Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

5 prostych pomysłów na biznes w trakcie Sylwestra

Dziś ostatni dzień roku, ale to także idealny dzień na spróbowanie swoich sił w biznesie. Sylwestrowa noc to nie tylko czas świetnej zabawy, ale czas, kiedy możemy nieco zarobić. Redakcja MamBiznes.pl przedstawia 5 prostych pomysłów jak zarobić na Sylwestrze.

Transport osób na i z imprezy sylwestrowej

Fot. thetaXstock

Z pewnością nie raz ktoś ze znajomych pytał się, czy podwieziesz oraz przywieziesz ich z przyjęcia. W czasie sylwestrowego wieczoru z pewnością pojawi się wiele takich zapytań. W związku z tym dlaczego na tym nie zarobić? Przewóz osób tego dnia nie musi kończyć się tylko na znajomych. Można również skorzystać z opcji podpięcia się pod kierowców Ubera czy też Taxify, jeśli firmy te działają w twoim mieście.

Catering

Fot. YAY Foto/ klenova

Jeżeli masz zdolności kulinarne lub po prostu bardzo lubisz gotować, to ten biznes może być idealny dla ciebie. W ostatnich latach domówki to coraz częstszy sposób spędzania Sylwestra, a tam zwykle wszyscy goście przynoszą coś ze sobą. To właśnie na takie przyjęcia opcja cateringu wydaje się najprostsza. Wystarczy jedynie podpytać znajomych gdzie się wybierają, a następnie zaproponować im swoje usługi gastronomiczne.

Organizowanie przyjęć sylwestrowych

Fot. FORUM/ Henglein and Steets

Jeżeli dysponujesz dość dużym pomieszczeniem, możesz przeznaczyć je na zorganizowanie przyjęcia sylwestrowego lub możesz wynająć je na jedną dobę. Dzięki temu można w bardzo prosty sposób zarobić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. W opcji wynajmu nie trzeba nawet się przejmować urządzaniem Sali, gdyż tym może zająć się najemca. Jednak w takim przypadku właściciel lokalu może nieco mniej zarobić.

Sprzedaż gadżetów sylwestrowych

Fot. ingimage

Fajerwerki to wciąż jeden z najpopularniejszych gadżetów sylwestrowych. Co więcej aby je sprzedawać nie wymagane jest żadne zezwolenie. Jednak należy pamiętać, że w przypadku każdego rodzaju materiałów wybuchowych (m.in. fajerwerki) wymagają odpowiedniego składowania. Dlatego nie zawsze będzie możliwość rozłożenia prostego stolika przy drodze i sprzedaż fajerwerk.

Alternatywą dla fajerwerk mogą być latające lampiony. Ten chiński wynalazek w ostatnich latach coraz bardziej podbija polski rynek.

Make-up i Manicure

Fot. thetaXstock

Z pewnością nie jedna kobieta tego dnia chce świetnie wyglądać. Często na przeszkodzie stoi jednak brak miejsc u kosmetyczek. Odpowiedzią na ten problem mogą być kosmetyczki, które zajmują się jednorazowo takim biznesem. Z reguły przyjmują one w domu, wykorzystując swój własny sprzęt do codziennego użytku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.