Młode firmy walczyły o 1 mln zł dotacji. Lista pomysłów, które uzyskały pieniądze

Znamy już listę start-upów, które otrzymały bezzwrotne dotacje na swoje produkty lub usługi. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała projekty, które otrzymały zastrzyk gotówki w ramach programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. Wśród pomysłów, które uzyskały wsparcie znalazły się m.in.: dodatek do żywności polepszający jakość ryżu po ugotowaniu, platforma dla artystów grafików i fotografów, trenażer strzelecki czy system pomagający w uniknięciu schorzeń kręgosłupa.

Fot. Shutterstock/ Stockcrafterpro

Do 31 lipca młodzi przedsiębiorcy, którzy przeszli etap Platform Startowych mogli wnioskować o dofinansowanie na rozwój ich projektów. Maksymalna kwota wsparcia wynosiła 1 mln zł. Całkowita pula przygotowana dla startupów to 300 mln zł.

Młode, innowacyjne firmy, które pod okiem ekspertów inkubowały swoje projekty w jednej z sześciu Platform Startowych: Unicorn Hub, Idealist, Start in Podkarpackie, Startup Heroes, Wschodni Akcelerator Biznesu, Hub of Talents 2. Pod skrzydłami inkubatora ich projekty były szlifowane, modele biznesowe doprecyzowywane oraz weryfikowane założenia rynkowe. Po przejściu tego etapu każdy pomysłodawca mógł wnioskować o wsparcie finansowe. Maksymalna kwota, o którą mogli wnioskować młodzi przedsiębiorcy wynosiła 1 mln zł. Autorzy projektu musieli zapewnić wkład własny na poziomie nie mniejszym niż 15 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. W obecnym konkursie z 54 złożonych wniosków Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała 25 najlepszych projektów, które uzyskały pieniądze na rozwój i rynkową ekspansję.

Lista pomysłów z dotacją w konkursie „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”

Kwota dofinansowania: 774 tys. zł – Projekt: InnoAim innowacyjny dodatek do żywności polepszający jakość ryżu po ugotowaniu oraz wydłużający datę przydatności do spożycia pakowanego świeżo ugotowanego ryżu

933 tys. zł – PicSell.eu projekt stworzenia wielostronnej platformy sprzedażowej dla fotografów i artystów grafików, która połączy potrzebę komercjalizacji ich sztuki z ofertą Producentów fotoproduktów na rynku europejskim.

985 tys. zł – Intelligent Recruitment mobilna i desktop’owa aplikacja umożliwiająca rekrutację online pracowników

999 tys. zł – Peptico naturalne mieszaniny związków peptydowych oparte na bazie hydrolizatów białkowych jako dodatki prozdrowotne do żywności.

819 tys. – Caiote platforma do pozyskiwania i wnioskowania na podstawie danych zbieranych przez moduły IoT

999 tys. zł – MSKAID sztuczna inteligencja w medycznej diagnostyce obrazowej układu ruchu

966 tys. zł – ACC – pierwszy na świecie robot przemysłowy do cięcia rdzeni tekturowych stworzony zgodnie ze standardami przemysłu 4.0

999 tys. zł11BULLETS innowacyjny trenażer strzelecki

999 tys. zł – BioCellLab izolowanie i namnażanie autologicznych fibroblastów w warunkach GMP z przeznaczeniem wykorzystania w medycynie ‘anti-aging’ i medycynie regeneracyjnej

999 tys. zł – Fonsly system analityczno-marketingowy dla handlu detalicznego bazujący na zachowaniach konsumentów

924 tys. zł – Dentametr

998 tys. zł – Shelfy – rekomender asortymentu (SaaS) dla sieci handlowych

941 tys. zł – Prompter – klasyfikacja, analiza i tworzenie dokumentów.

936 tys. zł – QUESTLY rynkowe wdrożenie WISBE – rozgrywki w czasie rzeczywistym oparte o wiedzę użytkowników

999 tys. zł – ELLI Simply Clinical Trials

999 tys. złDATA LOGGING SYSTEMS – Innowacyjny sprzęt pomiarowy

998 tys. zł – Gyrache – system budujący pozytywne nawyki postawy i zapobiegający powstawaniu schorzeń kręgosłupa w odcinku szyjnym, spowodowanych nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

976 tys. zł – MedoLogic.com Platforma Technologii Medycznych

999 tys. zł – SmartGrow -zabezpiecz swoje uprawy

999 tys. zł – Modułowy Dom Kopułowy

999 tys. zł ENELOPE wdrożenie systemu wsparcia analizy stanu prawnego wykorzystujący maszynowe przetwarzanie języka naturalnego

970 tys. zł – sHome.cloud

999 tys. zł – Service Desk 2.0 – nowa jakość w obsłudze klienta e-commerce z wykorzystaniem asocjacyjnych aproksymacji odpowiedzi na podstawie sieci bayesowskich

954 tys. zł – OnePower

1 mln zł – Trans Assist system zarządzania komunikacją, dokumentacją i nawigacją w transporcie międzynarodowym

Na co można przeznaczyć dotację?

Wsparcie finansowe start-upy mogą wydatkować m.in. na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego, pokrycie kosztów wynagrodzenia personelu, nabycie środków trwałych, surowców, materiałów lub wartości niematerialnych i prawnych.  Pieniądze mogą także zostać przeznaczone na organizację i przeprowadzenie działań służących zagranicznej ekspansji rynkowej.

Start-upy, które nie zdążyły w tej rundzie konkursu mają jeszcze szansę na złożenie wniosku. 31 lipca ruszyła kolejna runda, w której ramach młodzi przedsiębiorcy z innowacyjnym pomysłem na biznes mogą do 30 września aplikować o nawet 1 mln zł finansowego zastrzyku.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*