Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszek83pl

Pytanie o dotacje

Recommended Posts

witam.na okres letni (3 miesiące) otwieram punkt w miejscowości nadmorskiej.dodatkowo w trakcie i poza sezonem planuje sprzedawać towar w internecie.zastanawiam się czy mam szansę na dotację z urzędu pracy? pozdrawiam

jeżeli to tylko 3 miesiące to wydaje mi sie ze nie jak już dają dotacje to w czasie określonym musisz te pieniążki wydać a firmy nie możesz zamknąć przez dwa lata nawet jeśli tak będzie to musisz przedstawić im biznes plan i jeżeli tam zaznaczysz ze twoje główne dochody to będą 3 miesiące w roku to raczej nic ci nie dadzą przynajmniej tak coś słyszałem nie jestem pewny na 100%

jeżeli to tylko 3 miesiące to wydaje mi sie ze nie jak już dają dotacje to w czasie określonym musisz te pieniążki wydać a firmy nie możesz zamknąć przez dwa lata nawet jeśli tak będzie to musisz przedstawić im biznes plan i jeżeli tam zaznaczysz ze twoje główne dochody to będą 3 miesiące w roku to raczej nic ci nie dadzą przynajmniej tak coś słyszałem nie jestem pewny na 100%

Tutaj się trochę mylisz.

Żeby otrzymać dotację z Urzędu Pracy i nie musieć jej zwracać, twoja działalność musi przynosić zyski każdego miesiąca i musi istnieć przynajmniej przez rok czasu (po otrzymaniu dotacji). Poza tym w każdym Urzędzie Pracy są trochę inne warunki przyznawania takiej dotacji i różne kwoty (niewiedzieć czemu :rolleyes: ).

witam.na okres letni (3 miesiące) otwieram punkt w miejscowości nadmorskiej.dodatkowo w trakcie i poza sezonem planuje sprzedawać towar w internecie.zastanawiam się czy mam szansę na dotację z urzędu pracy? pozdrawiam

Po pierwsze musisz być zarejestrowany jako osoba bezrobotna (czyli nie możesz mieć żadnej pracy nawet na umowę o dzieło, czy zlecenie). Po drugie twoja działalność tak jak pisałem we wcześniejszym poście, po otrzymaniu dotacji musi istnieć i przynosić dochody przynajmniej przez rok czasu.

A najlepiej jakbyś o to wszystko zapytał się w swoim Urzędzie Pracy, bo wszędzie trochę inaczej to wygląda. Rozmawiałem z wieloma osobami na ten temat i każdy przedstawiał mi to w innym świetle. Prawda jest taka, że w Urzędach Pracy panuje straszny bałagan i pracownicy chyba sami nie wiedzą do końca co i jak ma być..Ja też chciałem starać się o dofinansowanie z UP, ale ciężko jest się dowiedzieć wszystkich potrzebnych inf. od pracowników z "mojego" Urzędu Pracy. Panuje tam tragiczna atmosfera - zostałem kilka razy okrzyczany za to, że tylko chciałem się czegoś dowiedzieć. Masakra.

Także życzę ci powodzenia. :rolleyes:

Bezrobotny może zwrócić się po jednorazową dotację na założenie własnego biznesu. Wnioski takie przyjmują powiatowe urzędy pracy. O dofinansowanie może się ubiegać osoba, która w ciągu roku poprzedzającego złożenie wniosku, będąc bezrobotnym, nie odmówiła bez uzasadnionej przyczyny, przyjęcia propozycji zatrudnienia. Wnioskodawca taki nie może też we wzmiankowanym okresie odmówić innej pracy zarobkowej, szkolenia, przygotowania zawodowego, wykonywania prac interwencyjnych czy robót publicznych.

Innymi słowy, jeśli będąc bezrobotnym wnioskodawca wykazał się aktywną postawą w poszukiwaniu pracy z pomocą urzędu pracy. Jeśli mimo tych starań, odpowiednich dla nas ofert nie było, po roku możemy spróbować sił w biznesie, założonym z pomocą pieniędzy z dotacji.

Drugi warunek jaki trzeba spełnić, to niekorzystanie dotychczas z pożyczki z Funduszu Pracy lub innych publicznych funduszy na założenie firmy lub działalności rolniczej.

źródło : mambiznes.pl

Bezrobotny może zwrócić się po jednorazową dotację na założenie własnego biznesu. Wnioski takie przyjmują powiatowe urzędy pracy. O dofinansowanie może się ubiegać osoba, która w ciągu roku poprzedzającego złożenie wniosku, będąc bezrobotnym, nie odmówiła bez uzasadnionej przyczyny, przyjęcia propozycji zatrudnienia. Wnioskodawca taki nie może też we wzmiankowanym okresie odmówić innej pracy zarobkowej, szkolenia, przygotowania zawodowego, wykonywania prac interwencyjnych czy robót publicznych.

Innymi słowy, jeśli będąc bezrobotnym wnioskodawca wykazał się aktywną postawą w poszukiwaniu pracy z pomocą urzędu pracy. Jeśli mimo tych starań, odpowiednich dla nas ofert nie było, po roku możemy spróbować sił w biznesie, założonym z pomocą pieniędzy z dotacji.

Drugi warunek jaki trzeba spełnić, to niekorzystanie dotychczas z pożyczki z Funduszu Pracy lub innych publicznych funduszy na założenie firmy lub działalności rolniczej.

źródło : mambiznes.pl

...ładnie skopiowany tekst ze strony Urzędu Pracy...:) I tu znów muszę się nie zgodzić - tzn. chodzi mi o ten fragment:

"O dofinansowanie może się ubiegać osoba, która w ciągu roku poprzedzającego złożenie wniosku, będąc bezrobotnym, nie odmówiła bez uzasadnionej przyczyny, przyjęcia propozycji zatrudnienia."

Podobno wcale nie trzeba być bezrobotnym aż przez rok czasu - słyszałem różne opinie: jedni mówili, że rzeczywiście trzeba być bezrobotnym rok czasu, inni mowili, że 3 miesiące. A ja zarejestrowałem się jako bezrobotny i kilka dni później chciałem złożyć wniosek o dofinansowanie i nie bylo z tym problemu. Pracownik UP zapytał się ile czasu jestem bezrobotnym, ale ani słowa nie powiedział, że nie mogę tego wniosku złożyć. Tak więc w sumie nie wiadomo, jak jest z tymi terminami.

Jesli chodzi o biznes internetowy nie koniecznie trzeba starac sie dotacje z UP. Mozna skorzystac z innych programow pomocowych, albo inaczej z innych zrodel finansowania. W necie jest sporo informacji, patrz dotacje ue na e biznes.