Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
bohun84

Dom Opieki

34 postów w tym temacie

Mam pomysł na otwarcie prywatnego domu opieki coś na wzór Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych, co o tym myślicie?

Ktoś mógłby podzielić się swoja wiedzą na temat prowadzenia, założenia takiego domu?

Parę pytań na początek: masz aby jakieś lokum/działkę, finanse na to wszystko? Chcesz zrobić coś na zasadzie hotelu/sanatorium z profesjonalną obsługą (masażyści, lekarze itd itd), czy bardziej podpisać umowę z państwem? Oczekujesz dochodów czy chcesz pomagać? Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że trzeba spełniać multum norm, zasad, otrzymać od groma atestów itd, no ale lepiej poczekać na kogoś mądrzejszego ode mnie ;)

jeśli chodzi o lokum, to bardziej zastanawiam się nad wynajęciem gdyż koszt budowy jest za duży jak na tą chwilę dla mnie, interesuje mnie tylko i wyłącznie działalność prywatna- nie jestem zainteresowany umową z państwem - właśnie miałoby to być coś na zasadzie hotel sanatorium z profesjonalną obsługą

Jeśli chodzi o budynek to warto porozglądać się po gminach, gdzie są likwidowane szkoły, często takie budynki stoją puste i można je wynająć, wiem np. że tak zrobił człowiek niedaleko Warszawy

Mimo, że jestem młodym człowiekiem, to jak dla mnie bomba :)... A tak bardziej na poważnie, to myślę, że niesamowitym przebiciem w tym sektorze byłby dom specjalistycznej i luksusowej opieki społecznej. Na bogato. Ten biznes śmiało wystrzeli w kosmos. Pytanie tylko jak dużo należy mieć pieniędzy...

W takim razie wg mnie pomysł przedni. Oczywiście jeśli masz dużo kasować, to musi to być w fajnej okolicy, dobrze zrobione, marketing itd itd pracy z tym będzie sporo, ale sam pomysł oceniam na 5+ ;)

Ja myślę, że pomysł jest bardzo dobry i bardzo trudny do tego - wynajęcie domu to też poważny wydatek, z tym, że są domy, w których jest zaledwie kilku pensjonariuszy i wówczas wystarczy willa z dobrym zapleczem - ogrodem,itp. Z tego co wiem to lekarza musi się opiekować mieszkańcami, ale nigdzie nie jest tak by był cały czas. Ale sądząc po kosztach to trudny kawałek do ugryzienia - dlatego w wielu domach różnie się dzieje.

Czyli głównym problemem byłoby uzyskanie kredytu na budowę, wynajem lub dzierżawę domu, a potem powinno już iść z górki :)

Należy pamiętać, aby nerwy związane ze spłatą kredytu nie udzielały się podopiecznym ;)...

Ja niedawno odwiedzałam znajomą w takim domu pod Warszawą i w sumie mieści się on w normalnej willi i wszystko wyglądało to jak w normalnym domu, pokoje dwuosobowe - tylko ta starość tak skupiona w jednym miejscu nieco porażała - moja znajoma trafiła tam z powodów zdrowotnych. Myślę, że taki dom łatwo wynająć i nie trzeba wielu przeróbek tylko wyposażenie;-)))

Ponieważ głównym problemem wydaje się kupno/ wynajem domu, myślałem o kupnie wydzierżawieniu czegoś od państwa ( słyszałem że tak jest najtaniej) Czy znacie jakieś stronki z ofertami przetargów np. Agencji Mienia Wojskowego? Gmin itp

Od państwa to są najczęściej jakieś szkoły lub przedszkola - ktoś już o tym pisał i tam zazwyczaj trzeba mieć dużo kasy na remonty i przeróbki, czasami taniej wyjdzie wybudowanie czegoś od podstaw. Najlepiej wynająć jakąś willę w małej miejscowości i powoli inwestować w coś większego.Tak mi się wydaje. Gdzieś w necie są też ogłoszenia o przetargach, a także jeśłi masz trochę kasy to są licytacje np. sądowe - warto tam się rozejrzeć.

właśnie coś typu szkoła, przedszkole by było ok, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć, a wiem np e w takich byłych przedszkolach robi się domy pobytu dziennego, czy różnego rodzaju ośrodki dla młodzieży np więc czemu by nie DPS?

Musisz popytać po urzędach gminnych albo jest Forum Inicjatyw Oświatowych - oni mają kontakt z różnymi szkołami w stanie likwidacji - niektórym pomagają , inne niestety zostają rozwiązane - może oni coś Ci podpowiedzą.

Ja bym Ci jeszcze poradziła rozejrzeć się (jeśłi obojętne Ci miejsce) po niektórych miejscowościach, gdzie są ośrodki wczasowe - tam też zdarzają się wolne domy, które można wynająć.

Właśnie miejsce jest mi raczej obojętne, z tym że szukam w necie i nie mogę znaleźć, byłbym wdzięczny wszystkim za jakiekolwiek przydatne linki

Z tego interesu chyba nic nie wyjdzie ze względu na zbyt duży kapitał początkowy, który jest potrzebny do tej inwestycji.

Pozostając jednak w temacie opieki nad osobami starszymi umówiłem się już na spotkanie w Urzędzie Miasta w sprawie otwarcia klubu seniora :)

jesli ktos poszukuje wiecej info apropo budowania domu opieki lub tez ma pytania odnosnie jego prowadzenia to pisz na gg 5970213 . prowadze domy opieki od 12 lat. mam duze doswiadczenie. odpowiem na pytania ew. mozna mnie wynajac jako "eskperta" na etapie budowy, projektowania, "know how", i wszystkiego co niezbedne do prowadzenia wlasnego domu opieki.

Tak sobie czytam ten temat i jestem ciekawa czy autor faktycznie dopiął swego :) Na pewno z czasem na takie domy opieki będzie duże zapotrzebowanie, społeczeństwo nam się starzeje i będzie potrzebowało opieki. Wiem, że już powstały takie profesjonalne domy np. http://dompodklonami.com.pl/ opieka całodobowa, liczne atrakcje, rehabilitacja, standard naprawdę ok. Taki biznes ma chyba przyszłość :)

A nie lepiej poszukać alternatywnych rozwiązań? Moim zdaniem na początek warto, aby opiekunka przychodziła do seniora. Ewentualnie można wykupić pakiet teleopieki. Uważam, że starych drzew nie należy przesadzać, ponieważ marnieją w oczach. Zerknijcie sobie tutaj http://www.elderia.pl i zdecydujcie.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0