Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dofinansowanie na nowy start w biznesie dla firm, które poniosły porażkę

Poniosłeś biznesową porażkę i szukasz wsparcia, aby z sukcesem jeszcze spróbować swoich sił w biznesie? Ponowny start działalności gospodarczej masz za sobą, ale potrzebujesz spojrzenia z zewnątrz i weryfikacji swojego modelu biznesowego? Są pieniądze do pozyskania dla przedsiębiorców w takiej sytuacji w ramach programu „Nowy start”.

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którym nie powiodło się w biznesie, ale ponownie zdecydowali się założyć działalność gospodarczą. Inicjatywa „Nowy start” daje im możliwość weryfikacji ich biznesowego przedsięwzięcia i dostosowania do zmieniających się rynkowych warunków. Na przedsiębiorców czeka w sumie 15 mln zł do rozdysponowania w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Właściciel firmy otrzymuje 100 proc. dofinansowania co oznacza, że nie musi zapewniać wkłady własnego.

Shutterstock/rsooll

W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy, przed dniem przystąpienia do projektu. Program pozwala na skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów oraz z doradztwa poszkoleniowego prowadzonego przez ekspertów. Pod lupą praktyków zostanie zbadane, co zdecydowało o tym, że pierwsza próba prowadzenia działalności gospodarczej zakończyła się niepowodzeniem.

Organizatorzy za cel stawiają sobie przygotowanie oferty, która przyczyni się w firmach do zwiększenia posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych.

Lista trwających naborów

Aktualnie nabór jest prowadzony łącznie przez 5 Beneficjentów wyłonionych przez PARP we wcześniejszym naborze. Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednego z pięciu projektów:
· „Profesjonalny start”, realizowany przez EURO CAPITAL Doradztwo Gospodarcze – nabór trwa do 31 grudnia 2021 r.
· „Akademia pozytywnej zmiany”, realizowany przez POLBI Sp. z. o.o. – nabór trwa do 31 grudnia 2022 r.
· „Ster na cel”, realizowany przez AVSI POLSKA – nabór trwa do 30 listopada 2022 r.
· „Drugi start – pewny sukces” , realizowany przez Centrum Doradztwa Finansowego – nabór trwa do 31 maja 2023 r.
· „restart zmiany, które budują”, realizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet – nabór trwa do 30 maja 2023 r.

Uczestnicy zakwalifikowani do programu otrzymają 100 proc. dofinansowania. Środki przyznawane są ze środków europejskich i mają na celu łatwiejszy powrót na rynek. Na tzw. „Politykę Nowej Szansy” Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach tego projektu przygotowała pulę 15 mln zł, która trafi do przedsiębiorców zainteresowanych powrotem na rynek po nieudanej pierwszej próbie.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Projekt skierowany jest do przedsiębiorców, którzy mimo niepowodzenia, zdecydowali się na powrót na rynek i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą:

– przedsiębiorcy z sektora MSP ponownie rozpoczynający działalność gospodarczą, którzy w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie w okresie 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki prawa handlowego
– przedsiębiorcy z sektora MSP ponownie rozpoczynający działalność gospodarczą, którzy w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, która była aktywna przez co najmniej 18 m-cy

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.