Zaloguj się, aby obserwować  
vocatont

Własna firma a etat?

Recommended Posts

Witam

Nie będę ukrywał że mam całkowity brak wiedzy o stworzeniu firmy więc mam nadzieje że mi troszkę pomożecie :D

A więc tak w ostatnim czasie udało mi się uzbierać kilka tysięcy.

I zainteresował mnie biznes Vedingu i myślę nad zakupem Zniczomatu.

Oczywiście bez szału mówimy tutaj o jednej maszynie.

I teraz moje pytanie jest takie po pierwsze czy dla jednego automatu muszę otwierać firmę? (Czy jest jakiś minimalny próg zarobkowy który do tego obliguję) 

Oraz jak wygląd kwestia składek itd. w wypadku jakby miał firmę ale zarazem pracował na etacie? 

Nie odpowiem na Twoje pytanie, bo nie jestem księgowym. Wydaje mi się, że będziesz płacić tylko połowę składki zdrowotnej (a chyba jeszcze mniej bo to Twoja pierwsza działalność jak rozumiem).

Nie jestem przekonany czy takie Zniczomaty są opłacalne. Dużo osób przychodzących na cmentarz ma już swoje lata i nie ogarnie takiej "technologii" a więc spora liczba potencjalnych klientów ucieka. Do tego kwestia lokalizacji - Maszyny nie przestawisz, a konkurent przestawi kilka metrów samochód i już jest przed Zniczomatem i znowu mniejszy potencjał zarobkowy. Trzeba wszystko przeanalizować, a do tego potrzeba danych i najlepiej znajdź osobę która już w tym działa. Może Ci coś doradzi

Bardzo fajne są takie zniczomaty. Sam często z nich korzystam i powinny się one znajdować na każdym cmentarzu. U mnie można kupić wkłady do zniczy po 2 zł albo po 5 zł.

Wydaje mi się, że wbrew pozorom założenie firmy, to nie jest aż tak duży problem. Oczywiście trzeba poświęcić sporo czasu i pieniędzy, ale jeżeli mamy odnieść sukces, to najpierw trzeba trochę zainwestować. Jeżeli mimo wszystko nie czujesz się w tym temacie za dobrze, to w ostateczności możesz skorzystać z firm, które polecają ci inni użytkownicy. Ale skoro już jesteśmy w temacie firmy, to pamietaj, że bez względu na charakter działalności, będziesz musiała ją ubezpieczyć. Od siebie mogę polecić ci ofertę z której akurat korzystam -  https://www.gothaer.pl/pl-dla-firm-produkt/1008/oc-dla-firm/ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-z-tytulu-prowadzenia-dzialalnosci-i-posiadania-mienia/  mają rewelacyjną ofertę, a cena w stosunku do zakresu ochrony jest naprawdę niewielka. 

Właściwie zawsze wychodzi się lepiej pod względem finansowym, jeśli pracuje się we własnej firmie. Jednak pracy może być wtedy zdecydowanie więcej. Mimo wszystko jak najbardziej warto spróbować swoich sił, zwłaszcza że założenie swojej własnej firmy wcale nie jest takim trudnym zadaniem. Polecam odwiedzić https://hurt.bodypak.pl/ i zapoznać się z ofertą. Całkiem dobrym pomysłem może być dzisiaj otworzenie własnego sklepu, który oferowałby dobrej jakości suplementy. Sam o tym myślałem przez pewien czas.

Vocatont dałeś bardzo ciekawy temat do dyskusji! Chciałbym jednak zapytać Cię czy zastanowiłeś się głębiej nad samym modelem biznesowym, który chcesz realizować. Kwestie formalne zostaw sobie na później, to jest jednak wtórne a sam pomysł musi się bronić. 

Vending ma swoje zdecydowane dobre strony i posiada cechy prawdziwego biznesu. Można go skalować, jest możliwość automatyzacji i przekazania w zarządzanie ludziom. Te cechy czynią z niego ciekawą okazję inwestycyjną. Każdy kij jednak ma dwa końce. Vending to biznes kapitałochłonny. Koszt maszyny vendingowej waha się miedzy kilka a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo istotnym kosztem w zależności od miejsca jest koszt najmu powierzchni na której automat się znajduje. Może to być od kilkuset złotych do kilku tysięcy miesięcznie  (topowa lokalizacja). Dodatkowo koszt prądu i jakaś obsługa tego.  

Niepozornie wyglądający automat generuje sporo jednak problemów. Tez technicznych. To jednak urządzenie, które musi sprawnie działać. Ma wrzutnię monet oraz elementy ruchome, które mogą się uszkodzić. Dodatkowo mówisz o urządzeniu, które będzie działało na zewnątrz a jak wiadomo w Polsce zima jednak nadal się zdarza co urządzeniu napewno nie służy.

Poza tym istnieje ryzyko wybrania złej lokalizacji.

Generalnie biznes opłaca się przy pewnej skali, gdy masz ludzi od tego i więcej niż kilka automatów. 

Nie zniechęcam ale ponieważ sam do tematu podchodziłem to chętnie dzielę się swoimi przemyśleniami o tym. Jeżeli masz inne zdanie chętnie wysłucham :)

pozdrawiam!