ocenka

Sklep internetowy - od czego zacząć?

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o skrytp to najbardziej optymalny w moim przekonaniu wydaje się być Presta Shop. Jest on dobrze zoptymalizowany, wydajny i w zasadzie prosty w obsłudze. Poza tym pod tym linkiem http://strefakursow.pl/kursy/e-biznes/jak_...prestashop.html znajdziesz 4,5 godzinny kurs video. Masz tam wyjaśnione krok po kroku kolejen etapy instalacji, konfiguracji i obsług. Hosting go jakiś wydajny i z bazą danych.

Stronkę załóż w Hekko, tam masz za 44 brutto konto, które na początek na spokojnie wystarczy.

Jeśli zwiększysz wymagania to przejdziesz na dedyka, albo po prostu większe konto dzielone.

Presta jest dobra, ale też wymaga sporo pracy jeśli chodzi o optymalizacje. Warto dodać, że część modułów jest płatna.

Ja polecam ovh.pl Stawiałem już tam kilka stron i nie było nigdy problemu.

Ale samo postawienie sklepu, to dopiero początek. Musisz go później jakoś wypromować, najlepiej poprzez pozycjonowanie albo Adwords, przy czym to drugie wymaga większego nakładu finansowego i coraz mniej ludzi chce klikać w tego typu reklamy.

Ja polecam ovh.pl Stawiałem już tam kilka stron i nie było nigdy problemu.

Ale samo postawienie sklepu, to dopiero początek. Musisz go później jakoś wypromować, najlepiej poprzez pozycjonowanie albo Adwords, przy czym to drugie wymaga większego nakładu finansowego i coraz mniej ludzi chce klikać w tego typu reklamy.

Hmmm... Coraz mniej ludzi klika w AdWordsy? Nie sądzę... Zyski Googla z tego tytułu ciągle rosną. Trzeba po prostu ustawić dobrą kampanię.

A co do promocji, to racja, najlepiej jeśli zlecimy to profesjonalnej firmie. Świadczony przez nich program do obsługi kadr i płac na pewno pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników.

Na pewno do prowadzenia takiego sklepu i ogólnie firmy przyda Ci się z pewnością jakieś w miarę uniwersalne oprogramowanie do niektórych rozliczeń i zarządzania całością, ja korzystam z Offigo i mi najbardzij odpowiaa ze szystkich programów które do tej pory testowałem

potwierdzam ze hosting na hekko zupełnie Ci wystarczy a w razie braków możesz dokupić transfer itd.

Co do założenia samej strony jeśli nie masz o tym pojęcia, to będzie Ci potrzebna pomoc fachowca

Pozdrawiam

A masz już jakiś pomysł na dotarcie do klientów i sposób w jaki będziesz sprzedawać towar lub usługę? Sama strona to nie problem, bo możesz zlecić wykonanie audytu - poczytaj sobie na stronie http://premium-consulting.pl/oferta/audyt-stron-www - i masz z głowy. Jednak są różnie techniki sprzedażowe i tym też warto się zainteresować.

A co z AZ, Nazwa.pl, Onet, WP.pl itd.? Te hostingi coś warte?

Jeżeli ktoś chce uruchomić sklep to niech zapomni o darmowych lub prawie darmowych (do 100 zł) hostingach, na takich sklep będzie mało wydajny, przy większym ruchu mogą pojawić się problemy z dostepem itp. Dobre rowiązanie to np: home.pl, nie jest najtanszyh ale wbrew powszechnym opiniom stabilny i wydajny, można też pomyśleć o webserwer.pl używam i jestem zadowolony.

Musisz też pamiętać o tym, co przyda Ci się na pewno - o opakowaniach kartonowych. Czy to do magazynowania produktów czy to do wysyłki, na pewno się przydadzą. Mogę Ci polecić producenta kartonów - Inter Pak. Łap stronę http://twojeopakowania.pl/ Poza opakowaniami dostępnymi od ręki, możesz zamówić takie o niestandardowych wymiarach. Kartony są bardzo dobrej jakości. Wszelkie informacje w tym też kontakt znajdziesz na stronie.

Ja bym zaczął od pozycjonowania i aktywności w mediach społecznościowych, warto stworzyć też dobra strategię content marketingową. Jeżeli już zdobędziesz klientów, pomyśl o powiadomieniach sms w celu usprawnienia komunikacji. Więcej informacji o komunikacji SMS znajdziesz na stronie https://serwersms.pl .