Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

PARP rozbudowała bezpłatny kurs dla przedsiębiorców o efektywności energetycznej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o aktualizacji jednego z bezpłatnych kursów dostępnych w ramach Akademii PARP. Mowa o programie „Efektywność energetyczna w MŚP.

Źródło: PowerUP energy

Do tej pory kurs „Efektywność energetyczna w MŚP” składał się z czterech rozdziałów, których treści opierały się na zrozumieniu istoty poprawy efektywności energetycznej w firmie. Biorąc udział w kursie można było dowiedzieć się, jak prawidłowo zarządzać energią oraz jakie przedsięwzięcia poprawią efektywność energetyczną w różnych obszarach przedsiębiorstwa, i które z nich są najbardziej opłacalne. Dotychczasowe informacje zawarte w kursie, miały na celu pomóc przedsiębiorcy zmniejszyć koszty eksploatacyjne w firmie, a w konsekwencji także zwiększyć zyski finansowe prowadzonej przez niego działalności. W celu jeszcze dokładniejszego przyjrzenia się tematowi efektywności energetycznej i ułatwienia przedsiębiorcom wdrożenia działań pro-oszczędnościowych, Akademia PARP dodała do kursu „Efektywność energetyczna w MŚP” Rozdział 5.

Rozdział 5 rozbudowuje kurs o nowe treści. Został dodany z myślą o osobach szukających prostych, lecz pomocnych narzędzi, które pomogą zadbać o efektywność energetyczną w przedsiębiorstwie.

Rozdział 5 kursu „Efektywność energetyczna w MŚP zawiera filmy instruktażowe wyjaśniające sposób korzystania z trzech narzędzi, służących do określania potencjału działań pro-oszczędnościowych w przedsiębiorstwie:

  • Kalkulatora oszczędności energii.
  • E-Doradcy MŚP.
  • Self-audytu.

Biorąc udział w Rozdziale 5 kursu „Efektywność energetyczna w MŚP”:

  • Zaznajomisz się z narzędziem kalkulator oszczędności energii oraz dowiesz się, jak z niego korzystać. Pomoże Ci to określić, które z urządzeń biurowych warto wymienić na energooszczędne.
  • Dzięki zrozumieniu funkcjonalności narzędzia E-Doradcy MŚP dowiesz, jak znaleźć rozwiązanie problemów, które możesz napotkać podczas zmian w obszaru efektywności energetycznej swojego przedsiębiorstwa.
  • Dowiesz się, jakie zastosowania ma Self-audyt. Dzięki temu narzędziu będziesz świadomy, gdzie w Twoim przedsiębiorstwie kryje się największy potencjał oszczędności, oraz które z przedsięwzięć poprawy efektywności energetycznej mają szansę najszybciej się zwrócić.

Rozdział 5 e-kursu „Efektywność energetyczna w MŚP” jest już dostępny na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Oferta kursów online Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość bez wychodzenia z domu – uzyskania certyfikatu.

Zapraszamy do zapisów zarówno osoby, które nie brały jeszcze udziału w kursie, jak i te, które ukończyły kurs przed rozbudowaniem go o Rozdział 5.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.