Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Coraz mniej banków z bonusami pieniężnymi za otwarcie konta firmowego

Banki walczą o klienta firmowego rozszerzając ofertę o coraz to nowsze usługi. Przedsiębiorca może skorzystać z ubezpieczenia, porad prawnych czy bezpłatnego coworkingu. Okazuje się jednak, że kurczy się lista instytucji chętnych do rozdawania nagród pieniężnych w zamian za otwarcie konta bieżącego.

Foto: YAY Foto

Redakcja Bankier.pl po raz kolejny prześledziła oferty banków pod kontem aktualnie obowiązujących promocji, w których przedsiębiorcy mogą zarobić na założeniu konta firmowego. Przy czym zostały opisane te z najwyższymi stawkami. Przy okazji sprawdziła, kto jest upoważniony do skorzystania z promocji oraz jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać bonus pieniężny na nowo otwarty rachunek.

Alior Bank oraz Idea Bank premiują aktywność przedsiębiorców

To kolejny miesiąc, w którym przedsiębiorcy mogą skorzystać z promocji od Alior Banku „1500 zł dla firm”. Tym samym instytucja pozostaje niekwestionowanym zwycięzcą jeśli chodzi o wysokość wypłacanej premii, w zamian za otwarcie konta firmowego. Oczywiście nie jest to jedyny warunek, jaki upoważnia do otrzymania nagrody. Jeśli przedsiębiorca chce, aby jego rachunek co miesiąc został zasilany kwotą w wysokości 125 zł przez 12 miesięcy jest zobowiązany do wykonywania z niego określonych transakcji finansowych. Każda aktywność bowiem jest premiowana:

  • przelew do ZUS wykonany na kwotę min. 250 zł (premia 25 zł),
  • przelew do US wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 25 zł),
  • transakcje kartą zrealizowane i rozliczone w danym miesiącu kalendarzowym na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
  • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 2 500,01 zł do 10 000 zł – premia 5 zł; od 10 000,01 zł do 25 000 zł – premia 15 zł; od 25 000,01 zł do 50 000 zł – premia 30 zł; od 50 000,01 zł – premia 60 zł),
  • przelew natychmiastowy wykonany na kwotę min. 500 zł (premia 10 zł),
  • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem banku (premia 15 zł).

Suma pojedynczych stawek premii miesięcznej może wynieść 155 zł, przy czym maksymalnie zostaje wypłacana przedsiębiorcy kwota 125 zł.

Bardzo zbliżoną ofertę posiada Idea Bank. Jednak w przypadku promocji „Premiowanie za bankowanie” przedsiębiorca może liczyć na niższą wartość premii pieniężnej, jaka zostanie wypłacona na jego rachunek, a mianowicie 600 zł. Należy jednak pamiętać, że bonus jest wypłacany co miesiąc w maksymalnej wysokości 50 zł. Natomiast transakcje, jakie mają wpływ na łączną wartość przyznanej premii to:

  • wpłata gotówki we wpłatomacie na kwotę min. 1000 zł (premia 20 zł),
  • przelew do ZUS lub US (premia 30 zł),
  • wystawienie i opłacenie faktury na Konto Firma To Ja poprzez bankowość elektroniczną ( premia 20 zł za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł),
  • utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku (od 5000 zł do 10 000 zł – premia 10 zł; od 10 000,01 zł do 15 000 zł – premia 20 zł; od 15 000,01 zł do 30 000 zł – premia 30 zł, powyżej 30 000,01 zł – premia 40 zł).

100 zł i ani grosza więcej

W marcu br. dość popularną stawką premii pieniężnych oferowanych przez bank jest 100 zł. Przedsiębiorca może liczyć na zasilenie rachunku powyższą kwotą w mBanku, Nest Banku oraz Alior banku. Należy jednak pamiętać, że konieczność otwarcia konta firmowego nie jest jedynym warunkiem stawianym przez banki nowym klientom.

Więcej o promocjach w kontach firmowych na Bankier.pl

Katarzyna Rostkowska

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.