Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Tesla wkracza do Wrocławia

Nie tak dawno Elon Musk wystrzelił samochód Tesli w kosmos. Od niedawna pojazdami wizjonera z USA możemy jeździć także po Wrocławiu. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska została otwarta jedna z trzech wypożyczalni tych aut w Polsce.

Od lewej model X i S, Foto: GoTesla.pl

GoTesla to wrocławska firma stworzona przez pasjonatów motoryzacji i technologii. Jak mówią twórcy firmy – Tesla to samochód, który powstał z fascynacji technologią oraz dążenia do bezpiecznej i lepszej przyszłości. Nie potrafimy przejść obojętnie obok nietuzinkowych samochodów. Swoją ofertę kierują przede wszystkim dla nowożeńców czy też na spotkania biznesowe.

Jazda inteligentnym i luksusowym samochodem po Wrocławiu

Obecnie w swojej ofercie, wypożyczalnia GoTesla ma do dyspozycji 2 modele S (sportowy) i X (rodzinny).  Pierwszy z nich to sedan klasy Premium ze sportowym zacięciem, który jest w stanie przyśpieszyć w 4 sekundy do setki. Drugi z kolei to wygodny Suv z największą wśród aut osobowych szybą panoramiczną na dachu. Każdy z nich naszpikowany jest technologią. Posiadają cały czas dostęp do internetu. Ponadto w pojeździe został zamontowany 17 calowy ekran na którym można wybierać muzykę, przeglądać mapy itd. Jednak to nie koniec nowinek technologicznych. Teslę można sterować również za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na telefonie. Zgodnie z założeniem Elona Muska, kierowca podjeżdżając pod dom wysiada i idzie, a samochód sam parkuje w garażu.

Tesla to pojazd elektryczny. Czas ładowania trwa do 50 min i pozwala to na pokonanie dystansu ponad 400 km. Jednak póki co w Polsce jest mało stacji ładowania takich pojazdów, lecz wraz z rozwojem również polskich pojazdów elektrycznych, liczba takich miejsc z pewnością zacznie wzrastać.

Wnętrze modelu X, Foto: GoTesla.pl

Możliwość przejażdżki tym autem nie należy do najtańszych. W przypadku kierowania samochodem stawki wynoszą 650 zł ( za 2 godziny jazdy) oraz 315 zł ( za godzinę jazdy). Gdy chcemy podróżować tylko jako pasażer to trzeba się przygotować na wydatek rzędu 225 zł za 45 min.

Nie tylko Wrocław

Wypożyczalnie pojazdów Elona Muska są jeszcze dostępne w Poznaniu i  w Warszawie. To jedyne miejsca w Polsce, gdzie można podróżować tymi autami. Jednak jak zaznacza chociażby firma z Poznania, Teslawynajem.pl  istnieje również za dodatkową opłatą dostarczenia samochodów w wyznaczone miejsce przez klienta.

Samochody Tesli dostępne są już także w taborze iTaxi. Jest to pierwsza elektryczna taksówka klasy Premium w Polsce.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Mateusz 10 mar 2018 (16:04)

"dostarczenia samochodów w wyznaczone miejsce przez klienta"
klient dostarcza w wyznaczone miejsce? Coś mi się zdaje, że chodziło jednak o:
"dostarczenia samochodów w wyznaczone przez klienta miejsce".