Pawilon Polskich Startupów podczas targów Computex Taipei 2018

Gospodarka Tajwanu oparta jest na zaawansowanych technologiach i innowacjach. Sektor małych i średnich przedsiębiorstw, a także niegdyś lokalne, a dziś już globalne firmy IT, takie jak Foxconn, HTC, Asus, Acer czy BenQ należą do największych światowych producentów sprzętu elektronicznego. Tajwan dąży też do stania się głównym centrum innowacji w Azji poprzez uruchomienie planu rozwoju „Azjatyckiej Doliny  Krzemowej”, który ma na celu wspieranie budowy ekosystemu startupowego i tworzenia aplikacji IoT. Intensywny rozwój branży ICT na Tajwanie i w Polsce stwarza wiele możliwości współpracy. Tajwan uważany jest za bramę do azjatyckich rynków ICT, co czyni go atrakcyjnym kierunkiem rozwoju dla polskich firm. Współpracując z tajwańskimi firmami, polscy przedsiębiorcy mogą zwiększyć swoją obecność nie tylko na wyspie, lecz także w całej Azji, np. poprzez zawieranie z firmami tajwańskimi spółek joint venture, wspólny eksport i inwestycje.

Computex Taipei na Tajwanie i CeBIT w Niemczech uznawane są za dwie najbardziej renomowane imprezy targowe z branży ICT. W 2017 roku organizatorzy targów Computex Taipei, Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) i Taiwan Computer Association (TCA), gościli 1.602 wystawców z 26 krajów i 41.378 odwiedzających z 167 krajów. Computex Taipei (5-9 czerwca 2018) www.computextaipei.com.tw to wiodące targi ICT, AIoT & Startups z głównym naciskiem na:

  • Sztuczną inteligencję (AI) i Robotykę
  • Zastosowania Internetu Rzeczy (IoT)
  • 5G
  • Blockchain
  • Startupy i Innowacje
  • Gaming i Virtual Reality (VR)
  • Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)

Podczas nadchodzącej edycji Computex Taipei goście będą mogli odwiedzić trzy specjalne strefy:

  • InnoVEX – przestrzeń zaprojektowana dla globalnych startupów, aby umożliwić im spotkanie się z inwestorami i partnerami produkcyjnymi. Strefa InnoVEX, która zadebiutowała w 2016 roku i w ramach której w zeszłym roku zaprezentowało się innowacyjnych 272 startupów z 23 krajów, okazała się być największym wydarzeniem dla startupów w Azji
  • SmarTEX – strefa prezentującą najnowsze aplikacje IoT
  • iStyle – obszar poświęcony certyfikowanym przez Apple urządzeniom peryferyjnym oraz aplikacjom OSX/iOS

Taiwan Trade Center Warsaw, biuro TAITRA* w Polsce, zaprasza do odwiedzenia pierwszego Pawilonu Polskich Startupów w strefie InnoVEX (6-8 czerwca 2018) www.innovex.com.tw. Jedne z najbardziej innowacyjnych polskich startupów zaprezentują swoje rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji (AI), wirtualnej rzeczywistości (VR), przetwarzania w chmurze i usług IT, cyberbezpieczeństwa, analizy ruchu sieciowego, urządzeń z czujnikami IoT i oprogramowania medycznego.