Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polacy zebrali w 21 dni ponad 2 mln euro na grę planszową

21 dni kampanii w serwisie crowdfundingowym rodem z Wrocławia wystarczyło, by zebrać 2 277 000 euro. Ponad 17 tysięcy wspierających 45-krotnie przekroczyło oczekiwania śląskiej firmy Portal Games, która dzięki zbiórce wyprodukuje ekskluzywną reedycję hitowej gry planszowej pt. Robinson Crusoe.

Kampania zakończyła się 13 kwietnia o 18:00. Już pierwsze minuty zbiórki zapowiadały wielki sukces, bo podstawowy cel – 50 tysięcy euro – został osiągnięty w niecałe 20 minut.

Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie to tytuł, którego autorem jest Ignacy Trzewiczek (twórca takich gier jak m.in. 51. Stan, Osadnicy: Narodziny Imperium czy Detektyw). Ufundowana właśnie edycja kolekcjonerska wzbogaca grę o wiele dodatków, w tym wysokiej jakości figurki stworzone z pomocą Awaken Realms – firmy, która stoi także za serwisem Gamefound.com.

– Bardzo się cieszmy, że mogliśmy być i dalej jesteśmy częścią tego projektu – mówi Ignacy Trzewiczek, twórca gry Robinson Crusoe i właściciel Portal Games. – Połączenie Gamefound, polskiego startupu o międzynarodowym zasięgu, i Portal Games, które znane jest światowej społeczności graczy ze swoich wyjątkowych tytułów, to mieszanka skazana na sukces. Osiągnięty wynik pokazuje, że polskie gry są synonimem bardzo wysokiej jakości, ale również są coraz bardziej rozpoznawalne i pożądane. Świetnym przykładem jest tutaj Robinson Crusoe, który został przetłumaczony na ponad 12 języków, sprzedał się w ponad 200 tysiącach egzemplarzy, a teraz jego edycja kolekcjonerska uzbierała ponad 10 milionów złotych – podsumował.

Polacy tworzą gry, które znajdują uznanie zarówno wśród krytyków, jak i graczy. Nic dziwnego, że to w Polsce powstała pierwsza na świecie platforma crowdfundingowa dedykowana wyłącznie „planszówkom”. Gamefound.com, choć jeszcze w fazie testowej, już może się pochwalić paroma spektakularnymi sukcesami. Celem jego twórców jest stworzenie realnej konkurencji dla amerykańskiego giganta – serwisu Kickstarter.com, na którym do tej pory ufundowane zostały projekty o wartości przekraczającej pięć miliardów dolarów.

– Najbliższy czas wykorzystamy na kolejne testy i ulepszenia. Chcemy upewnić się, że mamy dobry system weryfikacji, a także zaawansowany i odpowiednio użyteczny obszar konfiguracji projektów dla twórców. Szacujemy, że po około 4-5 miesiącach zaczniemy przyjmować projekty od wszystkich zainteresowanych, których już dziś nie brakuje – mówi Marcin Świerkot. – Naszym celem jest stworzenie platformy przyjaznej dla twórców i wspierających. Wierzymy, że najlepszym środkiem budującym społeczności jest zaufanie i wzajemne zrozumienie swoich potrzeb, dlatego zachęcamy użytkowników Gamefound do dzielenia się nowymi pomysłami i opiniami, które pozwolą nam stworzyć najlepszy portal crowdfundingowy dla ludzi pasjonujących się grami planszowymi – dodał prezes Gamefound.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.