linka

Oszczędzanie

Recommended Posts

Witam

Mam troche oszczędności, a mianowicie około 6000tyś gdzie ulokować te pieniądze aby mieć jakiś procent? Interesuje mnie odłożenie ich na rok lub dwa lata. Co proponujecie jakieś lokaty, a może kupić jakieś akcje? Narazie trzymam je na rachunku oszczędnościwowym ale tam nie mam dużego oprocentowania.

Teraz kiedy na giełdzie ceny cały czas się zmieniają banki oferują bardzo korzystne oprocentowanie lokat. Warto przejrzeć ich oferte i na pewno coś wybierzesz dla siebie. Obecnie Getin Bank daje 9 proc. na lokatach czteromiesięcznych. W czołówce znajdują się również AIG Bank i Bank BGŻ (8,5 proc. na trzy miesiące).

Jak chcesz 100% gwarancji to lokata (np ING na 8% w skali roku - 3-miesięczna) albo konto oszczednościowe w polbanku na 6% (wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz). Natomiast jeśli na 10 lat chcesz zainwestowac te pieniądze to wybierz fundusze o bezpiecznym charakterze - obligacyjne (moga nieźle zarobić za jakiś czas) lub pieniężne.

Warto sobie odkładać trochę grosza na jakiś Fundusz - tak na wszelki wypadek. Pozatym po jakiś 20-40latach regularnego odkładania pieniędzy można być mile zaskoczonym kwotą, jaka się uzbierała. Poszperaj w internecie może znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Dziękuje za rady ten fundusz na pewno jest dobry ale nie chce czekac 20 lat na zysk. Myśle tak do roku aby je odłozyć, a potem je zainwestować :P Teraz jak leżą na zwykłym koncie nie mam z nich żadnych odsetek gdyż jest mały procent. Myśle o krótkiej lokacie i tam je odłożyć.

To są rózne lokaty, ale one tak naprawdę nie przekraczają stopnia realnej inflacji, czy lepiej kosztów utrzymania wyliczonych z koszyka podstawowych usług - to co my otrzymujemy, że inflacja spada to trzeba wiedzieć, że do średniej liczona jest i kostka brukowa i jakieś inne rzeczy, któe tanieją. Lepiej pomyśleć i dobrze zainwestować w jakiś biznes, akcje itp.

Tak naprawdę to nie oszczędzisz na lokacie tylko unikniesz straty. Na co dzień trzymając pieniądze w kieszeni tracimy każdego dnia na inflacji, więc wszystko co da ci z tych pieniędzy procent większy od inflacji będzie twoim zarobkiem. Z tak małą kwotą to chyba i tak najlepiej na lokacie zostawić. Jeśli chodzi o długo terminowe oszczędzanie to sporo ludzi oszczędza w złocie i srebrze (w ostatnich miesiącach w polsce zabrakło sztabek złota ze względu na kryzys gospodarczy na świecie). Oszczędzanie w metalach szlachetnych ma też swoje inne plusy. Podam Ci przykład: jak znajdziesz skrzynię pełną złotych monet, którą ktoś kiedyś zakopał np. 500 lat temu to ta skrzynia będzie dzisiaj warta dużo pieniędzy (tak jak 500 lat temu). Natomiast gdybyś znalazła skrzynię pełną papierowych pieniędzy sprzed np. 50 lat to ta skrzynia poza wartością numizmatyczną nie będzie nic warta (a była warta bardzo dużo 50 lat temu). Dobrym przykładem są też książeczki mieszkaniowe PRLu, które z ciągu kilku lat straciły praktycznie całą swoją wartość. Z tego powodu polecam na większe sumy lokowanie w nieruchomościach albo metalach lub kamieniach szlachetnych.

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Rozumiem, że pisząc 6000 tys nie miałeś tak do końca na myśli 6 mln i jest to "drobna" pomyłka :)?

Mimo wszystko przy wyższej kwocie polecam inwestycje zgodne z moim poprzednikiem, a mianowicie w metale szlachetne, które z założenia nie tracą na wartości i są pewnym (lecz powolnym) sposobem inwestowania. Na krótką metę nie odczujesz jednak dużej różnicy.

Osobiście jestem zwolennikiem agresywnego inwestowania w akcje spółek, które dopiero zaczynają swoją działalność lub są w początkowej fazie rozwoju, a ich rokowania wyglądają czarująco ;)... Jeśli tego jeszcze nie robiłeś, uwierz - jest to najlepsza gra w jaką możesz grać na komputerze :). Poza tym nabędziesz cennego doświadczenia i zawsze będziesz się mógł pochwalić kolegom przy piwie, że z 6 w dwa tygodnie zrobiłeś 12 :). I niech będzie, że w milionach! Powodzenia :)

Osobiście jestem zwolennikiem agresywnego inwestowania w akcje spółek, które dopiero zaczynają swoją działalność lub są w początkowej fazie rozwoju, a ich rokowania wyglądają czarująco ;)

Zgadzam się - akcje firm, które wchodzą na giełdę to dobra inwestycja. Trzeba jednak zainteresować się firmą i trochę poczytać o jej produktach aby byc pewnym, że nasze pieniądze są bezpieczne. Generalnie to żeby WGPW wprowadziła firmę na giełdę to musi być ona w dobrej kondycji, więc gdy nowa firma pojawia się na parkiecie to możemy być pewni że została ona dogłębnie sprawdzona przez specjalistów.

Jeśli chodzi o lokaty, to właśnie wczoraj założyłem w GetinBanku z oprocentowaniem ponad 6%. Wcale nie reklamuję tej lokaty, bo wiem, że na rynku np. Open Finance reklamuje lokaty, które mają ponad 7%, jednak nie lubię zakładać lokat przez pośredników. Generalnie polecam strone elokaty.com.pl, która jest chyba jedyną w Polsce stroną zawierającą oferty lokat z większości banków w jednym miejscu (a na pewno tych najpopularniejszych).

Nie wiem, ludzie ale na lokatach od 6 tys. zł to Wy raczej pieniędzy nie zrobicie. W tej chwili dobre wiatry pewnie będą, dla surowców, taki najbardziej płynny to złoto w chwili obecnej, a sytuacja na świecie raczej skłania do myślenia, że jego wartość powinna rosnąć, bo ludzie będą uciekać w tego typu bezpieczne lokaty w związku z niepewną sytuacją na rynku. Inwestowanie w złoto samo w sobie jest dość proste jak wejdziesz na http://www.mennicastaropolska.pl/artykul/2...ymaj_je_w_banku jest wszystko dość dobrze opisane, zresztą Mennica Staropolska to jedno z tych bezpiecznych miejsc, w których warto złoto kupować, ewentualnie w bankach, ale tam trzeba zamawiać, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

Moim zdaniem najlepszym sposobem na oszczędności na przyszłość są obligacje korporacyjne. W ten sposob mogę bezpiecznie ulokować swoje pieniądze i liczyć na zyski. Wiele o nich dowiezdziałem się na stronie bestcapital.pl. To prawdziwi profesjonaliści.

WartoĹÄ-obrotĂłw-instrumentami-na-CATALYST_2.jpg

Możesz wziąć pod uwagę akcje, chociaż nie wiem czy taka kwota jest sensowna w tym przypadku.

Zobacz sobie na przykład akcje pge albo jakieś inne, poczytaj więcej na ten temat, porównaj różne opcje itd.

Lokaty raczej nie polecam, bo tylko zamrozisz kasę na dwa lata i zarobisz 150 zł przy obecnym oprocentowaniu.

Za takie pieniądze możesz śmiało odpalić firmę. Kup sobie szkolenia za 2000 złotych, a resztę w reklamę firmy. Jak wszystko dobrze zrobisz to po roku będziesz mieć 5 razy tyle, albo i 10 B)

tak złoto to dość stabilna waluta, to prawda. Natomiast inwestycja w złoto jest dość długofalowa. Jeśli nie zakładasz inwestowania prze kilka lat, tylko np chcesz wrzucić nadwyżkę gdzieś i wybrać po kilku miesiącach to polecam lokaty. Na stronie  https://financer.com/pl/f...te/kapitalizacja-odsetek/ możesz sobie zobaczyć jaki będzie zysk po kilku miesiącach i na tej podstawie zdecydować czy ci się to opłaca. 

Traciłeś w różnych programach, biznesach ? Pora zacząć zarabiać bezpiecznie i bez strat. Zarabiasz tu w firmie Polskiej. Całkowicie pasywnie lub czynnie. Do dyspozycji masz - procent składany, system poleceń oraz system binarny.  Łącznie ten zestaw potrafi wygenerować Ci ponad 60 % dochodu w roku od każdej zaproszonej osoby. Do tego mamy jeszcze biura w Polsce. Zapoznaj się i korzystaj. Szczegóły skype janubers1  http://www.expassetbiznes.com/