klarowna

Praca czy samozatrudnienie?

Recommended Posts

Które rozwiązanie jest wam bliższe i waszym zdaniem lepsze: szukanie wymarzonej pracy za wszelką cenę, czy założenie własnej, choćby jednoosobowej firmy?

Pewnie gdybym nie mogła długo znaleźć pracy, rozważyłabym założenie swojej firmy i opcję samozatrudnienia.

Mimo to myślę, że warto próbować szukać etatu, bo to zawsze trochę łatwiej jak już się znajdzie pracę.

Dobrze jest trzymać rękę na pulsie i odwiedzać takie stronki jak ta: http://www.gowork.pl/praca/krak%C3%B3w;l oraz dodatkowo zapisać się na newsletter z najnowszymi ofertami pracy w danym regionie.

Pewnie gdybym nie mogła długo znaleźć pracy, rozważyłabym założenie swojej firmy i opcję samozatrudnienia.

Mimo to myślę, że warto próbować szukać etatu, bo to zawsze trochę łatwiej jak już się znajdzie pracę.

Dobrze jest trzymać rękę na pulsie i odwiedzać takie stronki jak ta: http://www.gowork.pl/praca/krak%C3%B3w;l oraz dodatkowo zapisać się na newsletter z najnowszymi ofertami pracy w danym regionie.

============= A ja preferuję - wolny zawód. Jesteś kompletnie niezależny[a]. A dodatkowo pracujesz kiedy chcesz. Zarobki też ciekawe. Mogą być nawet w granicach 5000 zł i wyżej. Dla chcących wybór - energetyka, budownictwo, nieruchomości i inne. Pomogę na starcie. Warunek - osoby kompetentne, komunikatywne.

Wolny zawód, samozatrudnienie - wszystko pięknie - ale trzeba mieć naprawdę ciekawy pomysł na taki biznes.

Etat daje minimum poczucia bezpieczeństwa. Praca w ramach samozatrudnienia - to wypłynięcie na głęboką wodę ze sporą dawką ryzyka

Własna firma to dla wielu wymarzona praca, nie trzeba znosić szefa, ale znam ludzi co boją się odpowiedzialności i nawet nie przyjmują awansu w pracy. Żeby założyć działalność i ją prowadzić z sukcesami, potrzebne jest wiele cech charakteru, które nie każdy człowiek posiada.

Właśnie firma taksówkarska w Gliwicach powinna zawsze sprostać zapotrzebowaniom pasażerów i zapewnić jak najlepszą wygodę w przebyciu trasy z [link usunięty] do innego zakątka Polski

Oczywiste jest to, że nie każdy nadaje się na założenie biznesu, inaczej nie byłoby kogo zatrudniać. Największym minusem posiadania firmy jest fakt że trzeba 24 h na dobę pilnować interesu i non stop czuwać aby konkurencja nas nie zjadła.

No ale są ludzie, którzy właśnie taki sposób pracy lubią. Zresztą jeśli zakładasz firmę, która jest Twoim hobby, to nie oszukujmy się - w pracy za długo nie jesteś. To przyjemność :)

Mimo to warto pamiętać, że nie każdy się na przedsiębiorcę nadaje. Żeby odnieść sukces, trzeba mieć albo przynajmniej wykształcić w sobie [link usunięty] :)

No tak, z tym że praca na etacie, mnie np męczyła. Od dwóch miesięcy jestem na swoim. Fakt pracuję dożo, ale jest to też moją pasją, więc nie ma problemu. Branża seo :-)

----------------------------

[link usunięty]

[link usunięty]

Musisz sam zdecydować. Niektórzy lubią wyzwania i ciągłe gonienie, problemy, nerwy i odrobinkę stresu a innym odpowiada stabilizacja, spokój. Jakim jesteś człowiekiem?

Ja ze względu na wygode stawiam na zatrudnienie u kogoś. Prowadzenie własnego biznesu to jest tyle stresu!! Jak znajomi opowiadają z jakimi problemami się spotykają to aż mi ich szkoda, a tak ide do pracy robię swoje, popołudnie mam wolne, weekendy wolne, kasa na czas :) Oczywiście obie formy mają wady i zalety

To zależy. Nie każdy jest w stanie prowadzić firmę. Musisz pamiętać, że wiąże się to z wieloma dodatkowymi obowiązkami, m.in. pozyskiwaniem klientów - bo to oni stają się Twoimi pracodawcami. Z drugiej strony, jeśli to sobie dobrze przemyślisz, to możesz wiele zyskać, łącznie z możliwością pracy nad czymś, co sprawia Ci przyjemność :)

Wszystko ma swoje plusy i minusy, etat to większe bezpieczeństwo i stałość, natomiast firma większe możliwości i większe zarobki pod warunkiem że ma się niezły pomysł. Każdy musi zdecydować indywidualnie.

Moim zdaniem dobrym pomysłem jest otwieranie własnego biznesu dzięki temu możemy bardziej sie rozwijać. Czytałam nawet niedawno tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/otworz-nowy-rozdzial-w-swojej-karierze,3270225,art,t,id,tm.html ciekawy artykuł na ten temat. Pracując sami dla siebie nie jesteśmy do nikogo zależni a to daje bardzo dużą swobodę.

Nie zawsze można mieć wybór. Przez prawie rok od zwolnienia mnie (w ramach redukcji etatów) szukałem pracy, aż w końcu doszedłem do wniosku, że sam siebie zatrudnię. Założyłem firmę [link usunięty] no i działam. Dostałem dotację z Urzędu Pracy.

Też wydaje mi sie, że samozatrudnienie lepsze. Pracujesz na własny rachunek, nikt ci nie robi łaski, ze cie zatrudnia, a są tacy pracodawcy... Tylko, ze jak jest sie sobie samym szefem to trzeba pamietać o takich rzeczach jak zakup [link usunięty] , środków czystości itd...

@Mati22 jak dobrze zaplanujesz swoje działania, to chyba nie problem o urlop będąc własnym szefem ;) ja nie potrafiłabym być od kogoś zależna w pracy. Dobrze, że mamy dostęp do wiedzy doświadczonych osób. Są szkolenia które uczą jak zaplanować swój biznes, jak przyspieszyć zysk, jak prowadzić działania marketingowe, a nawet proponują gotowe strategie biznesowe. Wg mnie to doskonałe źródło niezbędnej przedsiębiorcom wiedzy. takie szkolenie np. Biznes Camp prowadzone jest w Warszawie, tu możesz poczytać; [link usunięty]

Jestem człowiekiem wolnym [ jak to dumnie brzmi ] pracuję wyłącznie na siebie. Sam sobie szefem i okrętem. A urlop, to mam kiedy mi pasuje. Jesli ktos tak chce to zapraszam. Na początku harówa ale potem, luz. I zawsze kasa.

A tu jeden z moich wielu biznesów. Klub inwestycyjny z super dochodami - Colibri Plaza. Tu znajdziesz wszelkie możliwości solidnego zarabiania. W prosty czytelny sposób. Dołączaj i ciesz się solidnymi zarobkami każdego dnia. To dochody pasywne, czyli zarabiasz bez pracy , 24 godz na dobę. Wykorzystaj okazję. Wszystko znajdziesz tu - http://amberus.klubcolibri.pl/

Osobiście pracuję na etacie w firmie, ale własna działalność to dalsza perspektywa... wielu ludzi prowadzi własny biznes i to jest ich żywioł, dlatego w firmie wspieramy mikro i małych przedsiębiorców. Jeżeli ktoś poszukuje pomocy w księgowości, planujemy wznowić Program Aktywizację - na rok nowy przedsiębiorca dostaje od wfirmy dostęp do platformy księgowości online. [link usunięty] Jeżeli ktoś poszukuje więcej informacji - może do mnie pisać ;) postaram się odpisywać na bieżąco ;)