Najlepsze konta bankowe dla firm jednoosobowych

Właściciele własnego biznesu na rynku znajdą jedynie sześć rachunków firmowych, za których prowadzenie jest bezwarunkowe 0 zł. Pozostałe oferty banków nakładają na posiadacza konta dodatkowe obwarowania, które należy spełnić w celu obniżenia kosztów wynikających z jego posiadania.

Bankier.pl przeanalizował ofertę banków pod kontem rachunków firmowych, skierowanych do jednoosobowych działalności gospodarczych. Sporządzony ranking został oparty na porównaniu opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej oraz koszt zwykłych przelewów internatowych. Uwzględniono wszystkie dostępne produkty, w których opłaty mogą wynosić 0 zł za każdą z wymienionych usług.

Najtańsze konta firmowe

Na rynku dostępny jest wyłącznie jeden rachunek, który oferuje bezwarunkowe 0 zł za jego prowadzenie, obsługę kary płatniczej oraz nielimitowaną ilość przelewów bez dodatkowych opłat. Natomiast 25 pozostałych, które znalazły się w zestawieniu, nakłada na właścicieli własnych biznesów dodatkowe warunki, które muszą spełnić w celu uniknięcia opłat za podstawowe usługi.

Pierwsze miejsce należy do BIZnest Konta oferowanego przez Nest Bank. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na założenie rachunku może liczyć na darowe jego prowadzenie, użytkowanie karty płatniczej oraz posiadanie darmowych, nielimitowanych przelewów bez ponoszenia dodatkowych opłat czy konieczności spełnienia jakichkolwiek obostrzeń. Kolejne miejsce należy do Plus Konta Biznes w Volkswagen Banku. W jego przypadku właściciel własnego biznesu również nie ponosi opłaty za jego prowadzenie oraz użytkowanie karty płatniczej. Natomiast nałożony jest na niego limit bezpłatnych przelewów w liczbie 250 szt. Podium zamyka Konto Firma to Ja od Idea Bank. Jego prowadzenie jest za 0 zł oraz w ramach umowy można liczyć na bezpłatne przelewy w bankowości elektronicznej. Jednak należy pamiętać o konieczności wykonania transakcji kartą płatniczą na kwotę co najmniej 400 zł lub dokonania wpłaty w wysokości 1000 zł we wpłatomacie, aby koszt jej użytkowania był równy 0 zł.

 

Do banków, które również nie pobierają opłaty za prowadzenie rachunku należą: Deutsche Bank z kontem dbNET Biznes, Raiffeisen Polbank oferujący Wymarzone Konto dla Biznesu oraz BOŚ Bank – Konto Elastyczne Taryfa Oszczędna. Natomiast wśród kont posiadających warunkowe 0 zł za ich prowadzenie, na czołówkę wysuną się ING Bank Śląski z Kontem Direct dla Firm. „Aktywni” klienci, którzy raz w miesiącu wykonają przelew do ZUS/US lub zadbają o wypływ na rachunek w wysokości min. 2000 zł, nie poniosą kosztów za prowadzenie rachunku oraz posiadają nielimitowane przelewy internetowe. Dodatkowo, wykonanie transakcji bezgotówkowych na co najmniej 300 zł, daje możliwość uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę płatniczą.

Darmowe transakcje gotówkowe tylko w jednym banku

Przedsiębiorcy, którzy oprócz transakcji bezgotówkowych dokonują również operacji gotówkowych, wybierając rachunek firmowy powinni zwrócić uwagę na opłaty z nimi związane. Okazuje się bowiem, że wyłącznie jeden bank oferuje darmowe bankomaty na terenie całego kraju oraz bezpłatne wpłaty i wypłaty w kasie banku.

Pełen ranking prezentowany jest na łamach Bankier.pl

Komentarze

Avatar

Firma

3 sierpnia 2017 Odpowiedz

W tym rankingu:
http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-firmowych/
najlepsze konto firmowe ma takze nest bank

Avatar

opiekunnestbank

30 października 2017 Odpowiedz

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta firmowego w Nest Banku. Nasz bank dla osób prowdzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US), wydanie i używanie karty płatniczej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatach sieci Euronet, korzystanie z Bankowości Internetowej (w tym również za kody SMS do autoryzacji przelewów) oraz internetowe przelewy europejskie SEPA. Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Więcej na stronie banku: nestbank.pl/biznes/konta/biznest-konto.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Avatar

opiekunnestbank

18 listopada 2017 Odpowiedz

A w ramach tego biznesowego konta w Nest Banku jaki jest koszt przelewu natychmiastowego?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*