Zaloguj się, aby obserwować  
Koleczka

Salon kosmetyczny- od czego zacząć?

Recommended Posts

Na otwarcie salonu potrzebny będzie kapitał. 

Warto skorzystać z dotacji z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. O tym, jak wypełnić wniosek o dotację z PUP: krb.waw.pl/jak-wypelnic-wniosek-o-dotacje-z-urzedu-pracy/.

Dnia 6.07.2018 o 22:17, kropka45 napisał:

Sprzęty dobrej jakości to jest podstawą dobrego gabinetu kosmetycznego do którego chętnie będą przychodziły klienci.  Pracuję w dobrym i znanym salonie kosmetycznym także wiem że ludzie bardzo interesują się właśnie jakością urządzeń lasery, lampy i te sprawy muszą być dobre. Szefowa ostatnio kupowała kilka nowych rzeczy z OceanZdrowia także spokojnie mogę polecić sprzęty z tego sklepu, dobra jakość widać, że jest tam na pierwszym miejscu. 

Ocena-zdrowia.pl  ma niedrogi sprzęt i jest to moim zdaniem dobry sklep szczególnie dla osób otwierających nowy salon :) żona stamtąd zamawiała urządzenia gdy startowała z biznesem i chyba dalej zamawia co jakiś czas jakieś drobiazgi.

A co z wyposażeniem takiego gabinetu  ? moja znajoma prowadzi taki gabinet i większość rzeczy kupowała w tym sklepie Palmedica   kupdogabinetu.pl . Warto wejsć do nich na stronę bo maja bardzo dużo i ciekawa ofertę. 

Co do szkoleń, to wystarczy Beauty Lux. Tam wszystko opanujecie w krótkim czasie, bez bzdurnych spraw.

Wejście w ten temat wymaga czasu, ale właśnie dzięki temu można zrobić swoje.

Działam w tej branży od dawna i dokładnie widzę, jak duże są różnice w poziomie różnych osób pracujących w branży.

Po prostu pilnujcie konkretów. 

Przed założeniem salonu to warto by się zastanowić wcześniej nad zbadaniem rynku, żeby nie wsadzić się na minę, jeśli okaże się, że zainteresowanie będzie znikome.

Warto zaopatrzyć się w przyzwoite  rękawice jednorazowe ochronne u  www.essenticare.eu. Ich produkty są mocne i trwałe. Dobra jakość idzie w parze z dobrą ceną. 

Kolejną sprawą, którą trzeba ogarnąć, to pozyskanie klientów, do tego wykorzystaj marketing internetowy. Firma https://solv.pl/uslugi/ zajmie się tym, aby szybko podbić Twoją popularność w internecie i zachęci nowych ludzi do skorzystania z Twoich usług. 

Warto pomyśleć o ofercie jaka znajdzie się w waszym salonie kosmetycznym. Jeżeli chcecie ją poszerzyć to zgłoście się do firmy www.mmpasja.edu.pl Przeprowadzają kursy kosmetyczne, po których zdobędziecie wiedzę i umiejętności z nowych dziecin kosmetyki.

morgom ma rację, współpraca ze sprawdzoną firmą to podstawa. Ja ze swojej strony szczerze polecam markę M'onduniq. Współpracujemy z nimi od wielu miesięcy. Zamawiamy u nich niezwykle skuteczne kosmetyki, które możemy także sprzedawać klientom ( detal jest dostępny tylko w salonach, które z nimi współpracują ). 

Dzięki Beauty Lux nauczyłam się zawodu.

Nie było to proste, bo jednak te szkolenia wymagały mocnego zaangażowania, ale cele zostały zrealizowane.

Nie mieliśmy żadnych problemów, wszystko poszło, jak należy.

Owszem, pracy bardzo dużo, ale właśnie tak się do tego wszystkiego przygotowaliśmy.

Było warto. 

Na pewno trzeba też znaleźć dobrych pracowników. Jak potrzebujecie szkoleń w tym zakresie to bardzo  dobrze szkoli Perfect Glamour  z Wrocławia. Mają duże doświadczenie, dobra kadrę i wysokiej jakości materiały, dużo ćwiczeń praktycznych. Moja siostra tam miał kursy to wiem jak to u nich wygląda.

W podstawowe materiały zaopatrzyłam się w  www.gemini-euro.pl. Dobre ceny, wysoka jakość produktów i sprawna obsługa. Korzystam z ich usług i jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i jakość na każdym etapie obsługi. 

Beauty Lux - polecam ten kierunek, szkolenie zawodowe daje na spokojnie odpowiednie przygotowanie do pracy.

Działam w tej branży już dosyć długo i całkiem nieźle sobie radzę. Z mojej perspektywy - zdecydowanie było warto.

Przede wszystkim - nie ma łatwiejszej drogi do zawodu i to powinno mieć tutaj zdecydowanie największe znaczenie. 

Jeżeli ktoś z was ma zamiar otworzyć swój własny gabinet to moim zdaniem warto skorzystać z oferty  sklepu KupDoGabinetu  i zapoznać się z oferta. W każdym gabinecie przydadzą się takie rzeczy jak : jednorazowe buty, igły do mezoterapii, rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji, fartuchy jednorazowe i tym podobne. W  hurtowni materiałów opatrunkowych KupDoGabinetu znajdziemy wszystko w dobrej cenie. 

Nie jest to takie łatwe jak się wydaje z uwagi na to, ze trzeba spełnić wiele warunków aby otworzyć włąsny salon

Po pierwsze osoba, która się na to decyduje powinna posiadac odpowiednie wykształcenie oraz odpowiednią wiedzę na temat zabiegów kosmetycznych Wiele z nich jest dość inwazyjnych oraz nie powinno się robic krzywdy klientowi.

Po drugie trzeba mieć odpowiedni lokal, który będzie dostosowany do prowadzenia takiej działalności oraz zyskać pozwolenie sanepidu

Po trzecie trzeba mieć odpowiednie wyposażenie ( na przyklad autoklaw, ewentualnie podpisać umowę ze sterylizatornią)

Proszę tutaj - wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl

Start trochę kosztuje, a poza umiejętnościami najważniejsze jest wyposażenie.

Jeśli dopasujecie każdy element zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, to wszystko będzie w porządku.

Po prostu - postawcie na jakość. 

Dobrze będzie na pewno zrobić profesjonalny kurs kosmetyczny. Tak aby zaoferować najlepszego rodzaju usługi. Ze swojej strony polecam kursy prowadzone przez Natalię Larinę:

https://natalialarina.pl   - jest to właścicielka firmy Słowianka. Aktualnie są to najlepsze kursy kosmetyczne w Polsce. 

Wspaniałe kursy, korzystam już z kolejnego, dzięki nim wiem że mogę zaoferować więcej profesjonalnych zabiegów moim klientkom, a mój salon kosmetyczny jest coraz fajniejszym miejscem! Dziękuję bardzo i tak trzymać!

Ważnym elementem wyposażania salonu kosmetycznego powinien też być wybór firmy, od której zakupimy bądź wypożyczymy sprzęt do różnego rodzaju zabiegów. Ciekawą propozycję dla salonów ma http://www.ktmedical.pl/ . Oferują urządzenia do zabiegów laserowych, do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, wybielania skóry i wiele innych - warto poznać ich ofertę.

Myślę, że najważniejsza jest praktyka. Czy studia czy kursy chyba już  nie ma aż takiego dużego znaczenia, liczą się umiejętności.

A dlaczego chcesz to robić? Czy już coś próbowałaś?