Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nawet 800 tys. zł dotacji dla prowadzących działalność gospodarczą na zagraniczną ekspansję

Nawet 800 tys. zł dofinansowania mogą pozyskać osoby prowadzące działalność gospodarczą, które myślą o wejściu na rynki zagraniczne. O dotację mogą się ubiegać przedsiębiorstwa zlokalizowane w jednym z województw. tzw. Polski Wschodniej. Właściciele firm zainteresowani pozyskaniem dofinansowania mają czas do 27 maja na złożenie wniosku.

Fot. Shutterstock/ muchomoros

W startującym konkursie Internacjonalizacja MŚP na właścicieli firm czeka pula 50 mln zł, która zostanie rozdysponowana między firmy z najciekawszymi projektami globalnej ekspansji. Inicjatywa realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

800 tys. zł dotacji na globalną ekspansję

Wystartował nabór wniosków o dofinansowanie kosztów wprowadzenia produktów lub usług na nowe rynki zagraniczne w konkursie Internacjonalizacja MŚP, który organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. O dotację na globalną ekspansję mogą się ubiegać mikro-, małe i średnie firmy z siedzibą lub oddziałem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Pojedyncze przedsiębiorstwo może maksymalnie otrzymać 800 tys. zł dotacji.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest posiadanie przez firmę co najmniej jednego produktu lub usługi o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym. Pozyskane pieniądze firma może wydatkować na pokrycie kosztów usług doradczych i innych usług związanych z internacjonalizacją działalności czy udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych. Jednak dofinansowane mogą być także koszty nabycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych związanych z przygotowaniem oferty dla docelowego rynku zagranicznego.

Pół roku na start projektu

Kwota 800 tys. zł przysługuje firmom, które zamierzają wejść ze swoim biznesem w co najmniej jednym z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Natomiast wprowadzenie produktu lub usługi na tym obszarze daje możliwość pozyskania 550 tys. zł dofinansowania. Firma, która pozyska wsparcie zobowiązana jest do rozpoczęcia realizacji projektu w ciągu 6 miesięcy od momentu złożenia wniosku. Samo przedsięwzięcie nie może trwać dłużej niż 2 lata.

Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem dofinansowania na wejście na rynki zagraniczne ze swoimi produktami lub usługami mają czas do 27 maja na złożenie wniosku. „Internacjonalizacja MŚP” to konkurs finansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Dla kogo: mikro, małe i średnie firmy

Na co: środki można przeznaczyć na globalną ekspansję z produktem lub usługą

Maksymalna kwota wsparcia: 800 tys. zł

Start naboru: 7 kwiecień 2021 roku

Koniec naboru: 27 maj 2021 roku

O programach i inicjatywach, dzięki którym można w roku 2021 pozyskać pieniądze na własny biznes pisaliśmy niedawno w artykule  Są pieniądze na założenie działalności gospodarczej w roku 2021. Lista dostępnych dotacji i programów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.