Zaloguj się, aby obserwować  
jkbmichalski

MarryLab - startup na sprzedaż

Recommended Posts

Witam,

jestem pomysłodawcą i właścicielem nowego serwisu. MarryLab to internetowa strona ślubna będąca doskonałą propozycją dla przyszłych Młodych Par, ceniących doskonałą organizację. Bogaty, funkcjonalny panel administracyjny pozwala na stworzenie swojej własnej wizytówki w kilka chwil. MarryLab umożliwia zainteresowanym uzyskanie obszerniejszych informacji niż te, które znajdują się na tradycyjnych zaproszeniach (np. opis drogi do kościoła bądź domu weselnego).

Wczoraj postanowiłem wystawić go na aukcji, spieniężyć i zainwestować w kolejne.

Link aukcji: http://www.allegro.pl/item778012369.html

Zapraszam do licytacji i dyskusji na jej temat.

Pewnie kolejna próba rozreklamowania serwisu za darmo na allegro.

Wątpię żeby ktoś tyle pracy włożył żeby teraz go sprzedaż.

Bo za sam start-up, bez odwiedzalności, bazy itp. dużo nie dostaniesz.

ps.

Gdzieś czytałem że oczekujesz za niego kwotę 6-cyfrową, to prawda ? :)

"Dziękuję za udział w kampani reklamowej. Pozdrawiam."

Haha wiedziałem że tak będzie.

Ludzie trochę orginalności i pomyślunku.

Tak fajnie się serwis zapowiadał, ale po takich akacjach w życiu nikomu go nie polece.

wlasnie to jest najlepszy sposob.... po co placic miliony za reklamy a wiekszosc z nich jest nic nie warte jak nie masz marki od poczatku.... idealny pomysl na poczatek

idealny pomysl na poczatek

Jak chcesz mogę poszukać dyskusje na gl, zobaczysz że to kiepski pomysł. Po pierwsze autor mało co nie stracił strony, gdyby nie życzliwość osoby która wygrała aukcję (za cenę ok. 1200zł haha) to dawno by płakał że za grosze sprzedał fajny projekt.

Po drugie, jak już gdzieś pisałem taki ruch to ruch jednorazowy, tak samo jak ruch z np. wykop.pl. A taki ruch jest bardzo mało ważny.

Ten pomysł sprawdził się przy kurnik.pl, popularna strona, ogromne zamieszanie itp. ale przy start-upie to jest głupi pomysł.

Aukcja miała 1964 wejść, przypuśćmy że każdy wszedł na stronę, więc autor zyskał ok. 2k wejść a w zamian był bliski stracenia strony za 1200zł :)

po co placic miliony za reklamy

Powiedz jaki start-up ma takie pieniądze na reklame, są inne, tańsze sposoby żeby sprowadzić odwiedzających na swoją stronę. I mówiąc odwiedzających, mam na myśli grupę docelową naszej strony, którzy zostaną na dłużej a nie tylko wejdą, wyjdą i zapomną.

akurat miałem szereg różnych szkoleń w norwegii na temat taniej reklamy....

powiedz co ci da reklama popularnych serwisów??? przecież już każdy o tym słyszał i powiedział komu miał powiedzieć o tej stronie... a jak jest coś nowego to własnie zachęca ludzi do przekazu i przeglądania stron....

1) Nie ma rzeczy o której każdy słyszał, zawsze można pozyskać nowego klienta

2) Sporo ludzi zapomina o produktach/usługach, reklama ma na celu przypomnieć o tym. Skoro uważasz że coś znanego nie powinno się reklamować, to po co są reklamy w np. proszku vizir (przecież każdy go zna ?). Chodzi o to aby pozyskać nowych klientów.

na temat taniej reklamy

Ale ja nie mówie że tania reklama jest zła, sam mam chyba 3 książki na ten temat. Mówię jedynie że wystawianie start-upa na allegro aby zyskać klientów jest bez sensu.

Weźmy na ten przykład właśnie MarryLab.

Usługi "ślubne", dużo osób korzysta z allegro szukając rzeczy na ślub/wesele, czemu nie wystawić serwisu. Ale powiedz, ile z tych osób wejdą do kategorii "Komputery › Internet › Serwisy internetowe" ?

Serwis zyska X odwiedzin, spoko super tylko ile z tych osób zostanie na dłużej niż 5 minut ? 1% ?

Moim zdaniem, aby nie tracić czasu, energii i Bóg wie czego, powinno się skupić na trafieniu do docelowej grupy odbiorczej (w tym przypadku, osób które planują ślub).

Jeszcze jednym (moim zdaniem oczywiście) dużym minusem jest to, że użytkownik widząc serwis na sprzedaż może się zastanawiać czemu autor sprzedaje. Może serwis przynosi straty, ja wykupie konto premium a serwis padnie, albo ktoś kupi i będę musiał znowu opłacić.

powiedz mi z kad dowiedziałeś sie o naszej-klasie??

marketing wirusowy.... jedyny najtanszy, a to jest jego poczatek... wlasnie to tu uslyszy juz kilka dodatkowych ludzi o tym

powiedz mi z kad dowiedziałeś sie o naszej-klasie??

TV :)

marketing wirusowy.... jedyny najtanszy, a to jest jego poczatek... wlasnie to tu uslyszy juz kilka dodatkowych ludzi o tym

Proszę Cię :) Myślisz że ludzie będą przekazywać między sobą aukcje na allegro jakiegoś mało znanego serwisu ? :)