Zaloguj się, aby obserwować  
maczynski

Ocieplenie domu>

Recommended Posts

Na wiosnę chciałbym wykonać termoizolacje domu i tu pojawia się pytanie czy stawiać na popularny styropian, czy może na inne formy ocieplenia budynku? Głównie zalezy mi na zminimalizowaniu utrat ciepła. Na portalu wbudowie.pl znalazłem kilka informacji na temat rodzajów styropianu, ale nadal mam wątpliwości. Może ktoś ma tą inwestycje za sobą i może podzielić się swoimi doświadczeniami? 

Osobiście postawiłbym na sprawdzone i klasyczne rozwiązanie czyli styropian. Od lat jest używany w budownictwie i w pełni spełnia swoje zadanie. Szczerze mówiąc nawet nie wiem czy są jakiekolwiek lepsze alternatywy dla tego materiału, ale myślę, że w internecie bez problemu znajdziesz dostępne na dzień dzisiejszy technologie. Jeżeli tak jak napisałeś, chcesz uniknąć strat na ogrzewaniu, to polecam ci dodatkowo przejrzeć ofertę na pompy ciepła - https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/ które są bardzo wydajne i ekonomiczne. Pozwolą ci zminimalizować stratę ciepła, a także przyniosą spore oszczędności. Co więcej, firma Hewalex do swoich produktów daje 5 lat gwarancji, więc jest to podstawą do twierdzenia, że ich sprzęt jest najwyższej jakości. Najbardziej podoba mi się system EKONTROL, który można dostać przy zakupie pompy. Jest to mobilne sterowanie systemem grzewczym, dzięki czemu będziesz miał pełną kontrolę nad temperaturą w swoim domu, tak by uniknąć niepotrzebnych kosztów. W przypadku wyjazdu, możesz wyłączyć pompę, a kilka godzin przed powrotem, uruchomić ją, by w momencie przyjazdu w domu panowały komfortowe warunki. 

Jeśli chcesz mieć pewnośc, ze twoj dom bedzie dobrze ocieplony to przede wszystkim musisz do ocieplenia użyć dobrych, solidnych i trwałych materiałów. A takie znajdziesz np. w http://justyr.com.pl/ . Mają bardzo duży wybór i tez na pewno ci doradza,co konkretnie do twojego domu będzie najlepiej pasować.

Hieronim332 pompa ciepła nie jest najtańszym systemem. Może podczas eksploatacji będzie trochę taniej ale licząc zakup i wykonanie całej instalacji to tanio już nie jest, prawda? Na Budowa Domu jest artykuł porównujący różne systemy ogrzewania podczas użytkowania w okresie 30 lat. Brane pod uwagę są również koszty serwisu i instalacji całego systemu. I taniej niż pompa wychodzi system ogrzewania elektrycznego. Pompa ciepła jest droga w zakupie i po 15 latach raczej należy ją wymienić, więc kolejny wydatek. Systemy elektryczne (jak np panele na podczerwień Eco Partner) są bardziej niezawodne. Brak elementów mechanicznych. To dużo większa trwałość i niezawodność przy wysokiej skuteczności.

Ja wybrałem sprawdzony styropian od firmy https://www.styropmin.pl/ i jestem zadowolony. Sprawuje się doskonale a i koszt był bardzo korzystny 😉