Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski start-up wyróżniony przez Microsoft

Spółka Holo4Labs należąca do Grupy Kapitałowej TenderHut została wyróżniony przez Microsoft w konkursie Global Partner of The Year tytułem Finalisty Roku w kategorii Mixed Reality.

Fot. YAY Foto/ unikpix

Polski Start-up zamierza zrewolucjonizować świat laboratoriów badawczych, poprzez wdrożenie mieszanej rzeczywistości, jako wsparcia zaawansowanych systemów klasy LIMS stosowanych w jednostkach badawczych. Jego rozwiązanie zostało właśnie docenione przez firmę z Redmond. Microsoft co roku przyznaje nagrody spółkom, które wykazują się doskonałością w zakresie innowacji i wdrażania u klientów rozwiązań opartych o ich technologię.

Holo4Labs zostało wyróżnione przez Microsoft w ramach dorocznych nagród dla partnerów z całego świata. Spółka jako pierwsza firma w Polsce została wyróżniona tytułem Oficjalnego Finalisty konkursu Partner of the Year 2021 w kategorii Mixed Reality.

Start-up oferuje rozwiązania do laboratoriów, bazujące na technologiach rzeczywistości rozszerzonej (mixed reality), istotnie usprawniające pracę różnego rodzaju jednostek badawczych. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania Holo4Labs możliwe jest zwiększenie efektywności pracy laboratorium, optymalizacja pracy zdalnej, czy, co obecnie szczególnie istotne, znaczne poprawienie bezpieczeństwa pracy. System pozwala też na zarządzanie urządzeniami laboratoryjnymi i ich kalibrację oraz daje nowe sposoby wprowadzania danych, a także prowadzenia dokumentacji laboratoryjnej. Spółka jest twórcą oprogramowania, działającego na goglach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2, produkcji Microsoftu.

– Docenienie przez Microsoft naszych starań jest dla nas szczególnym wyróżnieniem i przykładem tego jak dostawca usług wspiera innowacje swoich partnerów, tym bardziej, że Holo4Labs zostało zauważone pośród 4 400 innych zgłoszeń. To ogromny sukces, który utwierdza nas w przekonaniu, że technologia Mixed Reality, którą już dziś tworzymy w Holo4Labs, będzie w najbliższych latach jednym z najszybciej rozwijających się rynków – dodaje Przemysław Budnicki, CEO Holo4Labs.

Holo4labs to rozwiązanie laboratoryjne oparte na technologii Microsoft® HoloLens i oprogramowaniu Thermo Scientific™ SampleManager LIMS™ (Laboratory Information Management System). System jest rozwijany w ramach linii laboratoryjnej Grupy Kapitałowej TenderHut. Rozwiązanie umożliwia analitykom wykonywanie zadań z jednoczesnym rejestrowaniem ich działań i danych bezpośrednio w oprogramowaniu SampleManager LIMS podczas pracy.

– Polskie startupy, naukowcy i wynalazcy od lat mogą liczyć na mocne, realne wsparcie Microsoft. Tutaj inwestujemy miliard dolarów w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej. W czerwcu zainaugurowaliśmy pierwszą w Europie Centralnej „Dolinę Medyczną” – pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego powołano Warsaw Health Innovation Hub przy Agencji Badań Medycznych. Chcemy, aby nasi partnerzy tacy jak Holo4Labs (TenderHut), polskie startupy i naukowcy mogli brać udział w międzynarodowej współpracy i przyspieszeniu innowacji. Gratuluję zdobycia tytułu finalisty w kategorii Mixed Reality. To wyróżnienie potwierdza wysoki poziom kompetencji, kreatywności i innowacyjności – podkreśla Tomasz Jaworski, dyrektor ds. sektora zdrowia w polskim oddziale Microsoft.

Biorąc pod uwagę każdy z obszarów, sektorów i rozwiązań, w których wykorzystywane są technologie Microsoft, firma wyróżniła w tym roku partnerów w 56. kategoriach. Finaliści i zwycięzcy wszystkich nagród w konkursie Partner Roku organizowanym przez Microsoft, zostali wybrani spośród ponad 4 400 nominacji, zgłoszonych w ponad 100 różnych krajach na całym świecie na podstawie ich zaangażowania w działania na rzecz klientów, wpływ ich rozwiązań na rynek i wzorcowe wykorzystanie technologii Microsoft.

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, działająca w szeroko rozumianym sektorze IT. Spółka rozwija się w oparciu o 3 filary działalności: outsourcing IT, wdrażanie systemów laboratoryjnych i szpitalnych oraz venture building. W strategii na lata 2021-2025 zakłada przeprowadzenie akwizycji firm, które działają w sektorze IT, a także dalszą ekspansję zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. W kwietniu b.r. TenderHut zadebiutował na rynku NewConnect, a do końca roku planuje przeniesienie notowań na Główny Rynek GPW.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.