Google kupiło start-up, który telefonem zmierzy poziom hemoglobiny

Google kupiło start-up Senosis Health zajmujący się tworzeniem aplikacji mobilnych monitorujących stan zdrowia- donosi Geekwire.com. Kwota transakcji nie została do tej pory ujawniona.

Google stawia na e-zdrowie, foto: Peter Power, Reuters

Senosis Health został stworzony przez pracowników Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Na swoim koncie mają już kilka aplikacji – SpiroSmart, SpiroCall, HomeApp, OsteoApp. Wykorzystują one funkcje dostępne w każdym smartphonie takie jak: akcelometr, mikrofon, aparat fotograficzny oraz lampę błyskową. Dla przykładu, aby zmierzyć poziom hemoglobiny należy użyć lampy telefonu, oświetlając palec użytkownika. Według zapowiedzi spółki, zespół tworzący Senosis pozostanie w Google rozwijając projekty łączące medycynę z nowymi technologiami.

To nie pierwszy raz, gdy firma Senosis jest w blasku świateł inwestorów. W roku 2015 Sears kupiła technologię czujników WallyHome firmy Patel, która wykrywa zmiany wilgotności, temperatury i wilgotności.

Google inwestuje w zdrowie

Przejęcie Senosis Health sugerować może ciągłe zainteresowanie Google aplikacjami dot. Zdrowia. W 2015 roku Alphabet, firma macierzysta Google, utworzyła spółkę zależną Verily, która miała na celu połączenie technologii, danych i opieki zdrowotnej w sposób pozwalający ludziom „ cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem”. Co więcej Google w zeszłym roku uruchomił DeepMind Health, inicjatywę stworzenia pakietu aplikacji, które pomogą lekarzom zidentyfikować pacjentów zagrożonych powikłaniami. Google używa sztucznej inteligencji do tworzenia narzędzi dla dostawców medycznych i obecnie mówi o postępie w okulistyce i patologii cyfrowej.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl