optimusnaczelny

Stworzenie e-sklepu

Recommended Posts

Wszystko zależy od Twojej umiejętności i znajomości takich języków programownia jak HTML/CSS/PHP/MsQL. Własnoręcznie stworzenie sklepu jest jak najbardziej możliwe. Sklep można postawić na Joomla w połączeniuz komponentem VirtueMart 2. Jak tego dokonać dowiesz się z tego kursu http://strefakursow.pl/kursy/joomla/kurs_joomla_2_5_sklep_internetowy.html

Jeżeli nigdy tego nie robiłeś to powiem Ci tak - zostaw to specjalistom. Sklep internetowy musi cechować się niezawodnością, przyjemnym wyglądem, intuicyjną nawigacją i szeregiem innyh czynników. Laik sobie z tym nie poradzi. Masz tutaj listę kilkudziesięciu firm z Warszawy http://www.firmy.net/tworzenie-stron-www,warszawa.html które oferują tego typu usługi. Ceny są różne i zależne od specyfikacji. Przy wyborze sugeruj się opiniami i referencjami które możesz znaleźć przy wielu wpisach. Są one zweryfikowane i pobierane od osób któe faktycznie skorzystały z danej usługi.

Ogólnie jest dużo dostępnych skryptów. Firmy, które wykorzystują do budowy już istniejące skrypty, też nie biorą nie wiadomo jakich pieniędzy.

Skrypty są ogólnodostępne, ale niektóre są stworzone pod http://www.technitra.pl za które trzeba już zapłacić. Wtedy w szablonach nie masz reklam, nazw autorów, itp. Skrypt należy po zapłacie do Ciebie.

Zanim stworzysz własny sklep dokładanie przemyśl jego koncepcję albo zgłoś się do profesjonalnej agencji interaktywnej która będzie mogła Ci doradzić. Doświadczenie i praktyka to najważniejsza rzecz. Koleżanka ruszyła ze sklepem (z kosmetykami naturalnymi min [link usunięty] , olejek arganowy, olej z czarnuszki, magnez naturalny i inne) i liczyła się dla niej głównie cena. A później się okazuje, że sklep nie konwertuje i potrzebne są zmiany i kolejne inwestycje. A na to potrzeba nie tylko pieniędzy ale znowu czasu

Zdecydowanie zalecam powierzyć stworzenie sklepu profesjonalistom, ponieważ budowa sklepu jest zdecydownie trudniejsza od stworzenia zwykłej strony

adasko87 też tak myślałem ale niestety trafiłem na nierzetelną firmę, która wziała prawie 8 tys za coś co jak się później dowiedziałem było delikatną przeróbką prestashop :(

Nigdy nie wiadomo na jaką firmę się wpadnie. Wordpress tak jak i inne tego typu platformy mają gotowe darmowe lub płatne szablony sklepów internetowych w przystępnej cenie.

Jeżeli nie posiadasz doświadczenia w zarządzaniu Wordpressem i zabezpiaczenia jego odradzam na starcie Wordpress i Woocomerce. Najlepiej skorzystać z rozwiązania Saas. Płacisz abonament miesięczny i korzystasz z oprogramowania sklepowego (Shopify, etc)

8 tys. zł za taki sklep to faktycznie sporo. Generalnie nie wszędzie ceny są tak wysokie ;) Jeśli chodzi o sklep to grafika ma duże znaczenie. Oczywiście, funkcjonalność też, ale klienta trzeba na dłużej zatrzymać i przykuć czymś jego uwagę.

Jeśli potrzebowałbyś czegoś niedrogiego,ale profesjonalnego, to mogę Ci pomóc.

Zapraszam do kontaktu biuro@c4agency.pl

Pozdrawiam

Stworzenie sklepu internetowego to wydatek rzędu kilka tysięcy zł, choć można go też założyć za darmo, np. na jednej z darmowych platform typu http://pasejo.pl - takie sklepy mają swoje ograniczenia, ale ze względu na sporą oszczędność warto rozważyć taką opcję. Sklep na platformie to też wygoda - dostępne są gotowe szablony do stworzenia sklepu, narzędzia do jego obsługi.

Też odradzam, ponieważ stworzenie własnego sklepu jest znacznie bardziej trudniejsze niż stworzenie zwykłej strony. Próbowałem kiedyś i jest z tym dużo roboty. Chyba lepiej komuś zlecić...

Jeżeli nie posiadasz doświadczenia w zarządzaniu Wordpressem i zabezpiaczenia jego odradzam na starcie Wordpress i Woocomerce. Najlepiej skorzystać z rozwiązania Saas. Płacisz abonament miesięczny i korzystasz z oprogramowania sklepowego (Shopify, etc)

Też polecam takie rozwiązanie. Ze sklepów na abonament chyba najlepszy jest [link usunięty] :)

A ja uważam, że jeśli kiedyś robiłeś strony to ze sklepem tez świetnie sobie poradzisz. Zawsze możesz postawić sklep na jakimś darmowym oprogramowaniu open source.

Mam doświadczenie w e-commerce i nigdy nie spotkałem się by biznes "myself everything" odniósł sukces. Należy się zastanowić czy chcesz robić sklepy internetowe czy prowadzić biznes. Bo zrobienie byle czego nie jest problemem, ale na rynku byle co się nie obronii przed konkurencją.