Korneliusz

Pomysł na biznes - start up

16 postów w tym temacie

Chodzi mi pogłowie pomysł. Chciałbym założyć własny biznes. Długo zastanwiałem się nad czym co chciałbym robić i przyszło mi do głowy, że może coś w kierunku merchandasingu. W skrócie mówiąc chodzi o aranżowanie sklepów, wystaw sklepowych itp. (dla tych co nie wiedzą o co chodzi to polecam artykuł: http://www.informationhouse.pl/merchandisi...cje-produktow/ )Staje się to coraz bardziej popularne i sądzę, że można by było na tym dużo zarobić. Co o tym sądzicie? Dobry pomysł? Może bym jeszcze jakąś dotację na to dostał?

Zazwyczaj każda sieć sklepów organizuje sobie przestrzeń według własnych wytycznych, a każdy sklep później realizuje plany. Myślę, że najpierw dobrze by było się zaczepić na podobnym stanowisku i zobaczyć, jak wygląda to od kuchni. Trudno powiedzieć, czy sklepiki osiedlowe czy butiki, które nie są sieciówkami, będą chciały skorzystać z takiej pomocy. Musiałabyś to sprawdzić.

Trzeba ryzykować! Moim zdaniem to moze sie udac, wszystko zalezy od ciebie. Ja tez jak zakladalem sklep z czesciami elektrycznymi to wszyscy mi odradzali, a moja rodzina jak uslyszla, ze wzialem kredyt to myslala ze oszalalem. A ja wiedzialem ze moze sie udac. wybralem bezpieczny, polecony bank i wzialem kredyt inwestycyjny, chodzi mi o idea bank. rozkrecilem sklep, troche to trwalo, duzo w niego wlozylem pracy, ale teraz sie zwraca wszystko, mimo ze nikt we mnie nie wierzyl. Trzeba byc troche upartym i jak trzeba wziac kredyt to trzeba. Jak to mowia, kto nie ryzykuje, ten traci. :D

Może ktoś by poruszył team drukowania 3d. Ta branża bardzo szybko się rozwija i przydałaby by się analiza sektora pod katem biznesowym. Urządzenia do druku 3d nie są tak drogie jak np. drukarki do nadruków odzieży. Ciekawe, czy taki biznes u nas jest opłacalny.

To prawda. Takie drukarki są coraz tańsze, a ich możliwości coraz większe. Wystarczy skontaktować się z jakimś dystrybutorem np. http://www.cadxpert.com.pl/ i podpytać. Osobiście uważam, że druk 3d to przyszłość w wielu dziedzinach i warto inwestować w taki sprzęt.

A moim zdaniem 3d to świetny pomysł. Sprawdza się w różnych branżach. Mój znajomy w 3d robi protezy stomatologiczne.

Zastanawiam się, czy na dzień dzisiejszy dobry startup to coś w stylu pisanie mobilnych aplikacji na komórkę, nie wiem, takie np. automaty na komórkę - mogą być darmowe, byle ruch ściągać i generować pobieranie aplikacji ze sklepu play lub tego sklepu iStore. Moim zdaniem ciągle jest dużo pieniędzy do zarobienia w pisaniu aplikacji mobilnych, tym bardziej, że z roku na rok liczba (nie mówiąc już o mocy) smartfonów rośnie.

Ukraina. Skrzynie, opakowania europalety drewniane. Od 5 zl/szt. Oferujemy najwyzszej jakosci palety z drewna, opakowania transportowe, skrzynie, palety euro, przemyslowe wlasnej produkcji. Wedlug specyfikacji na zadany wymiar po obrobce termicznej. Stosujemy drewno fitosanitarne, suszone w komorach suszarniczych. Sosna, jodla, olcha, brzoza, topola, osika, klon itp. Szerokie zaplecze techniczne umiejscowionych fabryk produkcyjnych z duza powierzchnia magazynowa. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net    Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Dnia 8.03.2016 o 00:11, galrun napisał:

niestety, większość start-upów upada

Faktycznie, blisko 90 procent start-upów upada z wielu przyczyn. Nawet przeglądając ostatnio bloga agencji Bloomnet Chcę na Wczoraj, znalazłam ciekawy artykuł na ten temat, a mianowicie http://chcenawczoraj.pl/post/5-najczestszych-powodow-dlaczego-startupy-upadaja . Warto się z nim zapoznać, bowiem treści na wspomnianym blogu są tworzone przez specjalistów w takich dziedzinach jak: programowanie, komunikacja internetowa, czy też grafika, a co więcej współpracują oni z wieloma firmami zarówno w kraju jak i zagranicą. 

Pomysł na pewno jest dobry. Należy jednak pamiętać, że kluczową rolę odgrywają umiejętności. Jeżeli nie ma umiejętności to nie ma i Ciebie.

Ukraina. Uslugi stomatologiczne, dentystyczne tansze od polskich, UE. Szukamy chetnych do zakladania gabinetow. Kijow. Klinika stomatologiczna E-Stom, pelny zakres uslug na najwyzszym poziomie. Estetyczna stomatologia, wszystkie etapy leczenia. Zabiegi z zakresu protetyki, endodoncji, stomatologii zachowawczej. Nowoczesnie wyposazone komfortowe gabinety. Cennik uslug, koszty leczenia stomatologicznego o polowe tansze od polskich, UE. Szukamy chetnych do zakladania gabinetow stomatologicznych na Ukrainie. Oferujemy wspolprace kooperacyjna, uslugi kompleksowe w zakresie kupna, wynajmu lokali uzytkowych, wspolny biznes na zasadach partnerstwa. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net   Skype:IgorKijow  www.e-stom.com.ua   ul.Zhylianska 45,Kijow,Ukraina

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się