Zaloguj się, aby obserwować  
atomic99

wniosek o dotacje z PUP

Recommended Posts

Witam

Jak w temacie, poszukuję jakiegoś opisu wzoru czy czegoś podobnego

szczególnie chodzi mi o to jak powypełniać te tabelki z rozliczeniami (zyski, koszty, podatki, itp)

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

To jest proste po prostu robisz symulacje, sprzedaży, usług w miesiącu.

Czyli jak sprzedajesz telewizory to bierzesz cenę brutto + marża handlowa + podatek vat i masz cenę netto

W tym wniosku musisz oszacować ile sprzedaż tych telewizorów, jakie koszty poniesiesz jaki będziesz miała przychód i dochód końcowy.

PO tej symulacji możesz obliczyć wysokość podatku Vat jaką musisz uiścić w Urzędzie Skarbowym, powodzenia!!!

tu mała ściągawka:

Podłącze się pod temat lecz z troszkę innym pytaniem.

Chcę uprawiać pieczarki od przyszłego roku. Mam budynek ale musiałbym go trochę przerobić i doposażyć. I w związku z tym że uprawa pieczarek to działy specjalne rolnictwa to czy można to podpiąć pod jakąś działalność gospodarczą dużo by mi dało te kilkanaście tysięcy troszkę oczywiście bym dopłacił z kieszeni a jak państwo daje to czemu nie brać:)

A tak będę musiał z kieszeni wyciągnąć na inwestycje.

Orientowałem się jeszcze o jakieś dotacje z unii ale lipa trzeba by było się zrzeszyć w kilka gospodarstw lub mieć konkretna uprawę.

pozdrawiam

Czyli jak sprzedajesz telewizory to bierzesz cenę brutto + marża handlowa + podatek vat i masz cenę netto

A nie powinno to wyglądać w ten sposób:

cena zakupu + marża = cena netto

cena netto + vat = cena brutto

Bo wydaje mi się to bardziej poprawne - ale może się mylę;)

Podłącze się pod temat lecz z troszkę innym pytaniem.

Chcę uprawiać pieczarki od przyszłego roku. Mam budynek ale musiałbym go trochę przerobić i doposażyć. I w związku z tym że uprawa pieczarek to działy specjalne rolnictwa to czy można to podpiąć pod jakąś działalność gospodarczą dużo by mi dało te kilkanaście tysięcy troszkę oczywiście bym dopłacił z kieszeni a jak państwo daje to czemu nie brać:)

A tak będę musiał z kieszeni wyciągnąć na inwestycje.

Orientowałem się jeszcze o jakieś dotacje z unii ale lipa trzeba by było się zrzeszyć w kilka gospodarstw lub mieć konkretna uprawę.

pozdrawiam

zobacz sobie [link usunięty] może się załapiesz (tutaj nie musisz zakładać spółdzielni)

Co się tyczy wartości brutto/netto to zależy czy towar pozyskujemy z VAT-em czy bez VAT-u. Jeżeli kupujemy z dotacji to musimy kupować z VAT-em. Tak więc cena sprzedaży będzie to cena zakupu + marża z doliczeniem VAT-u względem marży.

Gość Gość

mam gotowy wniosek ktory moze posluzyc jako wzor przy wypelnianiu

moge podeslac

pisac gg 12184514

mail marlusz@op.pl

Przed oficjalnym złożeniem wniosku podejdź sobie do osoby która jest odpowiedzialna za dotacje i zapytaj czy może z Tobą sprawdzić taki wniosek i coś doradzić. Jeżeli to nie jest "Pani z PRL" to chętnie pomoże i będziesz miał pewność, że dokumenty przejdą ocenę formalną. 

4 godziny temu, semtak napisał:

Przed oficjalnym złożeniem wniosku podejdź sobie do osoby która jest odpowiedzialna za dotacje i zapytaj czy może z Tobą sprawdzić taki wniosek i coś doradzić. Jeżeli to nie jest "Pani z PRL" to chętnie pomoże i będziesz miał pewność, że dokumenty przejdą ocenę formalną. 

Nie zawsze tak. W wielu urzędach pracy w regulaminie jest wyraźny zapis, że nie ma możliwości skonsultowania wniosku przed jego złożeniem i zapis ten jest ściśle przestrzegany. W innych rzeczywiście zdarza się, że można skonsultować wniosek.