Zaloguj się, aby obserwować  
ernest

Ubezpieczenie ac i oc a leasing samochodu

Recommended Posts

Czy ktoś orientuje się czy posiadając leasing w banku mogę samodzielnie kupić ubezpieczenie samochodu? Bak wyliczył mi jakieś kosmiczne kwoty.

Ależ oczywiście,ze możesz. Wprawdzie jest to płatne ale kwota nie jest wysoka ( jest to 100 czy 200 zł) Za to ubezpieczenie możesz kupić w o wiele przystępniejszej cenie .Ja również mam leasing oraz w banku wyliczyli mi ubezpieczenie auta w cenie 3000 zł . Postanowiłam wykupić je sama. W innej ubezpieczalni kupiłam ubezpieczenie w cenie 1500 zł o takich samych warunkach.

Zerknij sobie na stronę:

https://superpolisa.pl/

Możesz sobie tam porównać oferty wszystkich ubezpieczycieli.

Osobiście spędziłem sporo godzina na porównywaniu ofert i wiem co to jest za udręka. Dlatego chciałbym Wam pomóc i przedstawić owoc moich poszukiwań. Na początek gorąco polecam zajrzeć na kalkulator OC https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculati...RegisterS1.seam Dzięki temu dokładnie wyliczymy swoją składkę. Potem zostaniem nam już tylko szczegółowe zapoznanie się z warunkami umowy polisy OC. No ale to tylko nas zachęci do zdecydowania się na wybór mtu24 który co jest warte podkreślenia należy do grupy Ergo Hestii. Czyli marka sprawdzona i przede wszystkim godna zaufania. Przekonajcie się sami.

Z tymi ubezpieczeniami w leasingu różnie bywa, u mnie nie było tragedii, nie opłacało mi się ubezpieczać samodzielnie. A sam leasing też fajny, szczególnie fajnym bajerem są karty paliwowe. W pracy korzystamy z leasingu raiffeisen i karty paliwowe są mega wygodne :D

A co z dodatkowymi opłatami, wątpię, by ktokolwiek się zdecydował niestety. Serio, wierzycie w takie rzeczy? Że ktokolwiek by na to poszedł? Dość naiwne i to nie pierwszy taki temat na forum. W poprzednim wątku przeczytałam, że OC sprawcy nijak ma się do poszkodowanego i ręce mi opadły. Wystarczy poczytać, choćby tu na stronie tej wypożyczalni, która się tym zajmuje. https://speedrental24.pl/auto-oc-sprawcy/

Ja dostałem w pierwszym roku tanie, ale w trzecim już mi podnieśli o 30%. Można to łatwo załatwić mając ubezpieczenie alternatywne. Udajemy się do jakiejś agencji i prosimy o przygotowanie oferty. Potem przesyłamy do leasingu i i mówimy, że chcemy wypowiedzieć starą, to nam obniżą składkę do tego samego poziomu. Tylko trzeba znaleźć tańsze. Polecam https://tcubezpieczenia.pl porównują oferty chyba wszystkich znanych towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce. Mała agencja, ale działa też zdalnie przez Internet i telefonicznie.

Częstą praktyką jest właśnie, że tani leasing na początku potem w 2 drugim lub 3 roku się pojawiają wysokie ubezpieczenia te w pakiecie z leasingiem. http://www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/

Najtańszy leasing nie zawsze jest najlepszy.

Jest kilka dobrych stron gdzie można sobie skłądki oszacować mniej więcej. Ja polecam ubezpieczamy-auto.pl, jest szybko i wygodnie, od razu człowiek ma info zwrotne od kilkunastu różnych firm z jasno wyliczonymi cenami.

Teraz sobie sam szukam OC i tak przeglądam różne opcje. Najbliższy jestem temu, żeby sobie wybrać najniższe składki jakie mi wyliczyli w porównywarce najtaniejuagenta.pl. Długo to nie zajęło, w parę minut wypełniłem wszystkie dane i dostałem raport ze składkami w poszczególnych towarzystwach.

Bo tak jest najlepiej. Ja co prawda korzystam z Rankomatu, lub pomocy multi agenta. Ale po podwyżkach nawet jeśli posiadamy zniżki za bezszkodową jazdę to składki za OC są wysokie. Najgorzej to mają kierowcy do 30 lat, bo po zmianach ich ubezpieczenia kosztują krocie. I tu nawet poszukanie składki przez porównywarkę często nie pomoże. 

Sama jestem tego przykładem mam 23 lata i 0 zł zniżek. Kwota jaką mi ubezpieczyciel zaśpiewał za OC zwaliło mnie z nóg. Gdzieś czytałam, ze ustanowienie współwłaściciela ze zniżkami pozwala obniżyć składkę. Ktoś może próbował? 

Tak możesz tak zrobić. Jeśli tata, albo mama mają duże zniżki to możesz ich wpisać jako współwłaściciel pojazdu i wtedy ubezpieczyć na nich. Ale musisz pamiętać, że jak będziesz mieć stłuczkę to oni stracą zniżki. No chyba, że wykupicie ochronę. 

Ubezpiecz na ojca lub matkę. A samemu kupo sobie skuter i ubezpiecz na siebie i zbieraj zniżki. Zobacz na rankomacie że to grosze na rok a czym dłużej masz ubezpieczenie na siebie tym masz więcej zniżek i skuter szybko się zwróci. 

Dnia 13.07.2018 o 10:32, zyno napisał:

Ubezpiecz na ojca lub matkę. A samemu kupo sobie skuter i ubezpiecz na siebie i zbieraj zniżki. Zobacz na rankomacie że to grosze na rok a czym dłużej masz ubezpieczenie na siebie tym masz więcej zniżek i skuter szybko się zwróci. 

O matko o tym nie słyszałam jeszcze. Ale faktycznie może to być jakiś sposób. Wie ktoś jaka kwota ubezpieczenia jest za taki skuter na rok? 

Chciałem sprawdzić w Rankomacie, ale tam nie ma takiej pożliwości. Ale pewnie warto zapytać u agenta na pewno podpowie. Ale za taki skuter to na pewno na rok to groszowa sprawa a zniżki się zbierają. 

Najlepiej do agenta iść, ale takiego multi co ma dużo towarzystw w ofercie, wtedy znajdzie Ci najtaniej. Albo zanim go kupisz idź się zapytaj jaki model będzie miał tanie oC bo to też ma znaczenie jaki silnik itp. 

Też tak sobie myślę, ze jak będę już u Agenta to też zapytam o OC, bo może coś innego mi zaproponuje niż Rankomat. Mam jeszcze chwilę do odnowienia OC więc mogę na spokojnie pomyśleć. 

Masz telefon do niezłego doradcy kalkulator-oc-ac.auto.pl odnośnie rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Możesz pogadać, bez żadnych konsekwencji formalnych, a kilka dość ważnych zagadnień mi wyjaśniono przed podpisaniem pierwszej polisy AC w życiu. Najpierw wiedza, a później można się bawić w porównywanie bardziej zaawansowane.