jagielonka

Dobre miejsce na konferencję

Recommended Posts

Jak znaleźć i zarezerwować dobre miejsce na konferencje, zwłaszcza gdy czasu mamy niewiele na zorganizowanie wszystkiego?

Byliście kiedyś w takiej sytuacji?

Musisz po prostu wziąć się za to na spokojnie i po kolei wypełniać kolejne zadania z listy :)

Co do miejsca, jakie zarezerwować; szukałabym czegoś w tym stylu: http://www.mazurkashotel.pl/sale-konferencyjne.html - jest to większe centrum konferencyjne, ale też hotel.

Dlatego też jeśli uda ci się załatwić salę tam, odchodzi ci szukanie cateringu, wynajem sprzętów konferencyjnych i szukanie miejsc noclegowych dla uczestników, bo i o to czasami trzeba zadbać.

Najlepiej w pierwszej kolejności ustalić ilość osób - od tego zależy wybór sali. Oczywiście, jeśli mowa o kameralnej konferencji, zapewne nie będzie z tym problemu, ale wybór na pewno będzie okrojony, gdy będziemy musieli zorganizować konferencję dla dużej grupy. Jeśli chodzi o konferencję na mniej niż 50 osób, to mogę polecić Hotel Szczecin - Hotel Rycerski jest w samym centrum Szczecina, bardzo blisko Rynku Siennego i nabrzeża Odry. Są tam do dyspozycji trzy sale konferencyjne.

Jak znaleźć i zarezerwować dobre miejsce na konferencje, zwłaszcza gdy czasu mamy niewiele na zorganizowanie wszystkiego?

Według mnie miejsce na konferencje najszybciej znajdziesz korzystając z serwisów w których znajduje się baza obiektów konferencyjnych, sama znam jeden taki serwis - to salebiznesowe.pl. Ostatnio w ten sposób znalazłam miejsce na organizację spotkania firmowego w Gdańsku. Akurat w moim przypadku serwis znalazł 42 odpowiednie obiekty, czyli sale konferencyjne Gdańsk - https://www.salebiznesowe.pl/konferencje-gdansk.

Wszystko zależy od terminu, może akurat jest nieszczególnie oblegany. Bardzo fajnym miejscem na eventy firmowe jest centrum konferencyjno-szkoleniowe MT Polska, ale tam akurat grafik bywa napięty, bo obiekt jest bardzo popularny...

Może poszukaj w mniej obleganych hotelach ? Jeżeli chodzi o woj. Podkarpackie to bardzo fajna sala konferencyjna znajduje się w Hotelu Iskra w Rzeszowie ( zdjęcia możesz zobaczyć na stronie internetowej http://www.hoteliskra.pl/Sale-konferencyjne) Na duży plus jest lokalizacja, na nogach do centrum można dojść w 20 min.

Byłam i wtedy znalazłam idealną sale na konferencje na http://www.ballyvesey.pl/

Zależało mi na miejscach parkingów, dostępie do urządzeń biurowych, a także na tym, by obsługa zajęła się cateringiem.

Są agencje eventowe, które znajdą za Ciebie albo portale, gdzie możesz wyszukać sale konferencyjne wg interesujących Cię kryteriów. Potem dzwonisz po hotelach, salach konferencyjnych. Z doświadczenia powiem, że to trwa. Hotel potrzebuje wielu informacji od Ciebie, na podstawie których przygotuje ofertę. Agencja załatwi Ci niższe ceny, z uwagi na kontakty i stałą współpracę z wybranymi hotelami. Jeśli zaś chodzi o duże ilości uczestników, to od razu powiem - hotele sobie daruj, mają sale zazwyczaj maks do 250 osób i to w ustawieniu teatralnym, co znaczy, że bankiety po konferencji nie zrobisz. Na duże eventy głównie obiekty w stylu wspomnianego tu centrum targowo-konferencyjnego MT Polska w Warszawie. ZObacz sobie na ich stronie centrummtpolska.pl.

Są agencje eventowe, które znajdą za Ciebie albo portale, gdzie możesz wyszukać sale konferencyjne wg interesujących Cię kryteriów. Potem dzwonisz po hotelach, salach konferencyjnych. Z doświadczenia powiem, że to trwa. Hotel potrzebuje wielu informacji od Ciebie, na podstawie których przygotuje ofertę. Agencja załatwi Ci niższe ceny, z uwagi na kontakty i stałą współpracę z wybranymi hotelami. Jeśli zaś chodzi o duże ilości uczestników, to od razu powiem - hotele sobie daruj, mają sale zazwyczaj maks do 250 osób i to w ustawieniu teatralnym, co znaczy, że bankiety po konferencji nie zrobisz. Na duże eventy głównie obiekty w stylu wspomnianego tu centrum targowo-konferencyjnego MT Polska w Warszawie. ZObacz sobie na ich stronie centrummtpolska.pl.

No niestety, hotele najczęściej są w stanie przyjąć max. 300 osób. Tak więc przy naprawdę dużych eventach hotele faktycznie już na starcie można sobie odpuścić. Za to obiekty takie jak MT Polska sprawdzają się super. Duża powierzchnie, zaplecze, infrastruktura, no i lokalizacja - same plusy :)

Jeżeli chodzi o centralną Polskę, bardzo ciekawą opcją wydają mi się sale szkoleniowe łódź . Znajdują się one w Hostelu Molo, mogą pomieścić sporą liczbę osób, a co najważniejsze - są dobrze wyposażone. Jeśli dodatkowo w konferencji będą uczestniczyli ludzie, dojeżdżające z daleka, na miejscu można wynająć tanie miejsca noclegowe.

Jeśli o podwarszawskie rejony by chodziło to u nas dobrze się spisał hotel u Witaszka z miejscowości Czosnów blisko Modlina http://www.uwitaszka.pl/ Profesjonalnie, w ładnym otoczeniu (hotel ma ogród z altankami), są dobrze przygotowani do organizacji konferencji czy szkoleń.

Fajną opcją jest jeszcze http://campoverde.pl gdzie byłem tydzień temu na konferencji. W centrum Polski, bo w Łodzi. Nowy obiekt, ładnie wykończony, eleganckie i przytulne pokoje. Ja sobie dopłaciłem i wylądowałem w pokoju z jacuzzi. Fajna opcja, zwłaszcza na romantyczny weekend we dwoje.

Ja się trzymam mojego stanowiska - hotele spoko, ale sale konferencyjne w nich zazwyczaj są niewielkie. Przy dużych imprezach dużo lepiej sprawdzają się obiekty typu MT Polska, wtedy noclegi organizuje się w pobliskich hotelach.

jesli chodzi o miejsce do przeprowadzenia konferencji, czy szkolenia to warto zwrócić uwagę na kilka czynników tj jak lokalizacja, cena za gościa, możliwość zamówienia cateringu, obsługa no i dostępność sprzętów typu rzutnik. ja mogę wam polecić willę zagórze http://www.willazagorze.pl/pl/konferencje-...e-warszawy.html bardzo ciekawa lokalizacja i ciekawa miejscówka, do przeprowadzenia konferencji czy szkolenia.

W Gdańsku ciekawym miejscem na konferencję czy szkolenie jest na pewno Q Hotel Gdańsk. W hotelu są dwie kompleksowo wyposażone i klimatyzowane sale konferencyjne. W hotelu oczywiście działa też restauracja. Dużym plusem jest też lokalizacja - w centrum miasta.