optimusnaczelny

Fundusze inwestycyjne. Warto?

13 postów w tym temacie

Jeszcze nie inwestowałem właśnie w taki sposób ale zastanawiam się czy nie spróbować. Czy ktoś z Was zarabia obecnie na funduszach? Interesuje mnie praktycznie wszystko co jest z nimi związane.

Posiadam obecnie penwą ilość gotówki ale oprocentowanie na lokatach mnie nie zadowala, z kolei na funduszach można zarobić nawest do 10% w skali roku. Czy jest to prawda?

Jeszcze nie inwestowałem właśnie w taki sposób ale zastanawiam się czy nie spróbować. Czy ktoś z Was zarabia obecnie na funduszach? Interesuje mnie praktycznie wszystko co jest z nimi związane.

Posiadam obecnie penwą ilość gotówki ale oprocentowanie na lokatach mnie nie zadowala, z kolei na funduszach można zarobić nawest do 10% w skali roku. Czy jest to prawda?

Ja od jakiegoś czasu stawiam na fundusze inwestycyjne. Tak jak zauważyłeś lokaty sa nisko oprocentowane tak więc jeśli interesujesz się trochę tematem to mozna zarobić.

Może nie jest to te 10% w skali roku ale mocne 6% da się osiągnąć.

Najważniejsze to przejrzeć sobie poszczególne fundusze, tutaj na przykład znajdziesz porównanie:

http://www.comperia.pl/fundusze_inwestycyjne

i zdywersyfikować ryzyko. Czyli odłożyć kasę na kilku różnych funduszach. Dzięki temu nie stracisz.

Ja również inwestuję w fundusze. Napiszę Ci z własnego doświadczenia,ze tak ja kolega warto jest odłożyć kasę na kilku.

Dał Ci dobre zestawienie - znajdziesz na nim kilka bardzo dobrych funduszy. Aktualnie najpewniejszych tak więc możesz w nie zainwestować jeśli nie chcesz stracić.

Sama trzymam kasę na WIOF. Jak na razie zarabia ;)

No a najlepiej byłoby jednak dopytać się jakiegoś specjalisty w tym zakresie. Są ludzie, którzy zajumją się zawodowo i myślę,ze to oni powinni Ci najlepiej doradzić. Na stronie jaką tutaj podałem możesz zostawić swój numer kontaktowy i porozmawiać w tym zakresie.

Jak zostawisz jeszcze dzisiaj z rana to pewnie za kilka godzin powinien do Ciebie oddzwonić doradca i razem znajdziecie jakieś interesujące rozwiązanie.

Dziękuję za zestawienie. W sumie od jakiegoś czasu szukałem czegoś takiego w sieci ale nie mogłem znaleźć. Dzisiaj siądę sobie na spokojnie i wszystko dokładnie sobie przestudiuję. Moze uda się znaleźć jakieś sensowne rozwiazanie.

Zostawiłem również swój numer telefonu na stronie comperia. Zobaczymy co powie mi doradca.

Dziękuję za zestawienie. W sumie od jakiegoś czasu szukałem czegoś takiego w sieci ale nie mogłem znaleźć. Dzisiaj siądę sobie na spokojnie i wszystko dokładnie sobie przestudiuję. Moze uda się znaleźć jakieś sensowne rozwiazanie.

Zostawiłem również swój numer telefonu na stronie comperia. Zobaczymy co powie mi doradca.

No i dobrze. Nie zawsze trzeba brać to co Ci doradzi ale zawsze sobie z nim porozmawiasz .W końcu on zna się na rzeczy.

Dodam,ze warto jest zainwestować w fundusze azjatyckie.

Obecnie dają bardzo dobry zysk.

Zerknij sobie na ten wykres:

http://www.comperia.pl/szczegoly-fundusze-...--1-1-1--4.html

Jak widzisz cały czar rośnie.

Aktaualnie jestem już po rozmowie z doradcą finansowym. Bardzo ogarnięty człowiek. Pogadaliśmy sobie dłuższą chwilę. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Myślę,ze wybraliśmy kilka funduszy na które powinienem się zdecydować.

Na początku nie zamierzam wpłacić dużej kasy - dobrze, że praktycznie nie ma ograniczeń w tym ile można wpłacić na fundusz ( w zasadzie można zacząć od bardzo niskich kwot).

Można zacząć od niższych kwot, to prawda, trzeba też pamiętać, że oszczędzanie przy funduszach inwestycyjnych opłaca się o ile jest ono długoterminowe - 10-cio, 20-letnie. Nie ma sensu zakładać FI jeśli zakłada się oszczędzanie przez najbliższe 2 lata.

wydaje mi się, że są lepsze sposoby... np gra na forexie. J agram u brokera XTB. Na początku też miałem obiekcje czy się w to bawić, ale kiedy zobaczyłem pierwsze zyski to stwierdziłem, że zdecydowanie warto

Fundusze inwestycyjne to dobry pomysł na zysk. Trzeba tylko trochę się na tym znać. Interesującą opcję oferuje BPH TFI. Mam na myśli fundusz zrównoważony. Jest to oferta dla osób niebojących się ryzyka. Można szybko osiągnąć zysk. Opłata wstępna wynosi 1000zł a minimalna dopłata 100zł. Ja postanowiłem spróbować i na razie jestem zadowolony. Możecie poczytać o moim funduszu tutaj https://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/...h-zrownowazony/. Cała inwestycja jednak nie powinna być krótsza niż 4 lata.

Myślałem o założeniu funduszu inwestycyjnego, ale ostatecznie zdecydowałem się na fundusz emerytalny po przeczytaniu informacji zawartych tutaj http://oszczednosciowo.blog.pl/2016/09/28/...erokiej-oferty/ . Jeszcze go nie założyłem, bo muszę przemyśleć, ile pieniędzy jestem w stanie co miesiąc na niego przeznaczać, ale wstępie myślę, że będzie to około 300złotych. Dzięki temu nie będę musiał obawiać się biedy na emeryturze.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się