Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

” 1500 zł dla firm”, czyli jak banki dają zarobić na koncie firmowym?

W lipcu br. właściciele własnego biznesu zakładając rachunek firmowy mogą skorzystać z nowego programu polecającego oraz karty podarunkowej oferowanych praz PKO BP . Natomiast klienci, który zawrą umowę z mBankiem oraz Idea Bankiem otrzymają swobody dostęp do przestrzeni coworkingowych wraz z wszelkimi jej udogodnieniami.

Przed wyborem rachunku firmowego warto przyjrzeć się aktualnie obowiązującym promocjom przygotowanym przez banki. Z jednej strony mają one na celu zachęcenie klientów do wyboru danej instytucji, z drugiej natomiast dają możliwość skorzystać z dodatkowych usług czy otrzymania bonusu pieniężnego. Z analizy przeprowadzonej przez Bnakier.pl wynika, że aktualnie sześć banków oferuje bonusy pieniężne, siedem posiada programy rekomendacyjne, natomiast 14 instytucji kusi właścicieli własnych biznesów usługami dodatkowymi (np. upominkiem w postaci powerbank czy pakietem 100 wizytówek).

Jak zarobić na koncie firmowym?

Przedsiębiorcy mają ostatnią szansę na skorzystanie z promocji Alior Banku – „1500 zł dla firm”, która została przedłużona do 31.08.2017 r. W jej ramach, właściciele własnego biznesu, którzy założą iKonto Biznes, mogą zyskać premią w kwocie 125 zł przez 12 kolejnych miesięcy. Wystarczy spełnić warunek aktywności, który oznacza wykonanie wskazanych przez bank transakcji m.in. przelew do ZUS/US, płatność kartą czy utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku. Pod względem wysokości wypłacanej perami kolejne miejsce zajmuje Idea Bank, który podtrzymał ofertę „Premiowanie za bankowanie”. Przedsiębiorcy, który założą rachunek FIRMA TO JA, mogą zarobić roczną premię w wysokości 600 zł.

Nową promocję wprowadził natomiast PKO BP – „Szerokiej drogi z PKO Baniem Polskim”. Jej uczestnicy otrzymają kartę podarunkową o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy paliwa oraz innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen, jeśli w okresie trwania promocji założą PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu oraz w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy aktywują kartę debetową i dokonają nią płatności na łączną kwotę minimum 200 zł.

Wśród programów polecających najciekawszą ofertę posiada natomiast Toyota Bank – „Polecaj i Zarabiaj z Toyota Bank”. Rekomendując rachunek wraz z linią kredytową można zgarnąć roczną premię w wysokości nawet 14 400 zł. Należy jednak pamiętać, że bonus stanowi 1 proc. wartości przyznanej linii kredytowej, następnie dzielony jest na 12 części i wypłacany miesięczne w wysokości do 400 zł za jednego poleconego.

W ramach posiadanego rachunku firmowego, przedsiębiorca może również liczyć na dodatkowe usługi oferowane przez bank. Wśród nich znajdziemy usługi księgowe, terminale płatnicze, dostęp do przestrzeni coworkingowej czy programy rabatowe.

Idea Bank oraz mBank właścicielom własnego biznesu, którzy podpiszą umowę rachunku firmowego, proponują darmowe korzystanie z przestrzeni coworkingowej. W ramach Idea Hubs, Idea Bank, oferuje nieograniczony, bezpłatny dostęp do przestrzeni biurowej wraz z jego udogodnieniami tj. dostępem do internetu, drukarki czy skanera. Natomiast klienci, który zdecydują się na zwarcie współpracy z mBankiem, przez 6 miesięcy od dnia podpisania umowy rachunku mogą korzystać z Business Link bez dodatkowych opłat.

Pełny artykuł dostępny jest na portalu Bankier.pl

Katarzyna Rostkowska

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Firma 3 sie 2017 (22:28)

Tutaj jest szczegółowa analiza promocji Alior Banku:
http://www.tanie-konto.pl/promocje/premia-1500-alior-bank-konto-firmowe/
dużo w niej jest haczyków.