Pierwsze ciężarówki od Tesli

Już wkrótce w ofercie Tesli znajdą się samochody ciężarowe Tesla Semi. Ten fakt oznajmił sam właściciel koncernu – Elon Musk, na swoim Instagramie.

Do tej pory pojazdy Tesli kojarzyły się wszystkim z bardzo innowacyjnymi pojazdami osobowymi. Jednak teraz ma się to zmienić. Tesla jest już w fazie produkcji samochodów ciężarowych dla jednej z firm w USA.

 

Podczas prezentacji, zostały przedstawione dwa rodzaje pojazdu.  Zarówno w matowej, czarnej wersji, jak i srebrnej. Każdy z nich, podobnie jak pozostałe samochody Tesli są elektryczne.

Dokonano również ich pierwszej próby. Ich zadaniem było przewiezienie pakietów akumulatorów z Tesla Gigafactory w Newadzie do fabryki Tesla Fremont w Kaliforni. Trasa ta liczy ponad 400 km i jest to połowa potencjalnego zasięgu ciężarówek, która wynosi około 500 mil, przy maksymalnym załadownaniu.

Według zapowiedzi władz firmy, pierwsze pojazdy z seryjnej produkcji powinny się pojawić na amerykańskich ulicach w 2020 roku.

Przeczytaj także na Mambiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

DACKO

10 marca 2018 Odpowiedz

PIEKNIE TO UPADNIE- BEDZIE PIEKNA KATASTROFA

Avatar

Roman

11 marca 2018 Odpowiedz

Świetne rozwiązanie dla państw które prąd pozyskują ze słońca , wody , lub innych zasobów proekologicznych. W Polsce gdzie ponad 90% energii pochodzi ze spalania węgla raczej trudno nazwać to „dobre dla natury „

Avatar

mustynia

13 marca 2018 Odpowiedz

Jakos nie wyobrazam sobie, zeby bylo mnie stac na kupienie takiej floty 😀 Na szczescie jest mnostwo standardowych samochodow, ktore sa ekonomiczne i swietnie sie sprawdzaja. My mamy akurat peugeota boxer – bardzo dobrze radzi sobie na trasach nawet przy wiekszym obciazeniu 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*