Zaloguj się, aby obserwować  
handlara

Ulotki - kiedy to ma sens?

Recommended Posts

Wydaje mi się, że ulotki to dość uniwersalny język reklamy i prawie zawsze warto w nie zainwestować.

Nawet jeśli prowadzisz sklep internetowy - możesz wrzucić ulotkę do paczki - wtedy klient bliżej pozna twoją firmę.

Z drugiej strony jest to dość tania forma reklamy. Zobacz na przykład tu: http://orangecreative.pl/

Firma działa na terenie Warszawy i Krakowa - zajmuje się właśnie tworzeniem ulotek, a więc ich projektowaniem, redagowaniem i drukiem.

pewnie że warto korzystać z ulotek nawet gdy prowadzimy jakaś stronę w internecie lub sklep internetowy a przy normalnym jakimś stacjonarnym biznesie to tym bardziej

dywersyfikacja reklamy to podstawa a ulotki to jedna z opcji na różnorodność reklamy

Ulotki to popularne rozwiązanie, stosowane w wielu branżach, dające spore pole do popisu. Ja osobiście w swojej działalności wykorzystuje je chętnie i muszę przyznać, że mam z nich efekt. Oczywiście ulotka powinna być czytelna i zachęcać Klienta do akcji (rabat, bonus, korzyść). Graficznie powinna się wyróżniać - przechodząc główną ulicą w mieście potencjalny Klient dostanie przecież minimum 10 różnych ulotek... :) Co do druku - ja zamawiam z drukarni internetowej LabCreation. Fajna jakość i bardzo przystępne ceny, co w sytuacji, gdy tych ulotek idzie nam sporo co miesiąc, jest dla nas bardzo ważne :)

Na ich stronie jest fajny tekst o tym, http://www.drukowanieulotek.pl/news/jak-projektowac-ulotki/ - polecam, może się przyda :)

ulotki moim zdaniem tylko lokalnie i tylko mijscowe usługi i produkty, takie za rogiem, bo inaczej ulotki lądują w koszu, przynajmniej ja tak robię

Ulotki mają sens gdy:

• grupa docelowa jest określona precyzyjnie, np w przypadku reklamy przedszkola, będziemy celować do młodych ludzi, którzy mają dzieci.
  • następnie należy zastanowić się gdzie tacy mogą mieszkać - jeśli reklamujemy miejsce, wiadomo, że musi to być jakiś obszar wokół tego przedszkola
  • dobrze sprawdzają się tez ulotki czasowe z jakąś promocją np. tylko z tą ulotką do końca miesiąca 10% zniżki.
  • przy okazji promocji czasowej możemy od razu spytać się klientów na jakim osiedlu/regionie mieszkają. wtedy możemy określić gdzie był największy odzew i mieć podkładkę do działań w przyszłości
  • sens mają również ulotki, które niosą konkretne informacje: gdzie? kto? za ile? przez jaki czas? co z tego będę miał?
  • warto postawić na nowoczesny design, który zwróci uwagę klienta, a nie sprawi, ze od razu wyrzuci ją do kosza.

Na pewno jak jesteś włascicielem pizzeri to ma sens :D a tak serio to jak jest dobrze zrobiony projekt ulotki i przede wszytkim w jasny i nienachalny sposób oferujesz swoje usługi, to nie powinno się to spotkać ze złym przyjęciem. Uważam, że wydrukowane ulotki w drukarni format druk ( [link usunięty] ) to dobra inwestycja we własną firmę i jej reklamę.

zależy od specyfiki, z ulotkami różnie bywa - jeżeli twój biznes jest w internecie, ulotkami raczej do klientów nie dotrzesz, a jeżeli prowadzisz szkolenia i ulotki rozdajesz podczas konferencji - już bardziej. Napisz, czym się zajmujesz i co chcesz reklamować ;)

Ja jestem zdania, że ulotki mają sens, oczywiście głownie w przypadku firm lokalnych, ale zawsze. Zreszta chyba większość z nas właśnie takie firmy prowadzi, a ulotki to jakby nie patrzec najtańsza forma reklamy. No i oczywiście, że wiele ląduje w koszu, ale część zawsze znajduje zainteresowanie. Ja na przykład swoją kawiarnię reklamowałam za pomoca ulotek na poczatku działalności. Zamawiałam je w drukarni internetowej http://www.openprint.pl/ więc były jeszcze tańsze, a do tego miała projekt za darmo. ulotki to wciąż ważna część kampanii informacyjnej.

Zawsze ulotki mają sens. Trzeba tylko zdecydować się czy idzie się na ilość czy na jakość. Chodzi bowiem o to, że ulotki cięte są tańsze, ale można na nich przekazać znacznie mniej informacji niż na ulotkach składanych. Efekt więc może być różny. Zerknijcie sobie tutaj http://www.fanatycydruku.pl . Drukarnia oferuje różne rozwiązania, ale ja jestem za tym, żeby ulotki miały dobrą jakość i kompleksową ofertę.

Ulotki to popularne rozwiązanie, stosowane w wielu branżach, dające spore pole do popisu. Ja osobiście w swojej działalności wykorzystuje je chętnie i muszę przyznać, że mam z nich efekt. Oczywiście ulotka powinna być czytelna i zachęcać Klienta do akcji (rabat, bonus, korzyść). Graficznie powinna się wyróżniać - przechodząc główną ulicą w mieście potencjalny Klient dostanie przecież minimum 10 różnych ulotek... :) Co do druku - ja zamawiam z drukarni internetowej LabCreation. Fajna jakość i bardzo przystępne ceny, co w sytuacji, gdy tych ulotek idzie nam sporo co miesiąc, jest dla nas bardzo ważne :)

Na ich stronie jest fajny tekst o tym, http://www.drukowanieulotek.pl/news/jak-projektowac-ulotki/ - polecam, może się przyda :)

Zgadzam się co do formy ulotki i tego jak powinna być zaprojektowana. My również zamawiamy ulotki z Labcreation i akurat tutaj jeśli chodzi o projekty to mam pewność, że są przemyślane i zorientowane na akcję osoby, która taką ulotkę otrzyma. My z ulotek również mamy efekty, tak że myślę, że ta forma wciąż się sprawdza.

Moim zdaniem jeżeli bierzemy pod uwagę promocję na rynku lokalnym, druk ulotek będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Opcja taka świetnie sprawdzi się w przypadku reklamy szkoły językowej, gabinetu kosmetycznego, czy też kwiaciarni. Warto jednak wybrać taką drukarnię, która daje nam duży wybór w zakresie: wyboru papieru, formatu druku, czy też sposobów zabezpieczeń. W związku z tym na pewno ciekawą propozycję znajdziemy w ofercie https://www.jkbprint.pl/ulotki , gdzie standardowy czas realizacji zamówień wynosi 24 godziny.

Prawda jest taka, że ulotka ulotce nie równa. Lepiej zainwestować w jej jakość, a nie ilość. Dobrze zrobiona ulotka to taka, którą szkoda wyrzucić i która jest sama w sobie zachętą do skorzystania z danej usługi. Posiadam firmę i promocja jej jest ważną kwestią. Jestem bardzo zadowolony z agencji reklamowej Kameleon (www.reklama-kameleon.pl), której to powierzyłem wykonanie ulotek. Bardzo kreatywne podejście do sprawy, zadowalający efekt końcowy.

Ulotki nadal się sprawdzają, choć nie w każdym przypadku. Proszę: http://www.reklama.pl Możesz dodać zlecenie i zaczekać na odpowiedniego zleceniobiorcę. Ulotki możesz dodawać do przesyłek bądź też możesz położyć w sklepie stacjonarnym i rozdawać klientom.

W przypadku biznesu prowadzonego stacjonarnie ulotki mogą się sprawdzić, oczywiście działania w sieci również należy podjąć. Moim zdaniem trzeba korzystać z różnych form promocji, tylko wtedy będzie można dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Zobaczcie sobie https://serwersms.pl to dobre rozwiązanie, jeżeli chodzi o komunikację z klientem. Platforma jest prosta w obsłudze, daje sporo możliwości, można też uruchomić płatności sms.

Osobiście uważam że śmiało można się na takie akcje jak ulotki decydować. Szczególnie jeśli jesteśmy małą firmą nastawioną na aktywną sprzedaż oraz pozyskiwaniem nowych klientów. Jest to tylko jedna ze strategii marketingowych ale ma ona olbrzymie znaczenie a także może przynieść bardzo dobre rezultaty. Nasze społeczeństwo jest jeszcze stare więc duże grono osób są to osoby w wieku emerytalnym nie mających dostępu do nowych technologi. Do nich właśnie będziemy kierować nasze ulotki. Po za tym co najważniejsze jest to stosunkowo tanie w porównaniu np do kampanii internetowej. Jeśli chcecie zapoznać się z ofertą jak dla mnie najlepszej drukarni internetowej to gorąco polecam zajrzeć na stronę internetową http://www.drukarniaonline.pl/product/print/1745/druki-samokopiujace Możemy im zlecić praktycznie wszystko od ulotek zaczynając po druk samokopiujący. Jestem jeszcze bardzo ciekaw waszego zdania na ten temat. Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie. Mam szczerą nadzieję że swoją wypowiedzią pomogłem komuś dokonać odpowiedniej decyzji.

No ja właśnie sobie zamierzam drukować teraz ulotki i wizytówki do swojej firmy, na moje to teraz tak jest z tym marketingiem że ludzie od razu zabierają się za jakieś super metody marketingowe pozycjonowanie jakieś fanpage czy wielkie banery a zapominają o tych małych a bardzo dobrych metodach jak ulotki czy wizytówki są to metody bardzo skuteczne a i tak większość zapomina, teraz jeszcze jest takie ułatwienie że mamy ten  [link usunięty]  dzięki drukarnią internetowym i można w każdej chwili sobie coś takiego wydrukować i odebrać bez wychodzenia z domu. 

14 godzin temu, MartynaZa napisał:

Moim skromnym zdaniem ulotki zdadzą egzamin w firmach, świadczących usługi lokalne. Jakieś knajpki itp.

Dokładnie mam takie same zdanie. W innych przypadkach to spam fizyczny który daje odwrotny skutek i zwyczajnie wkurza

No ulotki są ważną kwestią ale musza byc jeszcze przetłumaczone obczaj sobie tutaj :  [link usunięty]  jak ktos ma angielską firme i chce na polski rynek wplynąć to własnie warto sobie przetlumaczyc wszystko.