Ranking kont firmowych

Nawet 800 tys. zł dotacji dla prowadzących działalność gospodarczą na zagraniczną ekspansję

Nawet 800 tys. zł dofinansowania mogą pozyskać osoby prowadzące działalność gospodarczą, które myślą o wejściu na rynki zagraniczne. O dotację mogą się ubiegać przedsiębiorstwa zlokalizowane w jednym z województw. tzw. Polski Wschodniej. Właściciele firm zainteresowani pozyskaniem dofinansowania mają czas do 27 maja na złożenie wniosku.

Fot. Shutterstock/ muchomoros

W startującym konkursie Internacjonalizacja MŚP na właścicieli firm czeka pula 50 mln zł, która zostanie rozdysponowana między firmy z najciekawszymi projektami globalnej ekspansji. Inicjatywa realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

800 tys. zł dotacji na globalną ekspansję

Wystartował nabór wniosków o dofinansowanie kosztów wprowadzenia produktów lub usług na nowe rynki zagraniczne w konkursie Internacjonalizacja MŚP, który organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. O dotację na globalną ekspansję mogą się ubiegać mikro-, małe i średnie firmy z siedzibą lub oddziałem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Pojedyncze przedsiębiorstwo może maksymalnie otrzymać 800 tys. zł dotacji.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest posiadanie przez firmę co najmniej jednego produktu lub usługi o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym. Pozyskane pieniądze firma może wydatkować na pokrycie kosztów usług doradczych i innych usług związanych z internacjonalizacją działalności czy udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych. Jednak dofinansowane mogą być także koszty nabycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych związanych z przygotowaniem oferty dla docelowego rynku zagranicznego.

Pół roku na start projektu

Kwota 800 tys. zł przysługuje firmom, które zamierzają wejść ze swoim biznesem w co najmniej jednym z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Natomiast wprowadzenie produktu lub usługi na tym obszarze daje możliwość pozyskania 550 tys. zł dofinansowania. Firma, która pozyska wsparcie zobowiązana jest do rozpoczęcia realizacji projektu w ciągu 6 miesięcy od momentu złożenia wniosku. Samo przedsięwzięcie nie może trwać dłużej niż 2 lata.

Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem dofinansowania na wejście na rynki zagraniczne ze swoimi produktami lub usługami mają czas do 27 maja na złożenie wniosku. „Internacjonalizacja MŚP” to konkurs finansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Dla kogo: mikro, małe i średnie firmy

Na co: środki można przeznaczyć na globalną ekspansję z produktem lub usługą

Maksymalna kwota wsparcia: 800 tys. zł

Start naboru: 7 kwiecień 2021 roku

Koniec naboru: 27 maj 2021 roku

O programach i inicjatywach, dzięki którym można w roku 2021 pozyskać pieniądze na własny biznes pisaliśmy niedawno w artykule  Są pieniądze na założenie działalności gospodarczej w roku 2021. Lista dostępnych dotacji i programów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.