Zaloguj się, aby obserwować  
Marek

Programowanie czy pozycjonowanie?

Recommended Posts

Te dwa 'kierunki' są dziś bardzo pożądane i wszędzie tylko szuka się programistów i pozycjonerów. Moje pytanie brzmi: na czym najbardziej warto się skupić i poświęcić? Co przyniesie większe zyski, w przyszłości i teraz? Proszę o wypowiedzi praktyków, a nie teoretyków ;)

Zgadzam się z Kornelem, programowanie daje zdecydowanie większe możliwości i dobre zarobki (jeśli jesteś dobry to nawet bardzo dobre).

Ale tak naprawdę to kto powiedział, że nie idzie efektywnie łączyć jednego z drugim? Przecież pozycjonowanie to nie taka skomplikowana rzecz... Bynajmniej tak sądze, bo przez jakiś czas się tym bawiłem...

Ale tak naprawdę to kto powiedział, że nie idzie efektywnie łączyć jednego z drugim? Przecież pozycjonowanie to nie taka skomplikowana rzecz... Bynajmniej tak sądze, bo przez jakiś czas się tym bawiłem...

Dokładnie. Pozycjonowanie jest bardziej czasochłonne aniżeli skomplikowane.

Oba zagadnienia są bardzo ciekawe i dochodowe, ale nad programowaniem trzeba troszkę więcej niż zwykłe przeczytanie 'o co chodzi'. Według mnie to nie praca dla każdego. Co innego pozycjonowanie - tak jak piszecie, wystarczy trochę cierpliwości.

Programowanie + pozycjonowanie + tworzenie stron internetowych, skryptów + jesteś gość i możesz mocno się dorobić ;) Internet daje duże możliwości, a dla wytrwałych czekają niewątpliwe zyski i rozwój...

Zgadzam się z poprzednikiem, że programowanie, pozycjonowanie, tworzenie stron www, skryptów może przynosić niezłe zyski. Ale jedna jest prawda będąc nawet najlepszym programistą nie zarobisz takiej kasy jak na długoterminowej współpracy przy pozycjonowaniu. Znam kobietę, a no ludzie kobietę, która zajmuje sie pozycjonowaniem od 3 lat i aktualnie miesięcznie od jednego klienta wychodzi na plus ponad 4 stówki, mało ? Moim zdaniem nie, bo pewnie takich klientów ma na pęczki. Klient zaufa komuś takiemu bo 3 lata siedzenia w tym to już spory czas by móc zaufać, cena bardzo dobra, bo nie chodzi tu o jakieś zwykłe pozycjonowanie lecz o jak najwyższe pozycje w google. Rankingi i takie tam sprawy. No ale z tego co wiem, ciągle się uczy i wyjeżdża co chwile na jakieś zjazdy, za które płaci także niezłą kasę. No to zapalonym freelancerom życzę powodzenia, inwestujcie by móc za jakiś czas na tym zarabiać.

Jak już wiadomo zajmuje sie ostatnio reklamą no i mój zleceniodawca poprosił mnie bym zajął się także pozycjonowaniem jego strony, no i jakie koszty tego by mnie spotkały? Koleś zażyczył sobie miesięcznie 500 zika, a ja na to ŁoŁ, no i poszukiwania trzeba było prowadzić dalej, skończyło się na 50 zł za wykatalogowanie czy coś takiego, no i w rankingach za wysoko nie było, ale na dobry początek w sam raz. Czyli pozycjonowanie to niezła kasiora, gdybym tylko mógł się tego nauczyć to bym nie zajmował się zleceniami osiągającymi maks 30 zł :D żart oczywiście.

wszystko to umiem, a jakoś nie śpię na pieniądzach.

Programowanie - C++, C#, JAVA to podstawa, jak to umiesz to już jest dobrze

Tworzenie stron internetowych i skryptów - PHP, MySQL, SQLite, Java Script, XHTML, CSS, DHTML, Ajax i rządzisz :)

i...

Pozycjonowanie - umiejętności niskie, ale trzeba dużo sprytu, bo jak myślicie skąd takie duże pieniądze za tak łatwy proces jak pozycjonowanie ? Pozycjonerzy tak wykreowali rynek i nastawili ludzi, że bez ich usług NIC w internecie się nie uda... i mają rację, ale dlaczego by samemu sobie nie wypozycjonować strony ??

Jeżeli szukacie czegoś żeby się nie narobić a zarobić ->> POZYCJONOWANIE.

Tworzenie stron, pisanie skryptów czy programowanie wymagają dość sporej wiedzy i doświadczenia, pozycjonowanie wymaga sprytu, a doświadczenie samo przyjdzie, jak wypozycjonujemy kilka swoich stronek.

Jest tylko różnica pomiędzy programistami i twórcami stron www, a pozycjonerami. Ci pierwsi podzielili się technikami tworzenia stron i programowania, pozycjonerzy bronią tajników jak oka w głowie, bo gdyby wszystko wyszło na światło dzienne, pozycjonerzy nie byli by tak potrzebni.

Powiecie, ale przecież są kursy pozycjonowania, co ty człowieku pleciesz, owszem są, ale i tam nie jest powiedziane wszystko, a tylko tyle, żeby "coś na ten temat było".

Dlatego nie ma co ufać kursom napisanym przez ludzi, którym zależy tylko na kasie a nie podzieleniu się wiedzą z innymi.

Ale takie to już są prawa internetu, zrobić wszystko żeby sprzedać, a my często kupujemy tego zonka w worku.

Ja trafiłem już nie raz na bardzo dobry kurs zakupiony przez internet. No ale to wszystko odnośnie innych tematów. Pozycjonowanie co wiem ostatnio robi niezłą furorę.

Moim zdanie to programowanie z pozycjonowaniem robi niezłą furorę. Bo obie umiejętności połączone w jedno dają niezłego dopalacza by uczyć się więcej i więcej. A tym samym zbijać dobrą kasiorę.

Pozycjonowanie co wiem ostatnio robi niezłą furorę.

Tak , nowe firmy od SEO powstają dosłownie jak grzyby po deszczu , tylko że większość z nich to osoby których całe "zaplecze techniczne" to kupiony automat do katalogowania .

Życzę takim firmom powodzenia , ale wątpię aby przetrwały z pół roku :(

Jeśli ktoś się chce wsiąść za pozycjonowanie to niech wpierw weźmie pod uwagę parę rzeczy :

• Z tym jest masa roboty, mimo ze na to nie wygląda . Automaty nie załatwiają niczego , jak coś ma być zrobione porządnie to trzeba ręcznie

• Jak ktoś myśli ze na systemach wymiany linkami zrobi na dłuższą metę karierę, to jest w kosztownym błędzie

• To absolutnie nie jest tak z SEO że jest to sam zysk i zero kosztów (niektórzy tak twierdzą) .Koszty to hosting,domeny , przy rozkręconym interesie może to być parę ładnych tysięcy rocznie

• Konkurencja jest naprawdę duża , a i allegro skutecznie psuje rynek

• Klient ( przynajmniej poważny ) nie weźmie pierwszej lepszej firmy, większość poważnych klientów zdobywa się poprzez polecanie przez zadowolonego klienta , więc trzeba mieć ze 2 ,3 poważne i dobrze wykonane zlecenia , aby liczyć na jakieś zlecenia za normalne pieniądze

• I najważniejsze - SEO to działanie na żywym organizmie (google) , co do którego wiedza sprowadza się na wynikach doświadczeń (trial & error), tak naprawdę to w każdej chwili może się z tego zrobić błądzenie po omacku w ciemności . Tu nie ma nic pewnego, większość wypozycjonowanych stron( zwłaszcza via katalogi i systemy wymiany) może polecieć z dnia na dzień

I to tyle. Ta wypowiedz nie ma na celu nikogo zniechęcać a jedynie ukazać realia tej branży

Pozycjonowani czy programowanie ?

Programowanie pewniejsze, i zdecydowanie więcej zależy od ciebie (niż np od google)

heh... pozycjoner.net niezłą sobie reklamke zrobiłeś :) no, masz sporo racji, ale przesadziłeś z tymi kosztami.

Rozumiem, zaplecze tym bardziej duże musi mieć hosting i najlepiej różne domeny, jednak Polak kombinować potrafi :) Ile jest serwisów, które oferują zakładanie darmowej stronki/bloga ? + własne zaplecze czyli jeden hosting pod który podpięte jest kilka, kilkanaście domen i zaplecze gotowe. "Trochę" czasu się na to poświęci, ale raczej ciężka praca to nie jest. Później co prawda trzeba doglądać naszego zaplecza, czy aby google nie "zbanował" którejś z naszych stroneczek, no ale jak już mówiłem ciężka praca to nie jest, a pieniążki nie są małe.

A teraz temat ALLEGRO:

Allegro jest poważnym problemem nie tylko dla pozycjonerów, ale i dla programistów, webmasterów i grafików. Wszystko robione nieprofesjonalnie, często na nielegalnym oprogramowaniu przez bardzo, bardzo młode osoby (nawet dzieci), przez co ceny są jakie są (znałem pewnego gościa, który chyba jeszcze 18 nie skończył, a sprzedaje dosyć rozbudowanego CMS'a za 15 zł i chyba dosyć na tym zarobił bo sprzedaje już jakieś 2 lata i co nie spoglądnę na allegro to ma po 2-10 osób które kupują) - jaki jest tego efekt ? Firmy które robią strony i oferują autorski CMS za 500-1000 zł mają problem, bo klient mówi, że wystarczy mu grafika i pocięcie, ponieważ ma CMS'a za 15 zł.

No na to niestety nic nie poradzimy :( tylko ceny co chwilę trzeba obniżać, bo Polska krajem bogaczy nie jest.

webmaniack

AD reklama

Prawda jest taka ze na ten moment reklama mi nie potrzebna :).

Z kombinowaniem też masz racje,nie da się ukryć .

Może się powtarzam ,ale prawda jest taka że ilość pracy przy SEO zależy od tego ile umów się ma podpisanych, jak ktoś ma większą ilość domen "pod sobą" to naprawdę jest co robić...

koszta - czy przesadziłem ? hm.. hosting (polecam spróbować utrzymać forum z dużą odpowiedzialnością na zwykłych serwerach ), opłacenie grafików (dla farm i jakiś sajtów swoich -czyt.zaplecze ) bo wszystko musi jakoś wyglądać, niektórzy jeszcze kupują punkty w SWL , niektórzy zlecają pisanie artykułów tematycznych, może coś przeoczyłem, ale koszty są ....

A żeby ugryźć coś większego to te stroneczki-zaplecze muszą być naprawdę pokaźne

AD allegro

Cała nadzieja że w końcu jakiś Fiskus(najlepiej w połączeniu z innymi slużbami) się za to weźmie...

Gość rgp

Fiskus raczej nie zajmie się dzieckiem, które ma dochody 15-150zl...

Jeżeli kupujący i sprzedający są zadowoleni, to praktycznie nikt nic z tym nie robi, bo po co?

Problem istnieje właśnie dla tych, którzy zarabiają na legalnym oprogramowaniu/licencji.

Może warto kupić taki przedmiot za 15zł i sprawdzić licencje?

Z drugiej strony żal dupę ściska jak ma się dzieciaka wpakować w g....

Isrnieje coś takiego jak "zgłoś naruszenie regulaminu", gdzie powinna być opcja "nielegalne oprogramowanie"...

Może i się wystraszy, jeśli jesteście zdolni, ale czy nie pójdzie następnym razem kraść??

Tak czy inaczej programowanie jest wg mnie pewniejszą formą zarobku.

Pozycjonowanie zaś powinno być bardziej dochodowe w przyszłości (nie wiem jak dalekiej :) ),

w każdym bądź razie będzie musiało być baaardzo skuteczne przy rosnącej liczbie stron...