Zaloguj się, aby obserwować  
HelpDeskSoftware

jaki skuteczny sposob na reklame w sieci

Skutecznosc promocji  

11 użytkowników zagłosowało

1. 1. Co jest skuteczniejsze do promocji sprzedazy oprogramowania?

• google AdSense
      3
    • Mailing
      0
    • Reklama w portalach branzowych
      3
    • Poczta pantoflowa
      5

Recommended Posts

Ja myślę, że poczta pantoflowa, czyli reklama szeptana teraz to się nazywa jest w wielu wypadkach bardzo skuteczna, ale pod warunkiem, gdy mamy już sporą grupę zadowol;onych klientów, ale przy sprzedaży oprogramowania to mi się wydaje, że Google AdSense jest o tyle dobra, że pojawi się ona wszędzie tam, gdzie jest mowa o oprogramowaniu, a ludzie jednak chętniej klikają w tę reklamę niż w cokolwiekl innego.

dzięki google AdSense reklama będzie widoczna w miejscach najściślej związanych z reklamowanym produktem, dzięki czemu nie tracimy pieniędzy i co najważniejsze przybywa nam klientów bezpośrednio zainteresowanych naszymi produktami lub usługami a nie przypadkowych osób z sieci

[link usunięty]

witam,

nie powiedziałeś jakiego typu jest to oprogramowanie, a tym samym jaki jest Twój target- bo to musisz wiedziec zanim zaczniesz się reklamować. Jeśli jest to oprogramowanie komercyjne, np. sklepy internetowe (gotowe) to będziesz się reklamował gdzie indziej, a jeśli jest to niszowe lub/i specjalnistyczne oprogramowanie, jak np. magazynowe, czy sklepowe (w sensie: do obslugi fiskalnej) to zgłosisz się zgdzies indziej.

Nie powiedziałes tez czy posiadasz własną stronę intermetową.

Bo jesli tak to musisz zacząć mysleć najpierw o rozreklamowaniu samej strony.

Najogólniej:

1. określ swój target i scharakteryzuj go- gdzie bywają Twoi potencjalni klienci, co czytają, kim są itp.- wtedy będziesz wiedział gdzie Twoja reklama powinna się znaleźć i jaką powinna miec formę i treść

2. ustal budżet- zastanów się ile jestes w stanie wydac by się zareklamować.

3. strona internetowa i jeszcze raz strona! Jeśli jeszcze jej nie masz to czas aby mieć. Jeśli masz to zastanów się, czy dobrze Cie reprezentuje, czy spełnia podstawowe wymogi webusability, czy zawiera wszystkie istotne informacje oraz czy jest skonstruowana tak aby wspomóc pozycjonowanie.

Zakładając, że wszystkie te warunki zostały spełnione- czytaj. Poszukaj informacji i wybierz najlepszy dla siebie sposób reklamy. Proponuję zajrzeć w artykuły (wybrane przeze mnie, Ty sam z czasem będziesz wiedział co jest dla Ciebie istotne):

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]

Mam nadzieję, że z czasem obierzesz swój profil i znajdziesz skuteczne i odpowiednie dla swojej działalności zabiegi e-marketingowe.

W razie pytań- chętnie coś jeszcze podpowiem, jeśli uznasz, że może to byc pomocne.

powodzenia i pozdrawiam :D

Witam,

w kwestii skuteczności reklamy myślę, że wszystko zależy od tego co chcemy reklamować. Z pewnością poczta pantoflowa, czyli powszechnie znane szepty są w dużej mierze skuteczne. Pozostałe formy reklamy to już kwestia wyboru. Reklama kontekstowa może być skuteczna jeśli dopracujemy target czyli strony, na których reklamy będą wyświetlane. Mailing według mnie to niezbyt dobre narzędzie reklamowania gdyż wśród opinii publicznej zwane jest porostu spamem. Reklama na serwisach branżowych? - zależy w jakiej formie.

Dobry artykuł. Myślę, że wiele osób powinno się z nim zapoznać. Dzięki temu może reklama byłaby skuteczniejsza. Nie ma jednego sposobu na reklamę.Reklama powinna byc konkretnie dopasowana do działalności. Ze swojej strony proponuę jeszcze zorientować się w reklamie w postaci gadżetów reklamowych:

http://www.reflect.pl/druk_na_odziezy.html

W wielu przypadkach jest jedna ze skuteczniejszych.

Moim zdaniem należy pozycjonować stronę, poza tym trzeba być obecnym w mediach społecznościowych, to jest bardzo ważne. Sądzę, że można wspomagać się też działaniami na platformie typu https://serwersms.pl dzięki której można masowo wysyłać wiadomości sms. Utrzymanie poprawnej komunikacji z klientem jest bardzo ważna rzecz, pamiętajmy, że to stali odbiorcy generują największe zyski.

Zdecydowanie reklama w google. Dzięki  [link usunięty]  trafiamy do klientów na podstawie  reklamy kontekstowej wyświetlanej na prawie 2 milionach portali, a to przecież ogromna liczba. Szansa na pozyskanie potencjalnego klienta jest olbrzymia. 

Moim zdaniem najlepszym sposobem na reklamę w sieci jest pozycjonowanie własnej strony www. Jednak aby było one sprawne i przynioslo oczekiwane korzyści, strona musi być "dobra technicznie". Aby sprawdzić, czy tak właśnie jest, można na przykład za pośrednictwem http://fabrykamarketingu.pl/audyt-seo-strony-www/ przeprowadzić sobie audyt strony www i otrzymać wskazówki, co zrobić, aby strona bardziej nadawała się do pozycjonowania. 

Ja uważam, że sprawdzi się pozycjonowanie. Zajrzyj sobie tutaj:  [link usunięty]    a znajdziesz ciekawe porady na temat formy reklamy w Internecie. Ja właśnie mam zamiar w ten sposób rozruszać swój mały sklepik internetowy. Zobaczymy, jakie będą potem efekty.  No możę jeszcze sprawdzi się reklama na banerach w jakimś dobrym miejscu.

Ja uważam, że każda forma reklamy jest ważna i pozycjonowanie, i reklama w portalach branżowych, i mailing. Nie można także zapomnieć o poczcie pantoflowej, która może nie trafia do tak wielkiej grupy odbiorców jak mailing, ale za to daje pewnych klientów i nic nie kosztuje. Trzeba w niej być tylko miłym dla klienta i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Ja sam raczej bym nie prowadził żadnej kampanii reklamowej. Wszystko zostawiam zawsze w rękach  [link usunięty]  . Oni są profesjonalistami. 

Najlepiej zleć https://inbmarketing.pl/marketing-internetowy-oczami-ekspertow/ profesjonalnej agencji. Sam nie działaj bo nie wiadomo co Ci z tego wyjdzie. 

Samodzielnie promując firmę w sieci sporo ryzykujesz jeśli nie masz pojęcia na ten temat. Poza tym nie zapominaj o reklamie lokalnej, ona też jest bardzo skuteczna. 

Jeśli mam być szczera to zdecydowanie polecam pozycjonowanie jeśli chodzi o reklame w sieci.  [link usunięty]  to jest dobra firma. Chodzi o to byśmy w tych goglach istnieli jak potencjalny klient będzie wyszukiwał dane zagadnienie. 

Moim zdaniem jednym ze sposobów na zwiększenie ilości klientów jest umieszczenie swojej firmy na tej stronie:  [link usunięty]  Jest to profesjonalna wyszukiwarka firm w danej dziedzinie biznesu. Zasięg jest w Polsce, ale i za granicą. Jest to duża możliwość na zdobycie większej liczby odbiorców i rozszerzenie zasięgu swojej firmy. Z tej strony korzystają ludzi szukający konkretnej firmy, więc warto sie tam pokazać. Zwiększycie ilość swoich kontaktów, a co za tym idzie zwiększą się zyski.

Myślę, że reklama na mediach społecznościowych aktualnie jest bardzo często wybierana. Jeśli chcecie, to możecie zajrzeć do http://deili.pl/ , gdzie znajdziecie profesjonalną firmę, która zajmuje się reklamą na mediach społecznościowych. Warto zapoznać się z szczegółami ich oferty. 

Według mnie warto zastanowić się nad kampanią AdWords. Największą zaletą kampanii AdWords jest oczywiście jej olbrzymia dynamiczność. Doświadczony pozycjoner w bardzo krótkim czasie, dzięki kampanii linków sponsorowanych, jest w stanie wygenerować bardzo duży ruch na naszej stronie. Tradycyjne  pozycjonowanie zajmuje bardzo wiele czasu i co najgorsze, nigdy nie ma się 100% pewności, że uda się wskoczyć na satysfakcjonujące pozycje. Warto jest więc zastosować tego typu rozwiązania, a na pewno szybko przekonamy się, jak wielkie rezultaty one dają. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.uslugi-24h.pl/