Maciek

Strona dzielnicy ze sklepami

Recommended Posts

Witam, wpadłem dzisiaj na taki pomysł.

Mianowicie, pomyślałem o zrobieniu strony z dokładną listą sklepów i innych obiektów w dzielnicy(klubów itd.) tylko mam pytanie.. jak myślicie było by to dobre? I jeszcze takie jedno, konsultowałem już to z jedną osoba i powiedziała mi że bym musiał pytać wszystkich o zgodę bo mogliby się nie zgodzić na zamieszczenie na stronie i by było nie ciekawie. Czy może zaistnieć taka sytuacja? Powiem jeszcze ze chciałbym też napisać charakter sklepu(jakie produkty) przykładowe ceny, dać zdjęcie sklepu i godziny otwarcia.

Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się wszystkich w tym temacie, czy myślicie że było by to dobre, przydatne jak i Swoje spostrzeżenia. Pozdrawiam!

Hm... szczerze mi się nie wydaje, żeby był to problem. Dlaczego? Jest to według mnie darmowa reklama. Pomysł jest jak najbardziej warty rozważenia. Ostatnio oglądałem news w faktach, że rada osiedlowa(czy jakoś tak) w jednym z miast Polski, w czasach kryzysu notuje ceny w sklepach i poleca te, które są najtańsze. Dla mnie jako klienta supermarketów jest to bombowa sprawa. Bez wychodzenia z domu mogę porównać ceny, a następnie - kupić tanio. Na starcie myślę, że czeka Cię ogrom pracy, artykułów jest tysiące. Dobrym przykładem są porównywarki cen sprzętu elektronicznego. Im się udało, więc warto spróbować.

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Umieszczenie sklepu w katalogu na WWW ma swoje plusy i minusy. Plusem jest głównie dodatkowa forma reklamy/promocji sklepu, a minusem - być może klient zrezygnuje z oferty na rzecz innej firmy, która oferuje dany przedmiot taniej (lub przedmiot o zbliżonej wartości dla klienta - substytut). Z reguły praca tego typu jest dość żmudna, dlatego być może warto zastanowić się nad jakąś formą panelu WWW na Twojej stronie, gdzie klienci (sklepy) będą mogłi samodzielnie wprowadzić swoją ofertę do Twojego serwisu, np. produkty, na których im najbardziej zależy lub wszystkie.

A jakby było bez produktów to myślicie że by się przydało czy nie za bardzo? I chyba bym zrobił tak jak Rafał mówisz, panel by sami mogli wprowadzać. Orientuje się ktoś może ile by mogło kosztować zrobienie takiej strony? bo chciałem to zrobić na joomli ale to chyba nie będzie dobry pomysł a i tego panelu tam nie zrobię.. Może ktoś z forum tworzy strony?

Gość ЯAFAŁ GEЯENT

W Joomli tego nie zrobisz. Myślę też, że sama baza (kolejna) bez produktów nie byłaby do końca nikomu, bo przecież tego typu informacje można znaleźć w necie bez problemu - telefon, adres, etc. Jeśli masz już zamiar robić tego typu stronę, to wg mnie powinna być ona dość szczegółowa, żeby klienci mogli dokładnie sprawdzić co jest w danym sklepie. Polecam też zastanowić się nad pewnymi kryteriami segregacji, np. popularność danego produktu.

no tak, rzeczywiscie to bedzie ciezka robota.. jeden sklep bym robił dlugo a co dopiero wszystkie w dzielnicy.. a co myslicie o hipermarketach i marketach? porownywarka cen?

no tak, rzeczywiscie to bedzie ciezka robota.. jeden sklep bym robił dlugo a co dopiero wszystkie w dzielnicy.. a co myslicie o hipermarketach i marketach? porownywarka cen?

Jeżeli chodzi o sklepy w dzielnicy to nie mógłbyś się spodziewać częstych odwiedzin, ze względu na "zasięg działania". Moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem są hipermarkety. Ze swoją stroną mógłbyś dotrzeć w zasadzie do każdego zakątka Polski. Z tego co mi wiadomo, sieci sklepów np. Biedronka czy Tesco wprowadzają te same ceny w różnych regionach Polski, także wystarczy sprawdzać ceny u siebie w mieście. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest pójście np. do Tesco i zapytanie się, czy jest możliwość wysyłania cenników produktów(i ew. aktualizacji ceny) prosto do Ciebie, bo ciężko sobie wyobrazić, że co tydzień biegasz do sklepu z zeszytem dwustu kartkowym i spisujesz ceny. Dla mnie naprawdę ten pomysł jest fajny, jeżeli utworzysz taką porównywarkę to będę jednym z pierwszych odwiedzających. Na pewno można liczyć na większe dotacje niż w innych biznesach (choćby ze względu na innowacyjność). Na pewno zdecydowałbym się na taki interes, aniżeli na wypożyczalnie filmów dvd lub inny interes skazany z góry na porażkę.

Daj spokój marketom, wszyscy w okolicy znają ich ofertę i lokalizację. Lepiej już prowadzić listę sklepów i punktów usługowych z dokładnością do kategorii/asortymentu. I koniecznie ich lokalizacja na mapie + godziny otwarcia i telefon. Takie coś będzie przydatne. Dodatkowo informacje o otwarciach nowych punktów, opinie klientów itp.

I promuj lokalnych przedsiębiorców a nie niemieckie i francuskie hipermarkety.

Hej,

ja mysle ze to nie zly pomysl. Ale pomyslalem o tym ze jezeli Maciek chce sie ograniczyc do osiedla to moze niekoniecznie musi to byc internet. Moze lepiej zdobyc tego typu informacje od lokalnych punktow, moze lokalnego targu (rzeznik, piekarnia, warzywniak, nawet osiedlowy fryzjer) i rozniesc po mieszkaniach jako drukowana broszurke. Byla by to alternatywa dla tysiaca niepotrzebnych ulotek w skrzynce. Wszystko w jednym formacie z informacjami typu jakie sa ceny, kiedy dostawa swierzego towaru itd., a lokalni sprzedawcy moze byli by sklonni oplacic tego typu reklame o sobie.

Mysle ze ludzie juz pomalu odchodza od paczkowanych produktow na rzecz swiezych a nie zawsze maja wystraczajaco informacji na temat tego co mozna kupic w okolicy i udaja sie do hipermarketu.

Pozdrawiam

Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi :)

abilidian, wydaje mi się to dobry pomysłem lecz nie wiem co teraz wybrać...

Gap, masz racje ale czy nie ma już tego typu stron? np zumi.pl?

Bigos Bigboss, myślałem nad zrobieniem mapy osiedla z różnymi sklepami itp oczywiście każdy właściciel musiałby płacić za tą reklamę.. lecz szybko mój pomysł został stłumiony w zarodku chociaż już był wypróbowany w innych miejscach. Ale Twój pomysł przemyśle bo w sumie nie jest taki sam jak mapka.

... czy nie ma już tego typu stron? np zumi.pl?

Tak, są, ale zumi to właśnie taki supermarket. Idą na ilość nie na jakość informacji. Wisi im to, że w mojej dzielnicy mają zarejestrowanego tylko jednego szklarza. A tu widzę szansę dla indywidualnego podejścia i dopieszczenia użytkownika.

... oczywiście każdy właściciel musiałby płacić za tą reklamę...
Tylko nie każdy, proszę. Zrób zwykłe i wyróżnione konta.

Gość ЯAFAŁ GEЯENT
Orientuje się ktoś może ile by mogło kosztować zrobienie takiej strony? bo chciałem to zrobić na joomli ale to chyba nie będzie dobry pomysł

A gdyby zrobić to jednak w Joomli? Zastanowiła mnie właśnie oczywista możliwość założenia kont, które mogą mieć przecież określony przez administratora dostęp (tutaj jest gotowy panel klienta, być może należałoby go uprościć), tj. ograniczenie możliwości użytkownika do edycji własnego profilu, galerii lub artykułów - co może być wyświetlane na stronie np. po słowach kluczowych (tagach). Zgłębiając temat, możliwość zalogowania się na dane konto mogłoby być dodatkowo ograniczone do z góry założonego loginu i hasła dla danego klienta sklepu z dzielnicy i przekazane mu np. w formie wizytówki, kodu dostępu do ich profilu sklepu. Sam profil mógłby być wtedy aktualizowany przez klienta (sklep) i to on może sam zamieszczać produkty, na których promocji i wyróżnieniu zależy najbardziej (sugerowane oczywiście wszystko). W ten sposób uniknęlibyśmy także "nieproszonych" użytkowników, składając ofertę dokładnie tym klientom (sklepom), które są pożądane. Jest to dość żmudny proces, ale efektywny, z pełną kontrolą.

Myślę, że da się coś takiego wykonać. Jeszcze nie jestem pewny czy we wspomnianej Joomli, ale zapewne dam znać czy te darmowe oprogramowanie zda w tym przypadku egzamin. Najwyżej znajdę inny pomysł dla swojego projektu i podzielę się nim na tym forum.