Zaloguj się, aby obserwować  
andnowy

Zrealizowanie serwisu internetowego

Recommended Posts

Mam pewien pomysł na serwis internetowy, który chciałbym zrealizować. Pytanie od czego zacząć? Serwis powinien posiadać kilka kluczowych funkcjonalności - nie chcę za bardzo zdradzać tajemnicy. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał?

Wszystko zależy od branży w jakiej chcesz działać, dzięki temu będzie łatwiej dopasować funkcjonalności, które będą niezbędne. Serwis internetowy to dość ogólne pojęcie. Chodzi o zwykłą stronę internetową, sklep czy też portal informacyjny? Na sam początek zastanów się nad tym na jakiej platformie chcesz postawić swój serwis. Przykładowo jeśli to jest zwykła strona internetowa to Wordpress, jeśli jest to sklep to Prestashop (to są jedne z najpopularniejszych CMS'ów). Trzeba pamiętać o tym, że odpowiednie dopasowanie CMS'a do swojej działalności to pierwszy krok do sukcesu. Więcej porad mogę udzielić w momencie gdy napiszesz w jakiej branży chcesz działać + jaka to forma serwisu internetowego (strona/sklep/portal) :D

my zaczelismy od zdobycia dotacji do projektu, wybor hostingu i domeny z najlepszymi warunkami (nazwa.pl) i firmy ktora postawi tam strone i esklep.   potem poszlo juz samo

Na to, czy dany serwis internetowy odniesie sukces, składa się wiele czynników. Od wyboru hostingu, systemu CMS i kwestii technicznych, po szczegółową analitykę, skuteczne kampanie reklamowe i wyciąganie wniosków. Maja firma prowadzi kilka dużych sklepów internetowych (analityka + kampanie reklamowe), oraz mnóstwo kampanii ppc, z których klienci również są bardzo zadowoleni. Jeśli ktoś chce na luzie pogadać na ten temat, to piszcie w prywatnej wiadomości. Mogę pomóc w rozkręceniu biznesu online.

Przedmowca polecil nazwa.pl - ja calkowicie ich odradzam, dzialalemz nimi wiele lat. Co roku wyzsze stawki i nowe oplaty. Skonczylo sie na tym, ze za kazda domene ktora mam przekierowana na serwer musialem zaplacic haracz 60 zl. A wiec dla moich 100 domen wystawili mi fakture 6000 zli jak nie oplace to nie bedzie juz nic dzialalo, ani strony, ani sklepy, ani poczta... Zawzialem sie, w tydzien wszystko przenioslem do konkurencji i odpuscilem zlodziei. 

Co do samego serwisu, najlepiej umow sie z kilkoma specjalistami i poznaj cene rynkowa twojego projektu. Bo nie bede ukrywal jak cos jest innowacyjne to zazwyczaj tego na rynku nie ma i trzeba zaplacic swoja cene. 

Jezeli chcesz uchronic swoj pomysl najlepiej stworz umowe poufnosci ktora podpiszesz przed przystapieniem do rozmow z potwncjalnym wykonawca. Ale z tym lepiej do prawnika. Warto wydac 1000 zlotych by nie stracic pomyslu za milion 😉

Dnia 26.06.2019 o 08:59, Anitka napisał:

my zaczelismy od zdobycia dotacji do projektu, wybor hostingu i domeny z najlepszymi warunkami (nazwa.pl) i firmy ktora postawi tam strone i esklep.   potem poszlo juz samo

Biznes to chyba upadł lub marketing zlecony i pisanie takich glupot. Nazwa to jedna z najgorszych opcji cenowo (domena) i jakościowo (hosting)