Zaloguj się, aby obserwować  
Marian22

Kursy walut

Recommended Posts

Porozmawiajmy tu o tym co niektórych dziś bardzo niepokoi a innych cieszy. Kurs dolara to najbardziej niespodziewana sytuacja w historii światowych walut chyba, spada na łeb na szyje. Tak samo Euro i Funt szerling. Co o tym wszystkim sądzicie?

Cóż amerykańska gospodarka przechodzi mały kryzys formy. Choć z drugiej strony to chyba nie za bardzo jest dla nich wielkie hura. W końcu mają takie możliwości, że dolar zawsze będzie światową potęgą...

Nie zapominajmy również o polskiej złotówce, która przez dosyć dynamiczny rozwój naszej gospodarki umacnia się w stosunku do w/w walut.

Dobrym na to przykładem jest bezrobocie, które aktualnie spadło poniżej 10% a jeszcze 3 lata temu wynosiło około 17%

Ja jako osoba planująca wakacje w Hiszpanii nie narzekam na kurs euro ;)

Co do eksporterów to zauważcie, że większość z nih to firmy zagraniczne, które maja u nas fabryki i często produkuja podzespoły do np samochodów produkowanych w innych fabrykach np VW. Tak więc myślę, że ich spadek wartości euro tak nie dotyka bo:

-wielkie korporacje zawsze mają możliwości różnych rozliczeń pomiędzy poszczególnymi zakładami tak aby sobie wyrównać

- część zapasów do produkcji jest kupowana za euro

-istnieją szerokie możliwości zabezpieczania się na rynku walutowym

Najbardziej współczuć można tym, którzy zza oceanu dopiero teraz wracają do Polski.

2 lata za późno...

Swoje i tak zarobili. Zresztą, ja osobiście nie widzę sensu wracać z Ameryki, jeśli juz udało się tam coś osiągnąć. To tak jakby zamieniać wille z basenem na drewnianą chatę w lesie ;)

Teraz robi się coraz bardziej ciekawie. Zobaczymy co to będzie jak w Polsce będzie Euro. Jak myślicie stracimy na tym? Dużo osób obawia sie tego momentu, no ja też nie wyobrażam sobie jak oni nam policzą złotówki na euro. Będąc w uni musimy mieć jednak wspólną walute.

Teraz robi się coraz bardziej ciekawie. Zobaczymy co to będzie jak w Polsce będzie Euro. Jak myślicie stracimy na tym? Dużo osób obawia sie tego momentu, no ja też nie wyobrażam sobie jak oni nam policzą złotówki na euro. Będąc w uni musimy mieć jednak wspólną walute.

Nic nie musimy, choć tak twierdzą niektórzy politycy.

Ciekawą analizę opublikował ostatnio Międzynarodowy Przegląd Polityczny - Euro po dziesięciu latach. Wnioski nie nastrajają optymistycznie...

Nie wiem czy wiecie jak to zrobili Słowacy - dali każdemu obywatelowi taką przeliczarkę na euro (w obie strony) i Ci którzy będą podwyższać ceny dostaną bardzo wysokie kary...

Dokładnie to pomocna strona. Generalnie Forex to moja pasja i każda witryna, która publikuje aktualne dane jest dobra. Jednocześnie uczulam moich kursantów na to by nie traktowali Forex jako maszynki do zarabiania, ponieważ do tego rynku (dźwignie, loty, płynność) trzeba podchodzić kompleksowo i z pokorą.

Porozmawiajmy tu o tym co niektórych dziś bardzo niepokoi a innych cieszy. Kurs dolara to najbardziej niespodziewana sytuacja w historii światowych walut chyba, spada na łeb na szyje. Tak samo Euro i Funt szerling. Co o tym wszystkim sądzicie?

Najlepiej jest być z tym na bieżąco. Sam takie informacje przeglądam najczęściej właśnie na tej stronie - znajduje się tam bardzo dobre zestawienie porównań ofert poszczególnych banków w tym zakresie.

Dla każdego komu zdarza się robić biznesy w innej walucie niż polski złoty ma to niesamowicie duże znaczenie.

Pozdrawiam.

Dobrze, że istnieją takie storny, dzięki którym możemy dokładnie znać przeliczenia walut szczególnie, gdy wybieramy się za granicę.

Regularnie pod tym adresem sprawdzam co dzieję się na świecie jeżeli chodzi o rynek walutowy. Jest to moja ulubiona platforma internetowa kursu walut. Z mego punktu widzenia szczególnie przydatna, bo mogę dzięki niej także bezpiecznie wymienić obcą walutę na złótówki.