Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pierwsze ciężarówki od Tesli

Już wkrótce w ofercie Tesli znajdą się samochody ciężarowe Tesla Semi. Ten fakt oznajmił sam właściciel koncernu – Elon Musk, na swoim Instagramie.

Do tej pory pojazdy Tesli kojarzyły się wszystkim z bardzo innowacyjnymi pojazdami osobowymi. Jednak teraz ma się to zmienić. Tesla jest już w fazie produkcji samochodów ciężarowych dla jednej z firm w USA.

 

Podczas prezentacji, zostały przedstawione dwa rodzaje pojazdu.  Zarówno w matowej, czarnej wersji, jak i srebrnej. Każdy z nich, podobnie jak pozostałe samochody Tesli są elektryczne.

Dokonano również ich pierwszej próby. Ich zadaniem było przewiezienie pakietów akumulatorów z Tesla Gigafactory w Newadzie do fabryki Tesla Fremont w Kaliforni. Trasa ta liczy ponad 400 km i jest to połowa potencjalnego zasięgu ciężarówek, która wynosi około 500 mil, przy maksymalnym załadownaniu.

Według zapowiedzi władz firmy, pierwsze pojazdy z seryjnej produkcji powinny się pojawić na amerykańskich ulicach w 2020 roku.

Przeczytaj także na Mambiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
mustynia 13 mar 2018 (23:27)

Jakos nie wyobrazam sobie, zeby bylo mnie stac na kupienie takiej floty :D Na szczescie jest mnostwo standardowych samochodow, ktore sa ekonomiczne i swietnie sie sprawdzaja. My mamy akurat peugeota boxer - bardzo dobrze radzi sobie na trasach nawet przy wiekszym obciazeniu :)