Oto 5 najlepszych start-upów, które powalczą w finale Startup Contest o 20 tys. euro

Znamy listę 5 finałowych start-upów, które powalczą jutro o zwycięstwo w konkursie Startup Contest odbywającego się w ramach Infoshare 2018. Na najlepszy start-up czeka nagroda 20 tys. euro.

Do półfinałowej rozgrywki organizatorzy z 400 projektów z całej Europy zakwalifikowali 20 start-upów. Od dzisiejszego poranka trwały 5 minutowe prezentacje poszczególnych zespołów. Każdy pokaz kończył się sesją krótkich pytań, w których mentorzy, ale również pozostali słuchacze mogli dopytać o nurtujące ich kwestie. Padały pytania o modele biznesowe, etap rozwoju, liczbę klientów, patenty, bariery wejścia czy potrzebne finansowanie. Pomysłodawcy różnie radzili sobie z ostrzałem pytań, ale żadnemu nie można było odmówić wiary we własny projekt.

Po wysłuchaniu 20 prezentacji kapituła rywalizacji Startup Contest wybrała 5 start-upów, które zostały zakwalifikowane do ostatecznej rozgrywki. Projekty oceniane były pod kątem trzech kryteriów: potencjału biznesowego, zespołu oraz innowacyjności projektu. W jutrzejszym finale o tytuł najlepszego startupa oraz 20 tys. euro ufundowane przez miasto Gdańsk powalczą:

  • Afforest for Future – kraj: Austria, branża: Artificial Intelligence
  • Biolumo – kraj: Polska, branża: Health & Medtech & Wellbeing
  • FinAi – kraj: Polska, branża: Finance & Banking & Insurance
  • Magentiq Eye – kraj: Izrael, branża: Health & Medtech & Wellbeing
  • ThinAir Water – kraj: Wielka Brytania, branża: Cleantech/Energy

Lista wszyskich 20 półfinalistów dostępna jest tutaj.

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*