Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Batalia o nowych klientów trwa – banki kuszą przedsiębiorców premiami pieniężnymi oraz bonusami

W sierpniu br. ruszyła nowa promocja mBanku, w której właściciel własnego biznesu otrzyma 100 zł jednorazowej premii za założenie konta firmowego. Dodatkowo Orange Finanse przedłużył akcję – 150 zł za przelew do ZUS oraz pojawiła się promocja skierowana do posiadaczy kart Visa, w ramach której można otrzymać bon o wartości 50 zł na zakupy w Makro. Redakcja Bankier.pl sprawdziła jak w sierpniu br. banki wabią klientów firmowych.

Banki walczą o klientów, Źródło: thetaXstock

Wyłącznie mBank wprowadził nową promocję, która umożliwia otrzymanie premii pieniężnej za otwarcie rachunku firmowego. Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy nie skorzystali z promocji  Orange Finanse –  150 zł za przelew do ZUS, mają taką możliwość aż do 01.02.2018 r. Natomiast z końcem lipca br. zakończyła się promocja w Inteligo – Mam Inteligo, w której można było zarobić na poleceniu konta.

Tylko siedem banków przygotowało ofertę dla właścicieli własnych biznesów, która umożliwia otrzymanie nagrody w formie pieniężnej za otwarcie rachunku firmowego.  Z dniem 31.07.2017 r. zakończyła się promocja mBanku – bonus za otwarcie konta w wysokości 150 zł. Natomiast na jej miejsce została wprowadzona nowa  – Konto firmowe i 100 zł zwrotu, w ramach której przedsiębiorca może otrzymać jednorazowy bonus w wysokości 100 zł. Aby otrzymać nagrodę należy  do 31.10.2017 r. złożyć wniosek o otwarcie mBiznes konta Standard oraz w ciągu 30 dni od podpisania umowy wykonać przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł. Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie konta mogą liczyć na zwolnienie z opłat za jego prowadzenie przez okres 24 miesięcy.

W dalszym ciągu przedsiębiorcy mogą skorzystać z promocji Alior Banku –„1500 zł dla firm”. Po spełnieniu warunków aktywności mogą otrzymać  premią w kwocie 125 zł wypłacaną przez 12 kolejnych miesięcy.  Swoją ofertę podtrzymał również Idea Bank. Właściciele własnego biznesu mogą wybrać jedną z dwóch promocji – „Premiowanie za bankowanie” oraz Konta Branżowego z 10% zwrotem.

Jest to również kolejny miesiąc akcji PKO BP – „Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim”, która umożliwia otrzymanie karty podarunkowej o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy paliwa czy innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen. Dodatkowo została podtrzymana promocja „Terminal POS z premią” w Credit Agricole oraz Bonus Plus dla Firm oferowany przez Plus Bank.

Bonusy pieniężne dostępne w bankach dla klientów zakładających konto firmowe

Nazwa banku

Szczegóły promocji

Alior Bank

Promocja „1500 zł dla firm”

W ramach rachunku iKonto Biznes, klient ma możliwość zyskania nawet 1500 zł przez 12 m-cy (maksymalnie po 125 zł w każdym miesiącu). Z promocji mogą skorzystać:

– osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą;

– podmioty, które wcześniej nie posiadały żadnych produktów dla przedsiębiorców w Alior Banku.

Aby zarobić premię miesięczną, wystarczy aktywnie korzystać z rachunku, wykonując wskazane przez bank transakcje (m.in. przelew do ZUS/US, płatność kartą, utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku, przelew natychmiastowy). Za wykonanie określonych operacji bank nalicza odpowiednią wysokość premii.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Credit Agricole

Terminal POS z premią

Promocja skierowana jest dla posiadaczy Konta Biznes oraz osób, które zawrą umowę o akceptację kart. Wybierając terminal płatniczy klienci mogą otrzymać premię bądź darmowe prowadzenie konta w zależności od obrotów terminala:

– darmowe prowadzenie konta firmowego w wybranym pakiecie przez 12 miesięcy od momentu podpisania umowy o akceptację kart,

– premia w wysokości 50 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 8000 zł,

– premię w wysokości 25 zł za każdy miesiąc, gdy obroty na terminalu przekraczają kwotę 5000 zł.

Promocja obowiązuje do 31.07.2017 r.

Idea Bank

„Premiowanie za bankowanie”

Klient posiadający rachunek FIRMA TO JA, w ramach promocji może otrzymać 600 zł rocznej premii (maksymalnie 50 zł miesięcznie). Warunki uczestniczenia w promocji:

– założenie konta firmowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej FIRMA TO JA;

– aktywne korzystanie z konta (tj. zlecanie przelewów do ZUS/US, wpłaty pieniędzy we wpłatomacie, wystawianie faktury online lub utrzymywanie odpowiedniego salda na rachunku).

Miesięczna wysokość premii jest naliczana za poszczególne operacje wykonywane na rachunku.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Konto Branżowe z 10% zwrotem za zakupy kartą

Promocja przeznaczona jest dla jednoosobowych działalności gospodarczych, które:

– złożyły wniosek o przystanie do promocji;

– w okresie promocji zawarły umowę o rachunek;

– w okresie promocji zawarły umowę o kartę płatniczą;

– w okresie promocji zawarły umowę o korzystanie z usług bankowości elektronicznej;

– wykonają raz w miesiącu przelew do ZUS lub US oraz transakcję bezgotówkową.

Premia w wysokości 10% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych w punktach handlowo-usługowych na terytorium RP przy użyciu debetowej karty płatniczej wydanej do konta jest wypłacana do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca z zastrzeżeniem, że miesięczna łączna wartość wypłacanej premii nie może przekroczyć kwoty 40 zł brutto.

Promocja obowiązuje do odwołania.

mBank

Konto firmowe i 100 zł zwrotu

Promocja skierowana dla nowych klientów, którzy otworzą rachunek firmowy mBiznes Standard oraz dodatkowo spełnią warunki stawiane przez bank:

– łożenia wniosku o otwarcie mBiznes konta Standard

– wykonanie przelewu do ZUS na min. 250 zł w ciągu do 30 dni od dnia otwarcia rachunku.

Po spełnieniu warunków potrzymają jednoarowa premię w wysokości 100 zł. Dodatkowo na 2 lata klient otrzymuje zwolnienie z opłat za konto, kartę, przelewy krajowe internetowe oraz brak opłat za wypłatę gotówki w bankomatach mBanku, Euronetu, Planet Cash, BZWBK i wpłat gotówki w wpłatomatach mBanku oraz Euronet.

Promocja obowiązuje do 31.10.2017 r.

Orange Finanse

„Nawet 150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse, jesień 2017”

Promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy w okresie trwania promocji nie posiadali konta firmowego. Klientowi przysługuje zwrot w wysokości 25 zł miesięcznie, na nowo otwarty rachunek firmowy pod warunkiem:

– opłacenia z Konta dla Firm fakturę na rzecz Orange Polska S.A.;

– dokonania z niego płatności za składkę ZUS.

Zwrot będzie naliczany przez 6 kolejnych pełnych miesięcy, liczonych od dnia otwarcia kotna.

Promocja obowiązuje do 01.02.2018r.

PKO BP

„Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim”

Promocja skierowana jest do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i na dzień 15.07.2017 r. nie posiadały rachunku bieżącego w PKO BP. Aby otrzymać karty podarunkowe o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy paliwa oraz wszelkich innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen na terenie całej Polski, należy spełnić następujące warunki:

– w okresie trwania promocji podpisać umowę o prowadzenie rachunku bieżącego PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu,

– w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy aktywować kartę debetową i dokonać płatności na łączną kwotę minimum 200 zł.

Pierwszy etap promocji obowiązuje do 11.09.2017 r. lub do wyczerpania puli voucherów.

Plus Bank

„Bonus Plus dla Firm”

Bank proponuje Pakiet Mikro Biznes, z którym przedsiębiorca będzie mógł obniżyć swoje wydatki związane z opłatą abonamentową za telefon bądź internet w Plusie o maksymalnie 25 zł. Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić poniższe warunki:

– założyć rachunek Pakiet Mikro Biznes;

– posiadać jednoosobową działalność gospodarczą;

– wykonać w okresie rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł;

– korzystać z abonamentu Plusa (internet, telefon).

Wysokość bonusu zależy od sumy wszystkich transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty wydanej do rachunku Pakiet Mikro Biznes w okresie rozliczeniowym:

– bonus w wysokości 10 zł w przypadku sumy transakcji w przedziale 500-4499,99 zł;

Dodatkowo za przedłużenie umowy z Plus lub podpisanie nowej przedsiębiorca otrzymuje bonus w wysokości 15 zł miesięcznie.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 18.07.2017 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sierpień br. nie przyniósł także znacznych zmian w zestawieniu programów rekomendacyjnych. Z końcem lipca zakończyła się akcja – Mam Inteligo. Natomiast w dalszym ciągu najwięcej można zarobić na promocji Toyoty Banku – „Polecaj i Zarabiaj z Toyota Bank”. Przedsiębiorcy rekomendując rachunek wraz z linią kredytową mogą otrzymać roczną premię w wysokości do 14 400 zł.

Klienci mogą również skorzystać z usług dodatkowych oferowanych przez banki w ramach posiadanego konta firmowego m.in. usług księgowych, prawnych, darmowej przestrzeni coworkingowych czy terminali płatniczych.

Pełne zestawienie promocji i programów polecających na Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.