Zaloguj się, aby obserwować  
marian56

Szkolenie okresowe BHP

Recommended Posts

Witam, Pilnie poszukuję jakiejś firmy specjalizującej się w szkoleniach okresowych z zakresu BHP, najlepiej z Warszawy. Moglibyście coś polecić? Zależy mi na czasie, niedługo mija termin szkolenia okresowego dla pracowników administracyjnych w mojej firmie a ostatni usługodawca nie wywiązał się ze swoich zadań. Słyszałem o firmie - Delphi [link usunięty] , podobno przeprowadzają usługi w tym zakresie - korzystał ktoś?

Ja bym raczej nie poszukiwał firmy, bo to nie ma sensu. Ściągnij sobie i w granicach prawa szkolenia przeprowadź we własnym zakresie nie do wszystkich szkoleń potrzeba BHPowca, a ten Pakiet programów BHP Wydawnictwa Forum jest profesjonalnym narzędziem dzięki któremu wszystko co potrzebne, dla pracownika zostanie mu przekazane. Oczywiście można zapłacić i wynająć firmę, tylko co jest na tych ich szkoleniach? Przyjadą puszczą film (może nawet ten sam) dwa zdania powiedzą dziękuje następni. Nie wiem jaki jest sens płacić za takie coś.

A co ile powinno się wykonać szkolenie BHP?
Szkolenie okresowe z bezpieczeństwa i higieny pracy powinno być wykonywane:

- raz na 3 lata - dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych,

- raz do roku - dla pracowników na stanowiskach robotniczych, na których dodatkowo występują duże zagrożenia dla zdrowia,

- raz na 5 lat - dla pracodawców, osób kierujących pracownikami oraz dla pracowników inżynieryjno-technicznych,

- raz na 6 lat - dla pracowników administracyjno-biurowych.

Mam nadzieję, że jasno wszystko przedstawiłam :) A właśnie, skoro już wypowiadam się w tym wątku, to mam do Was pytanie. Może orientujecie się w firmach, przeprowadzających okresowe szkolenia BHP? Bo szukam kogoś kto poprowadzi szkolenie BHP w Warszawie, zastanawiałam się przede wszystkim nad tą ofertą - [link usunięty] . Może znacie tę firmę?

Dnia 14.09.2014 o 12:52, Kojot napisał:

Ja bym raczej nie poszukiwał firmy, bo to nie ma sensu. Ściągnij sobie i w granicach prawa szkolenia przeprowadź we własnym zakresie nie do wszystkich szkoleń potrzeba BHPowca, a ten Pakiet programów BHP Wydawnictwa Forum jest profesjonalnym narzędziem dzięki któremu wszystko co potrzebne, dla pracownika zostanie mu przekazane. Oczywiście można zapłacić i wynająć firmę, tylko co jest na tych ich szkoleniach? Przyjadą puszczą film (może nawet ten sam) dwa zdania powiedzą dziękuje następni. Nie wiem jaki jest sens płacić za takie coś.

Może od razu wypisać zaświadczenia, po co komu jakieś szkolenie? A tak na poważnie to nawet jeżeli kupimy materiały i będziemy prowadzić szkolenie w formie samokształcenia to pracownicy muszą mieć zapewnione konsultacje z osoba posiadającą odpowiednią wiedzę i doświadczenie więc bez BHP-owca, inspektora ochrony PPOŻ i instruktora pierwszej pomocy się nie obędzie. Dodam, że nie wszystkich pracowników można szkolić w formie samokształcenia kierowanego, pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych mogą być szkoleni tylko w formie instruktażu a więc stacjonarnie. Można o tym poczytać np. tu :  [link usunięty]

A nie da się zamiast szkolenia zrobić po prostu kurs?

[link usunięty]