Europa czeka na technologiczne pomysły z Polski. Trwa program Scale-up Champions

Scale-up Champions to program, który ma na celu kompleksowe wsparcie młodych firm technologicznych w rozwoju ich biznesu i wyjściu na międzynarodowe rynki. Dlatego od samego początku w pracy ze startupami będą brać udział europejscy eksperci. Wszystko pod egidą Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT), który jest koordynatorem programu.

W Scale-up Champions organizatorzy oferują trzy, uzupełniające się, ścieżki wsparcia dla startupów: od programu międzynarodowej inkubacji, przez współpracę z korporacjami aż do przygotowania do pozyskania inwestora. Każdy biznes jest inny, dlatego uczestnicy mogą wziąć udział we wszystkich ścieżkach lub zdecydować się tylko na te, które są im najbardziej potrzebne.

Celem programu jest przyciągniecie aż 375 start-upów z całej Europy zajmujących się zaawansowanymi technologiami do udziału w różnych działaniach projektowych. Obejmują one np. misje gospodarcze, spotkania z ekspertami, programy współpracy z korporacjami, webinary, wydarzenia networkingowe, przygotowanie do procesu inwestycyjnego czy wsparcie soft-landingu na jednym z pięciu rynków europejskich.

Sky is the limit

Głównym założeniem Scale-up Champions jest przygotowanie młodych firm do ekspansji i współpracy zagranicznej. Od razu. Program tworzy konsorcjum instytucji z pięciu krajów, a do współpracy zaproszono też ekspertów z całej Europy.  Scale-up Champions dedykowany jest firmom technologicznym. Samodzielne pozyskanie kontaktów z rozwiniętych technologicznie rynków, jakimi są np. Dania czy Estonia, jest trudne, a teraz uczestnicy będą mieli je na wyciągniecie ręki.

Nie tylko dla startupów!

Aby program spełniał swoje założenia, do ścisłej współpracy zapraszamy też inwestorów, mentorów i korporacje. Oni będą mieli dostęp do najświeższych pomysłów technologicznych z całej Europy, a młodzi pomysłodawcy – poznają niuanse prowadzenia biznesu, będą mieć szansę na pozyskanie ważnych klientów lub rozpoczną proces inwestycyjny.  Pierwsza tura rekrutacji już wystartowała. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.scaleupchampions.com. Poszukiwani są zarówno młodzi przedsiębiorcy z sektora deep tech, jak i duże firmy chcące znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów technologicznych, eksperci chcący wejść w rolę mentora oraz inwestorzy poszukujący perspektywicznych spółek do współpracy finansowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*