Zaloguj się, aby obserwować  
resulto.pl

Alternatywa dla dotacji - preferencyjne pożyczki JEREMIE

Recommended Posts

Budżet unijny na lata 2007-2013 się kończy. Ogłaszane są ostatnie konkursy na starych zasadach.

Nowa perspektywa 2014-2020 nie będzie już tak łaskawa, jak poprzednia. Zajdzie kilka konkretnych zmian, m. in.

1/ Od 1 lipca dofinansowanie na poziomie 50-70% utrzyma się tylko w czterech wschodnich regionach. W pozostałych najniższe wsparcie będzie wynosiło 25% lub 35%. Jedynie Mazowsze, jak wcześniej, zostanie podzielone na podregiony ze wskaźnikiem od 15%, do 35%. Dodatkowo od początku 2018 r. dofinansowanie dla dużych firm w stolicy skurczy się do zaledwie 10%.

2/ Udział pożyczek i kredytów w całości wsparcia z UE wzrośnie z 1,5%, do nawet 10%. Dzięki temu wsparcie ma być bardziej sprawiedliwe, niewypaczające rynku i będzie mógł je dostać każdy.

3/ Dotychczas dla regionów było do rozdysponowania około 25% wszystkich środków unijnych przeznaczonych dla Polski. Perspektywa 2014-2020 przewiduje około 40% dla regionów. W latach 2007-2013 województwa otrzymały 17,2 mld euro, natomiast w latach 2014-2020 planowanych jest 31,2 mld euro. Większość środków unijnych dla firm będzie dzielona nie na poziomie kraju, tylko województw, gdyż to daje bardziej efektywne dopasowanie pomocy do potrzeb przedsiębiorców.

Więcej informacji o zmianach w nowej unijnej perspektywie 2014-2020 w zakładce "baza wiedzy" na stronie Resulto, we wpisie "Dotacje unijne 2014-2020 - jakie zmiany?".

Zmiany jakie zajdą to jedno. Po drugie na dotacje z nowej perspektywy trzeba będzie poczekać. Nie wszyscy przedsiębiorcy mają taką możliwość. Dlatego warto pomyśleć o innych źródłach finansowania.

Z dostępnych możliwości finansowania inwestycji jest na przykład inicjatywa Jeremie. Są to preferencyjne kredyty i pożyczki dla sektora MSP. Nabór i ocena wniosków jest bardziej elastyczna niż w przypadku konkursów dotacyjnych, a dodatkowo trwa o wiele krócej. Jeremie nie działa we wszystkich województwach - na wsparcie z tej inicjatywy można liczyć w woj. dolnośląskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, pomorskim oraz zachodnio-pomorskim.

Więcej o Jeremie na blogu Resulto, we wpisie "Pożyczki - JEREMIE"

Źródło: [link usunięty] ... m-jeremie/ oraz [link usunięty]

Pozdrawia Zespół Resulto.

W razie pytań prosimy o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu podpisano kolejne 2 umowy na Dolnym Śląsku - prawie 20 mln dodatkowych środków dla MSP.

Więcej informacji - [link usunięty]

Pozdrawia Zespół Resulto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowym okresie rozliczeniowym UE stawia na preferencyjne pożyczki dla zakładających działalność i dotacje na innowacje dla istniejących już firm. Warto też sprawdzić, jak unijne pieniądze przeznaczą urzędy pracy, ale tu informacji zasięgać trzeba bezpośrednio w urzędzie we własnym województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trwają ostatnie nabory w kończącej się perspektywie 2007-2013. Na nowe konkursy trzeba cierpliwie czekać do połowy 2015 roku. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się właśnie preferencyjna pożyczka [link usunięty] .

Pomagamy naszym Klientom przygotować się do nowych konkursów - uruchomiliśmy usługę audytu możliwości dotacyjnych - [link usunięty] . Badamy sytuację firmy pod względem kryteriów dotacyjnych i przyszłych naborów oraz pomagamy w zwiększeniu szansy na otrzymanie dotacji.

Pozdrawia Zespół Resulto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...
Zaloguj się, aby obserwować