Zaloguj się, aby obserwować  
Kreatywny

Artykuły szkolne

Recommended Posts

Zamierzam otworzyć w okolicach początku sierpnia sklepik z artykułami szkolnymi. Jest u nas w 100-tysięcznym mieście bardzo dużo szkół i na pewno zapotrzebowania na tego typu produkty będą spore.

Nie wiem tylko jak to będzie jeśli chodzi o konkurencję z supermarketami. Jest ich u nas sporo (Carrefour, real, Tesco). Jak myślicie czy w dobie supermarketów warto otwierać taki biznes?

Jeśli wokoło jest sporo supermarketów to szczerze Ci odradzam. Wiesz, że tego typu sklepy mają dużo większe możliwości i przewagę w postaci większej ilości klientów. Choć nie mówię tego z doświadczenia, bo nie prowadziłęm polityki walki z większym sklepem ;)

Nie zgadzam się z Tobą firmowiec - często udaje się skutecznie walczyć z konkurencją w postaci supermarketów. Szczególnie jeśli chodzi o takie działalności jak właśnie artykuły papiernicze, gdzie ludzie często wolą małe, przytulne sklepiki z niskimi cenami i sporym wyborem.

Kreatwyny - radzę Ci zainwestować także w podręczniki, bo to też ma olbrzymi popyt. najlepiej jeśli używane - wtedy cena niższa i ludzie chętniej je kupują ;)

Nad podręcznikami myślę cały czas i bardzo prawdopodobne, że je wprowadzę do działalności, ale na przyszły rok. Najpierw chcę spróbować z samymi artykułami papierniczymi i szkolnymi. Dzięki za mobilizację :)

Nie zgadzam się z Tobą firmowiec - często udaje się skutecznie walczyć z konkurencją w postaci supermarketów.

Wiadomo, że są wyjątki od reguły, ale jednak ryzyko często nie popłaca, a sam byłem świadkiem upadku małych sklepów w walce z gigantami, dlatego pozostaję na to sceptyczny.

Ale kto nie ryzykuje ten nie zyskuje - powodzenia i zdaj za jakiś czas relację z przedsięwzięcia, może zmienisz moje przekonanie ;)

Odnoszę wrażenie, że w obliczu tych wielkich supermarketów tak czy siak mam szansę się wybić, bo będę prowadził dużo szerszy asortyment, a i ceny będą na przyzwoitym poziomie (mam nadzieję ;)). Tak więc chyba zaryzykuje.

wszystko zależy od dobrej lokalizacji :)

Szczerze mówiąc, im mniejsze miasto... TYM LEPIEJ (ale też nie za malutkie).

Np. miasteczko, a dookoła miasta są same wsie (razem nieco ponad 20 000 osóB), które po wszystko jadą do tego miasta, jedna szkoła, do której wysyłane są wszystkie dzieci. Jeden sklep z artykułami szkolnymi na rynku, niedaleko szkoły i tylko żyć i nie umierać.M

Moje obserwacje nie są wyssane z palca, a na podstawie pewnego polskiego miasteczka, otoczonego przez wsie.

Jeżeli ceny są rozsądne (to zrozumiałe, że w małym sklepiku może być drożej niż w markecie, ale wszystko musi mieć swoje granice) to ja wybieram mały sklepik, jak chyba obecnie większość.

Warto sobie pójść do działu papierniczego w tych marketach i zobaczyć ich asortyment - sprawdźmy konkurencję ;) Wiadomo, w takim małym sklepiku nie ma co utrzymywać wysokich zapasów zwykłych zeszytów, długopisów, ołówków. Dobrze też porozmawiać ze znajomymi rodzicami, dowiedzieć się czego im brakuje w tym całorocznym szkolnym zaopatrzeniu oraz zainteresować się przedmiotami szkolnymi typu plastyka - poznać potrzeby rynku ;) Moim zdaniem, jeżeli sklep dysponowałby szerokim asortymentem, nie tylko sezonowym to myślę, że żaden market by mu nie zaszkodził. Czyli poza typowymi artykułami szkolno-papierniczymi, także jakieś papiery ozdobne i dekoracje świąteczne (na święta), komis książek używanych na jesieni i może także artykuły biurowe - nawiązać współpracę z lokalnymi firmami i zaopatrywać je w różnego rodzaju materiały biurowe.

Myślę tak samo. Że się tak wyrażę, pierdółki przyciągają ludzi, toteż to dobry interes. Co do książek - zdecydowałem, że wprowadzę je już w tym roku, z tym, że będzie to komis (najpierw ludzie przynoszą, ja wyceniam), a potem sprzedaż. Myślę, że zacznę lada dzień, asortyment mam już praktycznie zaklepany, czekam na ostatnie dostawy, wszystko napięte na ostatni guzik i myślę, że będzie ok :)

Dziękuję za odpowiedzi :)

Nie wiem tylko jak to będzie jeśli chodzi o konkurencję z supermarketami. Jest ich u nas sporo (Carrefour, real, Tesco). Jak myślicie czy w dobie supermarketów warto otwierać taki biznes?

Oczywiście. Stawiając na profesjonalną obsługę i gatunkowo lepszy asortyment.

Pozdrawiam.

Witam!

Akurat dziś odkryłem tą stonkę (super stronka) i dziś oglądając TV wpadł mi pomysł aby handlować używanymi podręcznikami... ale nie żaden tam komis w sklepiku na rogu... ale tak po prostu na targowisku miejskim.

Handel targowy (obwoźny) nie wymaga w zasadzie wiele... poza samochodem (może być stary polonez -nawet nie wiedzie ile towaru wraz ze straganem może się tam zmieścić) oraz dobrym miejscem (akurat na mym targowisku takie gdzie się handluje podręcznikami są zazwyczaj wolne)

Mam już pewne doświadczenia w handlu (a raczej w sprzedaży) na targowisku, tyle że były to owoce z własnego sadu wiec działalność gospodarcza była tam zdaje się nie konieczna, ale co w przypadku handu używanymi podręcznikami??

Jak to rozegrać, zwłaszcza jeśli chodzi o sposób opodatkowania??

a ja ci powiem tak: jeśli będziesz miała ciekawy asortyment i nie taki jak oferują zwykłe markety to tak. Popatrz na konkurencję np tu http://biurwa.pl/artykuly-szkolne-zeszyty-i-segregatory-zeszyty-szkolne-o_c_492_1.html wiadomo że interdruk i toma są najbardziej popularnymi producentami zeszytów, więć pójdź w coś innego. Wiadomo jakiś procent musi być tanich zeszytów, ale pójdź np w projektowane okładki, albo w jakieś takie których nie ma a by się sprzedawały. To wg mnie byłaby najlepsza strategia :)

Radzę zerknąć sobie tutaj https://segato.pl/artykuly-szkolne . Oferta sklepu jest godna uwagi. Jest tam praktycznie wszystko. Można w jednym miejscu można zrobić kompleksowe, a przez to tanie zakupy. Poza tym można również tam znaleźć niestandardowy asortyment.

Jeżeli planujecie otworzyć sklep z artykułami szkolnymi i papierniczymi to będziecie potrzebowali sprawdzonej hurtowni papierniczej, która dostarczy wam odpowiednie produkty. Od siebie mogę polecić wam http://www.papercast.pl Mają sporo ciekawych produktów papierniczych, które na pewno wam się przydadzą.