prostu wystarcza na sezon, góra dwa. Miałem właśnie na początku działalności takie siatki – wiadomo brak kasy na początek na wszystko, co lepsze, więc kupiłem marketowe. Nie polecam właśnie na dłuższą metę. Lepiej zainwestować w takie bezpośrednio od nich

Rozwiązania fit out oferuje TotalSec  z Warszawy. Nie da się ukryć, że specjalizują się w takich kompleksowych remontach biur i mają w tym doświadczenie. Warto sobie zerknąć tutaj https://totalsec.pl/fit-out-prace-remontowo-budowlane/ na ich stronę i poczytać jak to wygląda. Zawsze też można do nich zadzwonić i się dopytać lub umówić na spotkanie. Dzięki takiej realizacji znacznie można zyskać na czasie.

Usługami wyburzeniowymi, rekultywacją i przygotowaniem terenu pod budowę , usługami maszynami budowlanymi czy sprzedażą kruszyw zajmuje się firma Messa z Bytomia. Mega profesjonaliści z dobrymi cenami. Co bardzo istotne - terminowo wykonują prace.