Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Duża część influencerów osiąga wysokie zarobki

W ostatnim czasie liczba blogerów stale się powiększa. Nic w tym dziwnego, tym bardziej że zarobki z tej formy działalności mogą być bardzo wysokie. Ile i w jaki sposób zarabiają influencerzy?

Foto: YAY Foto/ leungchopan

Na to pytanie ile zarabia influncer, nie ma do końca prostej odpowiedzi. Wynika to z tego, że na wielkość osiąganych zysków ma wpływ wiele czynników. Wśród nich można wymienić, chociażby wielkość bloga, ale także to z jak wielu różnych form zarobkowania influencer korzysta.

Jak zarabiać na blogu?

Form zarobkowania na blogu jest bardzo dużo

  • Programy partnerskie
  • Sieci afiliacyjne
  • Współpraca z agencjami/markami
  • Artykuły sponsorowane
  • Reklamy (np. AdSense, banery)
  • Sprzedaż własnych produktów/ usług

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez WhitePress, najwięcej influencerów zarabia na artykułach sponsorowanych (66,1 proc.) czy też na umieszczanych reklamach (64,5 proc.). Artykuły sponsorowane zostały również pozytywnie ocenione przez blogerów i wydawców jako najskuteczniejsza forma zarobkowania (30,6 proc.). Po drugiej stronie znalazły się reklamy, co jest o tyle ciekawe, że pomimo iż wybierane są one bardzo często, to jednak skuteczność ich jest bardzo niska. Może to być spowodowane np. tym, że nie wszystkie kategorie blogów są w stanie dużo zarobić np. w AdSense z powodu niskich stawek za kliknięcie reklamę.

Opracowanie własne MamBiznes.pl na podstawie danych WhitePress

Zarobki blogerów

Powiedzieliśmy już, na czym zarabiają influencerzy, teraz przyszedł czas już na konkretne wartości. Większość osób zarabia do 500 zł miesięcznie (64,5 proc.). To pokazuje, że większość z nich, którzy prowadzących blog, traktuje taką pracę jako dodatkową. Z drugiej strony wielu z nich wskazało, że zarabiają oni powyżej 1000 zł (26,8 proc.).

Opracowanie własne MamBiznes.pl na podstawie danych WhitePress

Jednak pierwsze zarobki pojawiają się w dość krótkim czasie. Większość blogerów wskazała, że ich pierwsze przychody pojawiły się w zaledwie mniej niż rok.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Lembicz.pl 1 lis 2020 (21:16)

Od pierwszych zarobków na blogu do poważnych pieniędzy daleka droga