Zaloguj się, aby obserwować  
marcink43

Aparat ortodontyczny

Recommended Posts

Jak najbardziej bo nie chodzi tutaj jedynie o wyglad ale również o zdrowie.  Wady zgryzu mogą powodować stopniowe zniszczenia mechaniczne poszczególnych zębów – ich szybkiego ścieranie, kruszenie się czy łamanie.  Sam zdecydowałem sie na załóżenie aparatu w wieku 32 lat i nie zaluję. 

Poczytaj sobie o tym tutaj:

[link usunięty]

Obecnie noszenie aparatu jest bardzo popularne oraz sprawia, że widać, ze dbasz o siebie. 

Leczenie ortodontyczne może być tam samo efektywne u dorosłych jak i u młodzieży. Jednak trzeba wziąć poprawkę na to że czas przebudowy tkanki umocowującej ząb w zębodole może być odpowiednio dłuższy u dorosłych. Ząbki muszą przytosować się do nowych, lepszych warunków. Ale o piękny uśmiech warto walczyć:)

Jeśli nie jesteś przekonana, polecam zajrzeć sobie tutaj:

https://www.ortoprotex.pl/

Na stronie są zdjęcia sprzed załózenie aparatu i po jego zdjęciu.

Poza tym dochodzą tutaj równięż kwestie zdrowotne. Zęby proste o wiele mniej się psują. 

pewnie, nigdy nie jest za pozno, ja mam 30 lat i nosze Invisalign, to takie niewidoczne nakladki, sa naprawde fajne, mi bardzo zalezalo z racji wykonywanego zawodu zeby aparat nie rzucal sie w oczy i udalo sie, kolezanka polecila mi dr Rutkowska z kliniki Proste Zeby w Warszawie, super ortodonta

Warto mieć sprawdzonego specjalistę, który założy nam aparat ortodontyczny. Jeżeli mieszkacie w okolicach Częstochowy to polecam wam wybrać się do Marka Pachańśkiego. Jest to sprawdzony specjalista ortodoncji, który prowadzi swój własny gabinet ortodontyczny.

Ja zgodziłem się na noszenie aparatu ortodontycznego w wieku 27 lat. Wcześniej o tym nie myślałem, ale znajomy przekonał mnie do tego pomysłu. Ostatecznie zdecydowałem się na założenie aparatu samoligaturującego w gabinecie www.ortodontix.pl. Aparat nie przeszkadzał mi w jedzeniu i mówieniu. Teraz moje zęby są proste, a ja jestem z nich bardzo zadowolony.

U mnie to było w wieku 34 lat. Nie żałuję wcale, bo efekty są naprawdę super :) Wiek nie powinien być tutaj ograniczeniem. W Rock Your Smile, gdzie odbywało się moje leczenie, na korytarzu nieraz można było spotkać osoby nawet ok. 40-50 lat, które się zdecydowały na zadbanie o swój uśmiech. Moim zdaniem to bardzo ważne, żeby zająć się zębami nie tylko przez kwestie wyglądu, ale też a może przede wszystkim zdrowia.