Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jakie domeny wybierają polscy przedsiębiorcy?

Polskie firmy przed założeniem strony internetowej zawsze stają przed dylematem, jaką domenę wybrać. Jak wynika z Krajowego Rejestru Domen polska domena .pl zajęła w ubiegłym roku 10. miejsce na świecie.

Foto: thetaXstock

Do końca trzeciego kwartału ubiegłego roku zarejestrowano 677 154 domen z końcówką .pl. Jednocześnie była ona najpopularniejsza z pośród wybieranych domen przez przedsiębiorców w Polsce – wynika z raportu Krajowego Rejestru Domen.

Polska końcówka w adresie strony internetowej jest dość popularna. Domena .pl w ubiegłym roku zajęła 10. miejsce na świecie oraz 6. w Europie. Jak wynika z przeprowadzonego badania to polska domena w 2017 roku cieszyła się największą popularnością wśród przedsiębiorców.

Fot. NASK PIB

Spośród wszystkich nowych rejestracji wykonanych w 2017 roku, 91 proc. dotyczyło abonentów z Polski. Pozostałe 9 proc. zarejestrowano na rzecz zagranicznych abonentów z siedzibą m.in. na Cyprze, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Chin. Jeśli chodzi o Polskę to najczęściej domena ta rejestrowana była przez podmioty zlokalizowane w województwie mazowieckim, zaś najmniej nowych rejestracji z domeną .pl pojawiło się w województwie świętokrzyskim.

Fot. NASK PIB

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.