Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
klarowna

Mieszkanie pod wynajem - warto?

20 postów w tym temacie

Podobno w tej chwili to jest bardziej opłacalne niż lokaty. 

Myślicie, że warto zainwestować w mieszkanie na wynajem?

Że bardziej się opłaca od lokaty to oczywiste. Ale trzeba mieć sporo kasy na to odłożonej i nerwy ze stali, bo trzeba znaleźć dobrych najemców. 

Tutaj http://www.inpro.com.pl/ z kolei zobacz sobie przykładowe mieszkania na sprzedaż. 

Da się tego znaleźć dużo i wydaje mi się, że rynek pierwotny będzie lepszą opcją, zwłaszcza nad morzem, gdzie przy okazji można zarobić na turystach. 

Z drugiej strony na rynku wtórnym łatwiej znaleźć mieszkanie, które w tej samej cenie do deweloperskie będzie już urządzone, a to dużo. 

Także wszystko zależy co sama uznasz za odpowiednie.

Akurat jeżeli chodzi o mieszkania pod wynajem ,to inwestycja w nieruchomości zawsze będzie się opłacać, bo zawsze znajda się na to chętni i jest zapotrzebowanie na rynku. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią lokalizacje oraz miasto- najlepsza opcja to miasta gdzie wynajmiesz mieszkanie np: dla studentów.

Mieszkania pod wynajem są bardzo dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy. Pamiętajcie by podpisywać umowy u notariusza co jest waszym ewentualnym zabezpieczeniem. Jeżeli jesteście z Gdańska lub okolic to polecam wam kancelarię notarialną www.notariuszizabelafal.pl Korzystałem z usług tej kancelarii nieraz i mogę potwierdzić jej pełen profesjonalizm.

Inwestowanie w rynek nieruchomości zawsze się opłaca. Ważne tylko aby nie wynajmować mieszkania "na czarno" bo najemcy potrafią być bardzo kłopotliwi. 

Może to być całkiem ciekawa alternatywa dla zwykłego biznesu :P Zresztą każdy dochód pasywny ma w sobie nutkę ciekawości. Sam bym tak chętnie zrobił, ale niestety jeszcze brak kapitałów odpowiednich :( Tyle, że ja bym nie wtapiał pieniędzy w mieście, a poza nim. Patrząc na ogólny trend ostatnich lat dotyczący wyprowadzek pod miasto, można się na takich rejonach własnie skupić. Przeglądałem nawet z czystej ciekawości ostatnie inwestycje i te w trakcie trwania. Przyznam szczerze, że jedna z najlepszych, jakie dostrzegłem to  te mieszkania w Nadarzynie i pod nim. Ogólnie pod Warszawą :) Polecam się rozejrzeć, bo można trafić na perełki. 

A sprawdzaliście już mieszkania tutaj  http://oliwski-park.pl ? Przyznam, że oferta jest naprawdę ciekawa. Na pewno dużym plusem jest to, że do pętli tramwajowej i autobusowej wystarczy przejść 300 metrów przez park.  Poza tym łatwy jest dojazd do ulicy Spacerowej, prowadzącej przez las do obwodnicy Trójmiasta.

Na pewno mieszkania kosakowo to ciekawa inwestycja. Tutaj można sobie zerknąć na nie https://www.eurostyl.com.pl/osiedlebeauforta.html Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Moje zdanie jest takie, że należy kupować nieruchomości w dobrych miejscach, których wartość nie będzie spadać. W ten sposób na wynajmie można zarobić spore pieniądze. 

Tutaj http://www.dsdevelopment.pl/oferta/anchoria-aparthotel jest ciekawe rozwiązanie. Inwestycja w apartamenty, to świetne i praktyczne rozwiązanie.  Plusem jest to, że właściciel apartamentu ma zagwarantowany jego wynajem na 15 lat . Można w ten sposób naprawdę wiele zarobić. Jest to rewelacyjna lokata kapitału. Warto sobie zerknąć na ich stronę. 

Jeżeli zabezpieczycie się przed nieuczciwymi wynajmującymi to warto zainwestować w mieszkanie pod wynajem. Jeżeli mieszkacie w Poznaniu to polecam wam zgłosić się do kancelarii notarialnej www.notariuszantkowiakirena.pl Notariusz jest najlepszą formą zabezpieczenia przed oszustami.

Warto na pewno w miastach gdzie jest dużo studentów bo wtedy mamy pewność ciągłości wynajmu.  Mieszkanie pod wynajem jest opłacalne :)

Pewnie że tak ;) Jedyne o potrzebujemy to kredyt i później sam będzie się spłacał. Sam myślę nad taką opcją, ale nie wiem czy dostanę ;)

Inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne i warto się nad tym zastanowić. Jeżeli myślicie o tym poważnie to polecam wam znaleźć dobrego rzeczoznawcę majątkowego, z którym będziecie współpracować.  Od siebie mogę polecić wam firmę www.asuma.pl Sam korzystałem z ich usług gdy postanowiłem zainwestować w nieruchomości.

No jasne!!! Jeżeli masz środki na to, żeby kupić mieszkanie w mieście studenckim, jak Warszawa, czy Gdańsk to koniecznie to zrób, tam zawsze znajdziesz chętnych do wynajmu. Moi znajomi kupili ostatnio mieszkanie w inwestycji Wilania w takim właśnie celu. Póki co mieszkają z rodzicami, świetnie się dogadują i jest im wygodnie, a pieniądze z wesele przeznaczyli właśnie na mieszkanie pod wynajem.

To zleży głównie jakie miasto i jaka lokalizacja w tym mieście. Ja wynajmuję mieszkania w Warszawie i mi się to opłaca. Dodatkowo korzystam z firmy www.mieszkaniami.pl, która zajmuje się zarządzaniem najmem. PS nie twórzcie mikro pokoi sztucznie podzielony ścianą ze sklejki. Takie oferty wiszą miesiącami i nie schodzą.

Polecam zainwestować w mieszkanie nad morzem i wynajmować turystom - mi ten biznes bardzo się opłacił. Kupiłam mieszkanie w Rowach na nowo powstałym osiedlu Lubicz (Apartamenty Lubicz) - fajna, spokojna okolica nie daleko morza, przyjazne sąsiedztwo, turyści bardzo sobie chwalą. Ta inwestycja to był strzał w dziesiątkę. Za niedługo jak zwrócą mi się całe koszta to postanowiliśmy z meżem, że kupimy sobie też mieszkanie na tym osiedlu, będzie nam łatwiej zajmować się tym wynajmowanym a poza tym bardzo nam się tam spodobało.

moze sie Oplacac, ale moze  byc wrecz odwrotnie.

1.Polska demografia, i Niemiec to srednio 1.3 dziecka na 1 kobiete.  Oznacza to ze w ktorejs chwili masowo zaczna wymierac ludzie, i powstana z tych ludzi pustostany.

Ludzie zaczna gromadzic sie tylko w miastach z  dostepem do taniej Energii i z przemyslem.

Suburbanizajca tz domki  jednorodzinne pod miastem beda swiecily pustkami.

Wlasciciele domkow pod miastem beda przygnebieni tym ze maja dookola siebie DOMY duchy i tez beda je opuszczac, szukajac bardziej optymalnych miejsc do  zycia

Wraz z opuszczaniem domkow jednorodzinych ,znikna lokalne biznesy, kawiarnie,fryzjerzy, sklepiki osiedlowe, a po opuszczonych domostwach beda  grasowali zlomiarze rozbierajacy  instalacje grzewcze  wyrywajacy kable ze scian.

W przeszlosci Domy jednorodzinne  byly przywiazane do ziemi i produkcji rolnej. Dzisiaj sa nieracjonalnym miejscem przechowania.

Ktos powie ze sara flota rozpadajacych budynkow bedzie  musiala  byc zastapiona nowymi, problem polega na tym ze wraz z starzeniem sie spoleczenstwa, spoleczenstwo jest mniej energiczne i mniej bedzie skore do budowy, widzac NEGATYWNY return inwestycji.

Kurczaca sie dostepna sila  robocza, spowoduje  wzrost cen wszystkich uslug, a zmaleje cena kapitalu.

Wiele Gmin zaczne nacjonalizowac opuszczone domy przez podnoszenie podatkow gruntowych i bedzie chcialo rozdawac je za darmo, tylko  po to aby w miescie  mial kto placic Podatki :D Nieszczesliwie, miasto to caly ekosystem, i nie bedzie wielu jeleni ktozi dadza sie nabrac co w dlzuzszym okreslie bedzie prowadzilo do likwidacji gmin.

brak Reform systemu emerytalno- podatkowego spowoduje centralizacje srodkow produkcji,   zycie bedzie mozliwe na dobrym poziomie Tylko w  dobrze propserujacych miastach,

Nieszczesliwie odciecie od  funkcjonowania biznesow o niskiej oplacalnosci spowoduje spadek sily nabywczej co podetnie  popyt na produkty wiekszych producentow

W takim systmie  sila robocza bedzie pozbawina mozliwosci samoisteniania.

PKB, zacznie spadac,PKB per Capita moze sie zwiekszyc,problem w tym ze niektore  biznesy potrzebuja odpowiednio duzej skalki popytu aby funkcjonowac w duzej efektywnosci cenowej.

Trzeba zauwazyc,  ze caly wiek 20, to ekonomia wzrostu, ekonomia nowych odkryc technologicznych, ekonomia mlodych ludzi;)

od roku 2010 mozemy smialo powiedziec ze wchodzimy w  ERE rozpadu(co prawda ilosc ludzi na ziemi sie zwieksza ,ale za sprawa biednych rejonow afryki;) i azji )

Jedynym ratunkiem  Gospodarek Europy, jest imigracja( ktora jest ciezka, bo imigranci slabo sie inegruja, jak rownierz brakuje im odpowiedniego wyksztalcenia do zapelnienia dostepnych wakatw)   czesto zamist  byc Producentami PKB staja sie socjalymi pasozytami, co wiecej zmiana  proporcji  mezczyzn do kobiet moze powodowac nastroje destrukcyjne w populacjach.

Trzeba tez od razu podkreslic ze mozliwosci zasysania  mlodej sily roboczej z azji cz czy bliskiej nam ukrainy sa ograniczone, poniewaz  ssanie na mlodych pracownikow wystapi na calym swiecie,a zasysac sie bedzie tylko Odpowiednich pracownikow.  Polska w tej chwili ratowana jest przez pracownikow z Ukrainy

Teraz sobie Kolego odpowiedz jak  trzeba zainwestowac aby miec dobry return, wiedzac co nastapii.  Oczywiscie bedą  miejsca wzrostu ale to bedą miejsca powiazne z ........... Dlatego Inwestorzy musza umiec dobrze czytac mapy

Moim zdaniem warto! Obecnie branża nieruchomości przeżywa niezwykle korzystny okres co raczej nie ustanie w najbliższych kilku latach. Poza tym coraz więcej ludzi decyduje się na wynajem w miejsce kredytu, co tylko sprzyja tego typu inwestycjom. Z resztą nie bez przyczyny w Polsce odbywa się wiele konferencji, które przedstawiają aktualne przepisy prawne czy popyt na rynku nieruchomości. Myślę, że powinieneś wybrać się na jedną z nich, aby dowiedzieć się jak w praktyce wygląda ta branża. Jakiś czas temu w Warszawie była taka konferencja - https://www.biznesowi.pl/konferencje/flex/ Na stronie znajdziesz również terminy następnych.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0