Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski start-up chce stworzyć „prawniczego Ubera”

Polski start-up ogłasza zakończenie prac nad swoją flagową aplikacją mobilną  i zmienia jej nazwę z Lexly na LexU! App. Premiera prawniczego ubera została ustalona na dzień 4 października 2021 roku. Aplikacja dostępna będzie  w sklepach Google Play oraz App Store.

Fot. YAY Foto/ JanPietruszka

Dzięki aplikacji mobilnej LexU! App będziemy mogli połączyć się z radcą prawnym lub adwokatem w czasie rzeczywistym. Jest to przełomowa aplikacja ułatwiająca znalezienie odpowiedniego specjalisty w sytuacji wymagającej porady prawnej. Co więcej – stoi za nią polski start-up. Pomysł na stworzenie aplikacji zrodził się w 2017 roku, kiedy jej pomysłodawca Mateusz Januś będąc jeszcze studentem prawa dostrzegł problem i przeprowadził globalne badanie społeczne dotyczące korzystania przez osoby pełnoletnie z usług prawnych. Wynik badania jednoznacznie wskazał, że istnieje problem w znalezieniu odpowiedniego specjalisty. Prace nad stworzeniem LexU! App trwały niecały rok, a ich efekt będziemy mogli przetestować już 4 października na swoim smartfonie.

Prawniczy Uber?

LexU! App jest aplikacją mobilną dającą możliwość połączenia się w czasie rzeczywistym z prawnikiem przez telefon. Adwokat lub radca prawny zostanie dobrany adekwatnie do wybranej wcześniej kategorii sprawy, której dotyczy problem. Co ważne, klient będzie miał gwarancję stałej ceny godzinnej konsultacji. Użytkownik otrzyma profesjonalizm oraz dyskrecję specjalisty, a usługa pozostanie w pełni bezpieczna oraz bezkontaktowa.

Spółka ma w planach również debiut na NewConnect oraz ekspansję na zagraniczne rynki.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.