Zaloguj się, aby obserwować  
amateria

hotel dla zwierząt

Recommended Posts

Cześć, jestem tu pierwszy raz, i jak Wy borykam się z decyzjami o słuszności pomysłów. Ostatnio pomyślałam o stworzeniu Hoteliku dla zwierząt, ale dopadły mnie wątpliwości. Może Wy inaczej na to spojrzycie ;)

Po pierwsze- mieszkam na peryferiach większego miasta, w domu z ogródkiem i częścią piwniczną 60m2 do zagospodarowania. To miałaby być część hotelowa, w której umieściłabym ok. 5-7 odgrodzonych boksów, w których psiaki mogłyby spać. Sama mam w domu 3 sztuki więc wolałabym, żeby udostępnić im miejsce również na swobodzie, w tym pokoju, ale żeby mogły leżeć gdzie chcą. latem mogłyby biegać po odgrodzonej części ogrodu i oczywiście zabierane byłyby na spacery do pobliskiego lasu z jeziorem.

OK, póki co wszystko ładnie. teraz trochę minusów. Po pierwsze nie wiem, czy potrzebna jest zgoda sąsiadów na taką działalność, w końcu ok 10 psów naraz robi trochę hałasu... Po drugie, czy to jest opłacalne??? czy ludzie nie mają oporów żeby pozostawić pupila w obcym miejscu? No i sezonowość zajęcia - wydaje mi się, że większość ludzi wyjeżdża jednak latem, zima to pewnie martwy sezon, może jeszcze Święta... Poza tym to chyba praca 24h/dobę, jak już zwierzaki są, to trzeba się nimi zajmować, więc o czasie dla siebie można raczej zapomnieć. Nie mówiąc o tym, że praktycznie mieszka się w pracy. Co ma również sporo zalet, ale jednak z pewnością izoluje od świata...

Ehhh, sama nie wiem.

Drugi pomysł też jest na pracę sezonową, typowo usługową: koszenie trawników, drobne prace pielęgnacyjne. Tylko tu jest problem typu: czy może to robić dziewczyna i nie spotka się z krzywymi spojrzeniami klientów? Robiłam to kiedyś w Anglii, praca może niezbyt ambitna, no i w pełni uzależniona od zapotrzebowania. Jest zapotrzebowanie na tego typu proste usługi ogródkowe?

Może macie jakieś spostrzeżenia. Pozdrawiam serdecznie.

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Witamy serdecznie

Działalność hoteli dla zwierząt nie jest nadzorowana przez Inspekcję Weterynaryjną, choć w 2005 roku Główny Inspektorat Weterynarii odebrał pierwsze sygnały odnośnie zainteresowania się tą formą działalności. Wniosek z prośbą o rozważenie tejże kwestii i określenie minimalnych wymagań co do prowadzenia hoteli trafił do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Jeżeli ma miejsce naruszenie przepisów odnośnie ochrony zwierząt (art. 34a) należy zawiadomić powiatowego lekarza weterynarii, organizacje ochrony zwierząt lub organy ścigania (np. policję, straż miejską itp).

Wybierając tymczasowy ,,dom" dla swego pupila należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, a mianowicie:

-jakie są opinie innych właścicieli zwierząt o danych hotelach

-czy należy wcześniej zarezerwować miejsce dla pupila

-czy opieka jest całodobowa

-kto będzie opiekował się naszym pupilem

-czy zapewnione jest żywienie, oraz ile razy dziennie

-czy hotel zapewnia fachową opiekę weterynaryjną

-czy kojce są zadbane, ogrodzone

-czy zapewnione są zabawy z innymi psami

-czy dba się o codzienne spacery

-czy psy będące w hotelu posiadają identyfikatory z adresem i nr tel hotelu w razie ucieczki pupila z hotelu

Dla każdego zwierzaka rozłąka z właścicielem jest wyjątkowo trudnym okresem, więc by przygotować go na pobyt w hotelu najlepiej jest:

-przyjechać parę dni wcześniej do hotelu, by pupil zaznajomił się z miejscem i miał pewność, że krótkim okresie wróci do domu

-zapoznać z właścicielem hotelu i osobą mająca się nim opiekować, gdyż zapewni to swego rodzaju zapoznanie, większą ufność podczas następnej wizyty

-wpuścić pupila do kojca, by mógł ,,obwąchać" teren

-przygotować książeczkę szczepień

-dobrze jest przespacerować się z osobą mającą opiekować się pupilem i innymi zwierzętami

-pozostawienie telefonu do siebie, do rodziny, do weterynarza swego psa,

-powiadomić o ewentualnej diecie swego psa i pozostawienie odpowiedniej karmy

-oddanie psa do hotelu wraz z jego kocykiem, czy ulubioną zabawką

-podanie do wiadomości właściciela hotelu i osoby mającej się nim opiekować o przyzwyczajeniach psa

Ceny hoteli są zróżnicowane zależnie od regionu, standardu i dodatkowych wymagań. Zwykle doba hotelowa kosztuje:

-mały pies (< 40 cm) +/- 15 zł

-średni pies (> 40 cm, < 60 cm) +/- 20 zł

-duży pies (> 60 cm) +/- 25 zł

Opłaty za dzienne żywienie wahają się w granicach:

-mały pies (< 40 cm) +/- 4 zł

-średni pies (> 40 cm, < 60 cm) +/- 5 zł

-duży pies (> 60 cm) +/- 6 zł

Źródło:

[link usunięty]

Myślę, że prowadzenie hotelu dla zwierząt i pracę sezonową można pogodzić. Proponuję jednak najpierw popytać sąsiadów, znajomych, czy zgodziliby się oddać pod opiekę swoje pupile (co byłby dla nich najważniejsze, na jakich zasadach, etc.).

Jeśli już zdecydujesz się na prowadzenie hotelu, powinnaś udostępnić swoim podopiecznym możliwie najlepsze warunki, a ich właścicielom - ceny. Zobacz w jaki sposób zorganizowano stronę [link usunięty] .

Wbrew pozorom, hotel dla psów to nie jest sezonowe zajęcie. Oczywiście, że w czasie wakacji i ferii będzie większe prawdopodobieństwo dużej ilości chętnych do skorzystania z oferty, jednak ludzie wyjeżdżają także w ciągu roku. Taki hotel powinien więc działać przez cały rok, jak hotel dla psów w okolicach Warszawy "U zoopsychologa" [link usunięty] z którego usług korzystała moja siostra i to kilka razy, ponieważ wcześniej jeździła ze swoją sunią na szkolenie do właścicielki hotelu, która jest psim psychologiem.

Myślę, że jest to dość ciekawy pomysł na biznes mający szansę powodzenia. Wiele właścicieli psów nie ma co zrobić z pupilami czy wyjeżdżając na wakacje czy np w delegację z pracy. Otwierając taki biznes można teraz skorzystać z programu http://programaktywizacja.pl/ Program Aktywizacja wspiera nowe firmy będące na rynku nie dłużej niż 60 dni. Zmniejsza kosztu prowadzenia działalności, daje odpowiednie narzędzia i wsparcie. Zapoznaj się.

To dobry pomysł, aczkolwiek trzeba wybrać lokalizację, gdzie jeszcze nie ma takiego hotelu, żeby faktycznie było spore zainteresowanie usługami. Proponuje się dobrze wyposażyć im więcej atrakcji dla zwierzaków tym lepiej :) Ciekawe akcesoria znajdziecie np. w sklepie zoologicznym http://www.tukan24.pl/ :)

Dobry pomysł, jeśli w twojej okolicy jeszcze nie ma takiego obiektu. Takie hotele działają już w Polsce np. http://www.arka24h.pl/index.php/hotel Dlatego warto najpierw sprawdzić lokalną konkurencje.

Trzeba mieć przy takiej działalności również dobrego weterynarza pod ręką, aby szybko móc reagować w przypadku jakichkolwiek problemów. Tutaj http://www.klinikavet.pl są namiary na naprawdę świetnych specjalistów, którym warto zaufać.

Wydaje mi się, że takiego typu biznes jest raczej sezonowy... nie wiem. Zależy jak duże to będzie. Na 10 psów wydaje mi się za mało i za dużo zachodu. To tak jakbyś zebrała psy sąsiadów, którzy wyjechali na wakacje i tyle. xD

Program hotelowy  [link usunięty]

W dużych miastach faktycznie będzie to miało wzięcie, niewątpliwie jest to nowość na polskim rynku,a my wspieramy rozwój właśnie takich pomysłów i chętnie pomożemy, doradzimy już podczas szczegółów :)

Mnie by było szkoda takiego pieska dać do hotelu. My teraz wzielismy jednego ze schroniska, powoli się do nas przekonuje a najbardziej wtedy gdy mu dajemy Snack Skin & Coat Dog od vetexpert :D uwielbia te przysmaki