Hokus

budowa domu

Recommended Posts

My  przymierzamy się do postawienia domu drewnianego. To nasze marzenie od dawna. Postanowiliśmy że wykorzystamy [link usunięty]   Jest to dachówka wyglądem pasująca do drewnianego domu bo podobna do  tradycyjnego gontu z drewna. Do tego jest lekka, a doskonale chroni dom przed gniem, wiatrem czy wodą.

Ukraina. Drewno opalowe 15 zl/m3, zrzyny tartaczne 4 zl/m3 + wszystko z branzy drzewnej. Tanio Czernihowski obw. Sprzedaz drewna opalowego kalorycznych gatunkow. Gospodarstwo lesne oferuje drewno opalowe pociete o dlugosci 2m - sosna, jodla, olcha, brzoza, osika, dab, jesion, klon, wiaz, akacja. Stale zrodla surowca, wieloletnie doswiadczenie, duze mozliwosci przerobowe. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Drewno opalowe, tartaczne, budowlane, domy z bala, wiezba dachowa, meble wiklinowe, sklejki, parkiety, deski paletowe, europalety, pellety, brykiety, zrebki, zrzyny, trociny, kora, wegiel, torf, sloma, susz browarny, orzechy wloskie, makuch, soja, rzepak, slonecznik, olej, produkty rolne, spozywcze itp. non-stop w okresie calego roku. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: mailto:nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Szczerze wam powiem, że niedawno przeglądałem oferty sprzedaży domów takie jak na przykład ta http://nowezlotniki.pl/ i zastanawiam się czy jest w ogóle sens budować dom od podstaw. Przecież koszta są podobne, a do takiego gotowego domu można się od razu wprowadzić. Co wy o tym sądzicie?

Drewniany dom.. sąsiad właśnie tak się wybudował. Budowa trwała zaledwie 3 miesiące.. Na razie minął rok i nie narzeka.. ciekawe jak to będzie dalej. Według mnie to są domy znacznie mniej stabilne niż te murowane. Ponad to drewno wydaje mi się bardziej podatne na różnego rodzaju szkodniki i zanieczyszczenia. A w kwestii zanieczyszczeń to dla budujących polecam  [link usunięty] .. Niby nic ale jeśli mieszkamy za miastem tak jak ja to dobre rozwiązanie ;) 

Na pewno przy budowie domu będą potrzebne maszyny, ostatnio natrafiłem na stronkę gdzie jest oferowany  [link usunięty] myślę, że może to być bardzo fajna opcja. Co sądzcie o takim pomyśle ? Czy to sprawdzi się i czy korzystacie może z takich stron ? Bardzo chętnie posłucham jakiś Waszych opinii na ten temat 

Taka kwestia,  [link usunięty] , nie jest łatwa do rozstrzygnięcia... Wszystko zależy od tego, jakie materiały są wykorzystywane i w jakiej technologii stawiany jest dom, od metrażu itp. Czynników jest  wiele :) 

Pomyslcie takze o zainwestowaniu w zabezpieczenie fundamentów domu przed wilgocią. To będzie miało bardzo duży wpływ na konstrukcję i jej stabilność. W razie czego wsparcia może w tym zakresie udzielić http://stanepoxyd.pl/ .

Najważniejsze jest znalezienie porządnej firmy, która zajmuje się budowaniem domów. Ja sam korzystałem z usług firmy RS-DOM z Lublina. Oni wybudowali mi solidny dom w cenie niższej niż się tego spodziewałem.

Hej mam do Was takie pytanie. Zdecydowaliśmy, że zamawiamy okna w firmie Oknoplast. Z dwóch niezależnych źródeł wiemy, że to dobry wybór, bo dwie osoby z naszego otoczenia mają okna tej firmy od lat i są bardzo zadowoleni. Zastanawiamy się jednak czy wybrać pakiet 2 czy 3 szybowy? Jak to jest u was? Ile macie szyb? Myślę nad pakietem 3 szyb bo chcę wysokiego poziomu termoizolacji, a z drugiej strony okna Oknoplastu mają doskonałe parametry nawet w przypadku dwóch szyb. Będę wdzięczna jak ktoś się wypowie w tym temacie. Chcemy zamówić po niedzieli 🙂  

Ja osobiście do domu polecam wam kominki nowoczesne jak np koza z płaszczem wodnym, ja osobiście w swoim domu posiadam taki   https://kratki.com/pl/nowoczesna-koza-z-plaszczem-wodnym-poznaj-zalety-urzadzenia/ i po wiem wam szczerze, ze mega mi się to podoba , bo bardzo pasuje do całego wystroju mieszkania. Dodatkowo super sprawa zimą sobie posiedzieć przy kominku pijąc herbatę i czytając książkę, oczywiście często zasypiam przez to , że jest tak gorąco , ale i tak mi się podoba, także wam też polecam sobie zamontować taki kominek z całego serca

Co do wcześniej tutaj poruszanego tematu firm geodezyjnych to ja wszystkim osobom z województwa lubuskiego mogę polecić skontaktowanie się z firmą http://geo-graf.pl/ Sam korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich profesjonalne podejście do wykonywanych zadań.

Ja raczej jestem zdania, że po co budować skoro można kupić w dobrej lokalizacji, czy to w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego. Sama z pomocą ABC-DOM kupiłam świetny dom i jestem zadowolona. Polecam sprawdzić ich ofertę!

jesli jeszcze sie nie zdecydowaliscie na konkretny model ogrzewania, to moge wam polecic firme Levada, super fachowcy, dzieki nim udalo nam sie wybrac to, co dla nas najlepsze, pompa ciepla, ekonomicznie, ekologicznie, mega!:) maja ich kilka w ofercie ale trzeba wziac pod uwage rozne czynniki i dobrac odpowiednia, bardzo fajnie podeszli do tematu , pelna profeska